Ben kim olursa olsun, insanl8k namına herkese veririm.Sevabnı da Allah'tan beklerim
(bkz: açacağını başlığı sikeyim hacı abi)
Kızılaya kan verirken sözleşme imzalamıyoruz. Amme hizmeti sonuçta.
insan eğer insansa herkese kan verebilir. Gerçek bir vicdana ve ahlaka sahipse.
canımı bile veririm.

yeter ki insan olsun.

tabii ki gerçek bir vatan sevdalısı, kızıl çomar olmayan solcuysa.

çünkü son 20 yılda hem Atatürkçülüğün, hem de solculuğun içi bazı kızıl çomarlar tarafından iyice boşaltıldı.

resmen mezhep faşizmlerine ve ırk faşizmlerine alet ettiler bu ideolojileri. yazık.
gerçek vatansever ise gözümü kırpmadan canımı bile veririm.

akp li olsun iki üç bin lira ateşlerim yaşam kaynağı paradır başka yerden kan bulsun.
tabi ki veririm ben insanın siyasi görüşüne ya da politik fikirlerine bakmam benim için önemli olan onun insanlığıdır.
Sağ kolumdan veririm.

işine geliyorsa...
Kan veren sağcıysa rot-balansı düzelir.
veririm mk. yeter ki kan gruplarını ayırmayın. bölümcülük yapmayın.
birden fazla hastanenin onkoloji servislerinde A rh+ kan gurubuna ait trombosit donörüyüm. Bu güne kadar yüzlerce sefer çağırıldım, her seferinde de hiç sormadım kanımı kime veriyorsunuz diye...

ne siyasi görüşü, ne etnik kökeni ve de dini inancı zerre umurumda değil...
servis onkoloji...
ihtiyaç trombosit...
allah şifasını versin...
bir solcu olarak kızılay'a litre litre kan verdim, bir sağcıya gittiyse helali hoş olsun ama umarım pedofoli sapığı bir orul orul evlatlarına gitmemiştir, gittiyse kanımda boğulsunlar.
solcuysa sıkıntı yok ama sol gericiyse vermem.

yo belki hayatını kurtarırsam düzelir. emin olamadım.
terörist hariç herkese kan verilir, sağcısı solcusu olmaz.
fraksiyonuna bağlı.
Aristokrat burjuva işçi farketmez ne tarafta oturursa otursun bu işin sağı solu yok gömülende bu doğada dönüşüyor yakılanda.. engür ve üzüm aynı şey... zihinsel esaretliklerimiz olmasa aynı zeminde buluşacağız zaten..
Aristokrat burjuva işçi farketmez ne tarafta oturursa otursun bu işin sağı solu yok gömülende bu doğada dönüşüyor yakılanda.. engür ve üzüm aynı şey... zihinsel esaretliklerimiz olmasa aynı zeminde buluşacağız zaten..
Veririm belki azcık adamlık kıskanma duygusu haya falan geçer.
Kan vermem de kanımın hızlı aktığı bir yerlerimi verip veriştiririm...

Damarından değil lakin...
hayat kurtarmak ideolojik mevzulara bakmamalı.
az çok vatanını seven, kızıl çomar olmayan solcunun da başımız üzerinde yeri vardır.
son 10-20 yılda solculuğun içi bazı kızıl çomarlar tarafından iyice boşaltıldı, sahte atatürkçüler ise mantar gibi çoğaldı.
resmen mezhep faşizmlerine ve ırk faşizmlerine alet ettiler solculuğu.
Veririm. Bana kan gerektiğinde kimlerden geldiğini bilmediğim gönüllü bağışçıların kanı bana nakledildi. Ben de bağışçı olarak hiç tanımadığım insanlara kan vermek isterim, aynı zamanda hiç tanımadığım veya tanıdığım birine hangi görüşe, dine, ırka mensup olduğunu bilsemde böyle bir şeyi zerre kadar umursamadan kan veririm.
Ne önemi var tabiki veririm.

Fikirlerimiz, düşüncelerimiz farklı olabilir. Ama bir insanı ölüme terk edecek kadar vicdansız değiliz.
aynı görüşte olmasak da şayet kanıma ihtiyacı varsa hiçbir karşılık beklemeden, gözümü kırpmadan veririm.
hangi görüş,
inanç,
düşünceden olursa olsun üstüme düşeni,
karınca kararınca yaptım. yapıyorum. yapacağımda.

not: o hariç. yağmurlu havada su bile yok ona.
aslında kötü biri değil...
kötülüğün ta kendisi.
Bir provokatörün anket defterinden dökülmüş soru cümlesi.