bugün

varoşları varoş yapan şeylerin ne olduğunu soran soru. mesela, o semtte overlok makinesi sürekli ayağınıza gelir. nasıl bir hizmet anlayışıdır bilmiyorum ama gördüğüm bütün varoş semtlerinde overlok makinesi ayağa geliyor lan. hem de her gün!!!
insanları varoş olsun yeter.
ameleler. (bkz: ameleyim)
GenÇlerine bakınız hemen. SaÇlar dikili ayaklarda yeşil converse aÇık renk pantolon varsa orası varoştur.
(bkz: broadway) (bkz: renault 12) (bkz: kömürlük)
Adının "gültepe" olması.
Özellikle mi vermişler amına koyim bilmem.
köşe başlarında toplanan erkek gruplarının çokluğu.
Elinde telefonla gezip hoparlörden müzik dinleyen varlıkları tespit etmeniz yeter. Bir de ellerini, yürürken boyunun uzunluğu kadar açıyorsa, artık tamam doğru yerdesiniz.
Sokak ve caddelerde arabayi park ettikten sonra cizip vururlar mi tribine girmek.

Arabanin marka, model ve yilini vermiyorum. Gorgusuzluk yapmaya gerek yok. Yeni aldim nazar degmesin. *
Sokaktan geçen, içinde en az 3 sapın bulunduğu, yüksek sesle arsız bela çalan, hafif modifiyeli eski arabalar.
sokaktaki çocuk sayısı göreceli olarak fazladır.
(bkz: doğurup doğurup sokağa atmak)
Yoldakı balgam ceşidi ile anlarsın.
evlerin büyük bölümünün dış sıvası yoksa varoştur.
Dibi siyah ucları sarı saça sahip kızlar.
köşe başlarında dikilen kara çocukların sayısı ile doğru orantılıdır. sayı arttıkça varoşluk artar.
sokaktan geçen insanların ses tonlarıyla doğru orantılıdır.
Gençlerin araba sürüş tarzları, cep telefonu ile müzik açıp dolaşan kezban sayısı bunlara örnektir.
apartmanların önünde ki çardaklarda teyzeler ve gelinlik çağına gelmiş kızlar doluysa varoş mahallesine hoş geldiniz .
mahalleden birisinin evini sormak. "şu yoldan sağa dön hemşerim, doğru git gardaş" gibi yol tarifi duyuyorsan varoş mahallesindesin. hoşgeldin. eğer; "bende buraların yabancısıyım beyfendi, ben nerden bileyim dost'um" gibi cevaplar alıyorsan entel semtindesin. siktir çık.
Fakir insanlar fakir evler fakir yollar fakir marketler mahalle bakkaları fakir Çocuklar elit olmayan sokaklar evler arabalar. Vardır tabi öyle yerler.
El ele tutuşan kızlar, düğünlerde kız kıza dans eden tipler varsa kesin varoştur amnskym.
yerle bir olmuş beyaz şahinler başlarında bekleyen mor gömlekli sivri burun ayakkabılı barzolar.
zerzevatçıların fazlasıyla turlayıp "üş gilo patıtis bi milyın" diye hoparlörden ses çıkarmaları.
bir semtin varoşluğu yollarında mevcut tüplü kuş sayısı ile doğru orantılıdır.
Bir yer;

Sabah kalabalıklaşıp akşam sakinliyorsa merkezidir.

Sabah sakinleşip akşam kalabalıklaşıyorsa sosyetiktir.

Sabah da akşam da sakinse orta direktir.

Sabah da akşam da ana baba günüyse varoştur.