bugün

öyle bir şey olursa sevindirebilecek fakat yurt dışında yaşadığım için kabul edemeyeceğim tekliftir.ailem, özel hayatım var benim. tek sosyal ortamım burası.
niye sabah?

diyeceklere:*"çünkü burada istatistikler her sabah 07:15'te güncellenir" diyerek arkayı dönülüp gidilmesi farzdır.
(bkz: sabri sarıoğlu gibi sevinmek)
Zall bey şahsıma bir sabah moderatörlük teklif etseydi önce biraz düşünmem gerektiğini söyler, msnini verdiğinde ise bir süre görüşmeyip bekletir biraz süründürürdüm. Fazla istekli görünmeyip kendimi geri çeker, nazlanırdım. O zaman kendisiyle yapacağım mülakatta ahiret suallerine maruz kalmaz, lütfen kabul ediyormuş gibi davranıp towır yapardım.
artık heyecanını yitirmiş olaydır. geçen gün yine mesaj butonum yandı. zall'dan gelmiş. moderatör olur musun diyor. yahu zall bu kaçıncı yahu? bak buradan da söylüyorum : moderatörlük filan istemiyorum kardeşim. alla alla...
(bkz: üç vakite kadar moderatör olacaksın)
bir sabah mesaj düğmem yandı. yalnıza mesaj düğmem mi? içim de yandı. zall mod olur musun diyor. heyecandan elim ayağıma dolaşmış. ne demek zall dedim. taşşanı yirim. sen yeter ki beni mod yap bokunu bile yirim dedim. sonra baktım moonlight mod olmuş. ele işte.
bir sabah ansızın gelebilirim.
imza: zall
(bkz: evet evet evet)
acaba neden ben sorusunun şaşkınlığınıda aynı anda yaşatacak olan durumdur.
*
her şey o gece oldu,girdiğim entryler verdiğim ayarlar ihtiraslarım ve tabiki aşklarım yüzünden,bunu öğrenen modlar ordusu bana o gecenin sabahında oldukça heybetli bir sesle..
"sonun başlangıcındasın islak guru katıl bize" dediler.

işte sonra zall felan geldiler böyle zall ın etrafı koruma ordusu tabi.sonra işte bana vurdular felan çok işkence ettiler bende kabul ettim.*
(bkz: bir varmış bir yokmuş)*
(bkz: masal)
(bkz: birgün belki de bugün)
(bkz: bir sabah ansızın bluevelve silik cool adam silik)*
bir sabah ekşi sözlüğün yazar alımına başladığını duydum. besmele çekip üye adımı tam yazıyordum camıma bir güvercin çarptı. renginden zall'ın güvercini olduğu çok açıktı. aldım ayağından kağıdı başladım okumaya. zall sırf beni ekşi'ye kaptırmamak için böyle alengirli bir yola başvurduğunu ve eğer teklifini kabul edip ekşi'den vazgeçersem altı senelik güvercinini ızgara yapabileceğimi yazmıştı. iyi madem dedim ve uludağ sözlüğe üye oldum. daha ilk entrymden rütuş istekleri çığ gibi oldu. zall'dan yediğim küfürlerin hesabı yok.
evet yüksek bir mertebeye terfi etmişinizdir. daha önce olabilirim belki diye bahsetmiş olduğunuz; en yakınız ile paylaşmak istersiniz.

-- heyyyy ben bu sabah sözlükte terfi ettim biliyor musun?
++ deme kızzz çok sevindim. "meteor"* * mu oldun sen şimdi?
-- hahahahahahahahahahahahahaha. ve koparsınız..

not: evet çok güzel hayal kurarım. gerçek sanırsın. *
(bkz: ve o an bir ışık gördüm)*
July4th: SANA bir teklifim olacak

pulp fiction: efendim

july4th: benimle

pulp fiction: lan

july4th: modluk yapar mısın?
mod'a girmeye sebep olur.
yazar olsaydık yeterdi . modluk falan hayal dünyası.
(bkz: sıradan bir gün)
(bkz: ay çok sweet)
gönüllü amelelik teklifi almaktır. bir olayı yok bunun. merak etmeyin.
hafif serin bir sonbahar sabahı..
açık camın önünde yatmaktan omuzların ağrıyarak ve geceden açık kalmış televizyondan gelen seda sayan sesiyle uyanırsın.
berbat bir sabah diye nitelendirmek için başka bişeyin olmasına bile gerek kalmamıştır.

daha kahvaltı yapmadan bir cigara yakılır, bilgisayarı ve sözlük sayfasını açarken. akabinde üye girişi butonuna tıklanır üzerinde ne yazdığı bile okunmadan, ezber bir hareketle.

mesaj ışığı yanmaktadır hararetle. hararet diyince akla yılmaz vural gelir önce ama kendi kendine konuştuğundan giriş yapan kişi, bunu kimse anlamaz.

umarım bir kız mesaj yazmıştır düşünceleriyle mesaj kutusu açılır. hayırdır inşallah! nidalarıyla okunulur dikkatle zira mesajı yazan july'dir.

yok sensiz bu sözlük dönmüyo da, yok sen olursan daha popüler olurmuş da, kıl da yün de gibi şeyler yazmaktaır.

akabinde zall kişisi de bu mealde bişeyler karalamıştır. ve sonunda şu soru cümlesi yazar; bizimle çalışmak ister misiniz?

tam bir helecanla cevap yazacak olursunuz ama akılda soru işaretleri vardır tabe.

sonra bir mesaj daha gelir zall'dan; - deeeeermişim.. diye.

yuh aq der sözlüğü kapatırsın. üyeliğini sildirir bilgisayarı çöpe atarsın. belki de wayne rooney'nin karavanına yerleşirsin ertesi gün. her şey bitmiş, özgüven sıfıra inmiştir.

derken kadife bir kadın sesi..

drew barrymore o kızıl saçlarıyla saçlarını okşayarak başka bir dilde bişeyler gevelemektedir.

(bkz: rüya içinde rüya görmek)
an itibari ile başıma gelen olay... kibarca tersledim... ısrar ederlerse sildireceğim kendimi... *
zall: mod olmak ister misin ?
: elbette.
zall: bana seri artı oy ver !..
: ?!?!?!?