bugün

pazartesi- bugün odun geldi kırdım,
salı- bugün odun geldi kırdım,
çarşamba- bugün odun geldi kırdım,
perşembe- bugün odun geldi kırdım,
cuma- bugün odun geldi kırdım,
cumartesi- bugün odun geldi kırdım,
pazar- bugün odun gelmedi.
oduncunun bile pazar tatili var. duy patron duy!
(bkz: Bir oduncunun gömleği)
sabah kalkar. ormanda cıvıl cıvıl kuş sesleri. sütünü ısıtır ve tahtadan masasına biraz peynir ve ekmek koyar. * * kahvaltısını ettikten sonra odun kırma malzemelerini alır sadık ve kadim dostu köpeğiyle ormanın derinliklerinde odun kırmaya girer. akşam olurken güneş karlı tepelerin ardında batmaya başlar. köpeğini ve odunlarını da alıp kasabaya iner. güzelim odunları ucuz fiyata satar. enflasyona söver tayyibe söver. söver oğlu söver.
sabah kalkar. odun yapmaya doğru ormana yol alır. baltasını çıkarıp vurur balta kesmez. söve söve geri döner.
Evet beyler ben bir oduncuyum, her günüm farklı gecer, sabah erkenden kalkarım, güzel bir kahvaltıdan sonra dışarıya ıyıce bır bakarım, sonra ekıpmanlarımı toplayıp evden cıkarım benım bır tane hacı murat var 92 senesınde almıstım halada aldıgım gundekı gıbı temız dır, neyse asıl konuya gelelım, arabaya bınerım yarım saatım arabayı calıstırmakla gecer arabayı calıstırdıktan sonra ormanın ıcıne dalarım bakarım etrafımı guzel bır agac gorursem keserım ve ıslemek ıcın eve gotururum. Evde ısledıkten sonra parcalara ayırarak satarım. Her gunum boyle gecmektedır bızde tatıl olmaz yaz, kıs calısırız.