ne kadar haketse de yapilmamasi gereken ibneliktir.
sene 2004 sakarya da çark mesire diye bir yer vardir aile çay bahçelerinin kucuk goletlerin kuğuların kazların ve kafeste maymunların bulunduğu.
yani böyle çay bahçesi desen değil hayvanat bahçesi desen değil. neyse biz 2 -3 öğrenci arkadaş mesirede turluyoruz. bu maymun kafeslerinin bununduğu yerdeki kalabalik dikkatimizi cekti ve o tarafa doğru yönlendik bizde.
millet findik fistik ne varsa maymunlara atiyor maymunlar da havada kapip onlari bi güzel yiyorlar.
hatta sigara bile atilsa hemen yerden kapip güzel güzel tüttürüyorlar.
bizde de öğrenci hali işte sadece çekirdek var amk.
bizde bunlara çekirdek atiyoruz ama bu şerefsizler burunlarinin ucuyla bile bakmıyorlar bizim attiklarimiza.
bende sizmisiniz cekirdegi begenmeyen diyip bi tane çekirdeği maymunun tüylü göğsüne attip oraya yapistirdim.
bu serefsiz bi göğsündeki cekirdege bakti bi de bana bakti sonra elinin tersi ile göğsündeki çekirdeği firlatip bana yavşak bi dil çıkardı.
o kadar insanın içinde maymun olan biz olduk amk.
sonra bizim diger arkadas
- vay amk maymunu seni diyip
elinde yeni yaktigi sigarayi diger ucundan da yakip maymuna atti...
maymun serefsizi hemen sigarayi yerden kapip tam azina götürecekti ki sigaranin agzina götüreceği ucunun yanik olduğunu görüp diğer ucunu çevirdi.
bi baktı o uçta yaniyor mal gibi kaldı bi.
sonra tekrar öbür ucu çevirdi yine yaniyor ...
bi donup kalma daha ...
bu maymun bu hallere girdikçe biz dahil herkes gülmekten yerlere yatiyor.
yaklaşık 30 dk süren bu işgence sonucu maymun koca izmariti yere firlatip herkese de küsüp yukari yuvasina kapandı.
sonra yerdeki izmariti alan diger maymunlarda da ayni dumur haller. yani dile gelseler
- ibnesiniz olum siz ibnesiniz ...
diye bağırıp isyan edecekler.
ama çok eğlendik ve bunu şerefsiz maymunlar başlattı.
(bkz: adam üşenmemiş yazmış)
Albert hofmann nın deneyleridir.