bugün

"Enişte kizmasin:d" seklinde.
hadi bana sevgilinin adını söyle onun burcunu tahmin ediyim.
saçma bir oyun tarzı soruyla kolaylıkla öğrenebilirsiniz bizzat denendi onaylandı.
Telefonu elinden dusurmeyip, surekli sıritarak mesaj yaziyorsa buyuk ihtimal vardir sevgilisi.

Bir de sosyal medya hesaplarini takip ederek anlayabilirsiniz.
sevgilin var mı? sorusu.
Bugündür. Eğer yalnızlık minvalinde sözler paylaşıyorsa sevgilisi yoktur. Sevgilisi olsaydı eğer en azından kesin snapte paylaşırdı zaten.
Şekilden şekile gireceğinize sevgilin var mı ? Diye sor.
becerebiliyorsan biraz inceleyip davranış yorumu yapmak -çünkü herkes çok da olmasa da illa ki belli eder hislerini- veya sormak.
o kızın varlığına rastlanmıyorsa sevgilisi vardır.
ama var olupta cır cır cır ediyorsa elemanı ayıktıralım.
Sevgilin kızmasın.
- ya ben sana böyle yazıyorum da sevgilin kızmasın?
- sevgilin şanslı çocukmuş.
- arkadaş çevren nasıl geniş mi? sevgilin falan?
1-fotoğrafını çekin
2-emniyete sevgilisini öldürdü diye ihbar edin
3-kızı hemen serbest bırakırlarsa sevgilisi vardır ve yaşıyordur.
4-eğer sevgilisi yoksa sevgilisini gerçekten öldürdü sanıp içeri alırlar.
Varsa hareketlerinden belli eder, şunu yaptık veya şu kadar seviyorum der.
Yoksa sizin hayatınızdan bir şeyler öğrenmeye çalışır, kişisel sorular sorar vs.
Bir de olduğunu belli etmemek isteyenler vardır. Onlar çok tehlikelidir, 3 sevgili değiştirir haberiniz olmaz.
kız kankalardan birini görevlendirmek.
Sevgilisi var mı diye sormak.

Varsa da rahatsız etmemek. Parazitlik yapmaya lüzum yok.
Senelerce dusunulmus, uzerinde bilimsel arastirmalar yapilmis ve cesitli sosyal deneylerden sonra bilim adamlari tarafindan aciklanan yontemi soyluyorum: sormak. Evet. Kendisine sorarsaniz olup olmadigini soyleyecektir.
Are you cola?
Are you disco?
What are you?
görsel
açık ve net..
en sağlıklı yol, mahallede yapılan "gün" lerden birine katılıp--erkek kimliğini gizlemek için makyaj ve kostüm kaçınılmazdır--kız hakkında "maşallah evlenme çağına gelmiş" diye ortaya laf atmak ve anında yağmur gibi yağacak laflardan biz özet çıkarıp sonuca varmaktır.

benzer bir yaklaşım, mahalleli ile kadınlar hamamına gidip--buraya kız kankanın sokulması tercih edilmelidir-- kız hakkında serpilip geliştiğ ve yakında birilerinin istemeye geleceği öngörüsünde bulunmaktır. Bilenler kızın zaten çıktığı birinin olduğunu söyleceklerdir.

farklı bir yol çingeneye fal baktırtmak olabilr.
Ben genellikle enişte ne yapıyor derim.Oradan zaten ne olup olmadığı belli oluyor
soraraktan.

o nasıl bir kelime ya. soraraktan, tek tek basaraktan, bade dizerekten..
‘Sevgilin var mı?’ Diye sormak.
Hani konuşuyoruz ama enişte bişey demesin..
Konuşuyoruz ama enişte kızmasın demek.

Yüzyılın oltası.
Senin gibi bir kızın nasıl tokmakçısı olmaz diye söylenilir ve sonra ortaya çıkar zaten her şey sonra da gülüşmeler kıkırdaşmalar dilli milli yalaşma ve sikiş. Bitti.
enişte kızmasın diyerek yoklamak. asla çakmayacaktır.