bugün

''ekmek gibisin'' benim favorimdir.

anlayabilmesi için inceden bir genel kültür gerektirir aynı zamanda.
Canan karatay duymasındır. Ekmek benzetmesi için de üst düzey bir zekaya ihtiyaç yoktur zannımca.
kişiden kişiye değişecek iltifattır. herkes aynı değil sonuçta.
kilo mu verdin sen ?
bir bakışta yaktın beni.
Kızın sizde gönlü yoksa ne desen boş, gönlü sizdeyse "çok güzelsin lan." desen bile hoşuna gider.
öncelikle kızın sizden hoşlanması gerekmekte.. bir elektriklenme yoksa şiirler yazsan karşılığı kuru teşekkür olur..
kızın gönlü varsa boynundan kocaman öpüp kokusunu ciğerlerine çekmek en güzel iltifattır..
NE MiA MALKOVA, NE KATE UPTON EN OR AMAN SÜPERi SENSiN.
(bkz: edilebilecek en güzel iltifat)
kişiden kişiye değişen iltifattır, erkeklerin gözlerime içine bakıp "çok zekisiin." demesi hiç bir anlam ifade etmiyor mesela benim için. zeki olduğumu biliyorum. bilmediğim ise güzel olduğum, pek güzel bir kadın sayılmam ve bir erkek bana gözlerini kocaman açıp "çok güzelsin." dediğinde dünyalar benim oluyor.
güzel bir kızla kapalı bir mekandan dışarı çıkınca aniden güneş vurmuştu ve bende gözlerimi kısarak kıza bakıp "iki tane güneş fazla oldu sanki" demiştim. anlamamış olacak ki mal mal suratıma baktı. ulan dedim acaba yine dilim sürçtü de yanlış birşeyler mi söyledim amk ama yok gayet doğru söylemiştim. neyse olmayınca olmuyor işte beyler.
Gözlerin çok güzel kokuyor.
Gitmek, gözlerinde gitmek sürgüne
Yatmak, gözlerinde yatmak zındanı
Gözlerin hani?

(bkz: ahmed arif)
(bkz: gülşen bubikoğlum)
burda söyleyip sıradanlaştıramam.
hayatımdan çıkar mısın ?
Uçanda kuşlara malum olsun ben annemi özledim.
kilo mu verdin sen

o uzerindeki tam oturmuş, sanki senin için yapılmış

saçın mükemmel olmuş, güzelliğin daha bi ortaya çıkmış

bunları söyleyin yeterli. romantizm kasmaya gerek yok.
götünü yediiim ( diye seviyom ben ) .
Kilo vermişsin.
Güzelsin demeniz bile yeter.
Öyle Uçuk şiirlere, farklı iltifatlara, söz ögelerine gerek yok. Kız çok kitap okuyor, şiir seviyorsa, o zaman işiniz biraz zor olacaktır. Basit kelimelerle mutlu edemez, onu etkilemekte güçlü çekersiniz.
Ismarlama iltifat, iltifat değildir.

Kimisine kasîdeler yazarsın iltifat olmaz, kimisine içten gelerek "iyi ki varsın, iyi ki yanımdasın" dersin, bu en güzel söz olur.
geberrr.
13.50 TL lik parlamenti mi seninle paylasa bilir miyim güzellik?
Filmde geçiyor ya "sen çok güzelsin, sebepsiz de gülebilirsin." Bence bundan daha güzel bi iltifat yok. Gel gör ki bu iltifatı alabileceğim incelikte kimseyi görmedim ama kendime söylüyorum. Hatta tüm hemcinslerime de burdan söyleyim: tatlım sen hep gül, sebepsiz gülecek kadar güzelsin.
seni baban mı doğurdu güzelim.