bugün

25 tl kitap alana laf söyleyen 50 tl lik dildoya oturuyor.
Akıllı adamdır. Kitap okumayan akılsızlardan dolayı kurunun yanında yaş da yanmaktadır.
bu başlığı açan arkadaşımız bugünleri hayal edebilmiş midir?
1 abd doları= 6. 40 tl.

kağıt ithal ediyoruz. gazeteler kapanıyor.
kitab okumak zaten amele isiyken bir de üstüne para veren insandır.
parası boktur pardon yani çoktur.
ceza hukuku özel hükümlere 100tl verdiğimden 25 falan göze gelmiyor, hem de kitaba verdiğim her kuruşa değer içim de yanmaz.
Kitap emektir, Bir birikimdir. Her şeyden önce bir tecrübe dolayısı ile bir bilgidir. Paranızın karşılığını tam manası ile alabileceğiniz bir şeydir kitap. Tabi bazı insanlar için..
Parayı nereye harcayacağını iyi bilen insandır.
aynı renkten farklı tonlarda 30 tane ruju olmasına rağmen hala bir ruja 100 lira vermekten iyidir.
kağıt fiyatları elektrik zammı doğal gaz zammı ile geçen yıl 25 olan kitap an itibariyle 40 liradan aşağı değil.
Kitap okumak zaten amele isiyken birde üstüne para veren enayidir.
Parası boktur pardon çoktur.
Aylık 100 lira kitaba verdiğim zamanlar oldu, para olduğu sürece önü alınamayan bir tutku.
(bkz: kitaphaber)
(bkz: kitaplardan bir dünya kurduk)
(bkz: Rachel corrie)
bir arabaya bir milyon tl veren bile var. kitaba en son 45 lira verdim ama bu her kitabı seveceğim, okuyacağım ve para ile alacağım anlamına gelmez. kütüphane kadar beleş pdf arşivim var.
Eve aç gidip yemek paramla kitap almışlığım doğrudur. Beyin gerektiren davrarıştır.
kahve falına 50 tl veren insanların bulunduğu ülkemizde garip bulunan hadise. oysa kitaplar dış dünyaya açılan bir penceredir. göremezsiniz duyumaz koklayamazsınız. fakat o anın içerisinde dolanıp durup yaşananları hissedersiniz. bana kalırsa kitapların en büyük artısı insanları düşünmeye sevketmesidir. mesela tv ye bakın ses önününüzde görüntü önününde.sanki her şey sizi düşünmekten alıkoyarcasına planlanmış. bir kitap öyle mi ama?
Ergen kitaplarına verilen paraya acırım. Amma Kitapları pahalı yapmayın kardeşim. Vallahi hayvan gibi çalışıyoruz onun için. Okuyan insana bari yardımcı olun, insaflı olun az. Kitap okuyana tavsiye; kütüphaneleri eviniz kitapları babanız biliniz.
iki paket sigaraya 25 lira veren insandan evladır.
25tl vermeyip de 10tl korsan alınca da okuyamıyorum kitabı. Ekstra vereceğim 15tl yi başka yerde çar çur edeceğime kitaba veririm düzgün baskısı olur da okurum en azından. Ya da sahaftan alınır çok vermek istenmiyorsa. Çok heves ettiğiniz bi kitapsa da gözünüze gelmez zaten.
boş değildir başlığı yazan gibi.
ayrı bir yeri olan,
üstün tutulan,
seçkin bir kişiliktir.
Beleş okumak varken gidip parasını boş yatırıma giren kişidir. Evet.
2 paket sigaraya 25 lira veren insandan daha akıllıdır. mesela benden.
korsana hayır diyordur. aferindir.
yüce gönüllü insandır. okumanın paha biçilmez bir eylem olduğunun farkındadır. hele ki öğrenciyse büyük saygı duyulasıdır.
Kafa bulan bir tiptir. Şovmen. Evet.
Bir kitabın neden 25 lira olduğunu sorgulamayan ama bir kitaba 25 lira vereni sorgulayan insanların dalga geçtiği eylem. dalga geçilecek bir durumsa buyrun benimle geçin zira bu insan benim ve bundan utanmıyorum. Kitaba 25 lira etiket koyanlar utansın.