bugün

Favorim cankan yar yar parçasıydı.
Bu şarkıyı dinlediğim için ve zamanında Kurtlar Vadisi izlemiş olduğum için benimle alay eden izmir-Karşıyakalı bir arkadaşım vardı. Adı Arif'ti.
kadını kendi mülkü altına almak isteyen lanet olası bir pislik beyanı.
bu şarkının çıktığı yıl ortaokuldaydım,yılların anadolu rock ve alternatif rock'ının üzerine gelmiş yeni bir soluk oldu bu şarkı ile manga grubu. özellikle yaylı solosu hala daha bence bir çok şarkı solosundan özgünlüğüyle ayrılıyor. birde o dönemlere bir taraftan da nefret,cartel,ceza,sago süreçlerini de geçiren biz gençlik arasında manga bir denge olmuştur yarı rock yarı rap vari düzenlemesiyle. bir dönem Türkiye'nin linkin park'ı olarak anılmasını sağlamıştır bu şarkı. daha sonrasında çıkardıkları albümlerdeki müzikal değişimler/aranje düzenlemeleriyle çıkış parçaları daha çok rock'ın ağır bastığı ve düzenlemelerinin piyasaya yöneldiği bir hal almıştır.
bir manga efsanesidir ve hiç eskimeyecektir.
yılların eskitmeyeceği, efsanevi manga şarkısı. keşke yine böyle şarkılar yapıyor olsalar.
Şu köpeği gördüğüm yerde içimde çinlilere karşı tırnak ucu kadar da olsa bi sempati beliriyor.
onun gibi bırakıp gitmeyecek .
Yıllar geçse de dinlenen.
gece 2004 kokmaya başladı. önerilenlerde vardı tıkladım. animasyon klibini ilk defa izlediğim zamanları hatırlatıyor bana.
görsel
görsel
Bugün çiziyoruz gibi.
Çoktan çizdim cüzdanda duruyor.
ya tabi ki cok guzel bir parca.
dibine kadar sadık bir kadını anlatıyor ve bu harika bi sey.

amma;
beni bu ataerkil duzen cok geriyor arkadaslar.
erkekler sekiz on boynuz takıyor, kadından hep sadık olmasını bekliyor.
kendi sittin tane yanlısını asla gormuyor, kadının en ufak yanlısında onu meydana cıkarıp taslamaya kalkıyor.
bacılar birlesin, memelere ozgurluk! ihih.

saka bi yana, tabi ki elimiz kolumuz baglı.
kadın-erkek esitligini anca dusunuruz. gunluk hayatta uygulamasını bulabilene, yasatabilene ask olsun.