bugün

kadınların isterlerse süper minili, isterlerse taytlı, isterlerse sütyensiz ne şekilde sokağa çıkarlarsa çıksınlar hiçbir erkek tarafından rahatsız edilemeyeceklerini söyleyen düşünce.

evet bir kadın isterse teşhircinin tillahı olsun bu onun tercihine kalmıştır. ne olursa olsun onun amacını sorgulamaya hakkımız yoktur. kendine baktırmak mı istediği için böyle giyinmiştir diye düşünmek bile bizim işimiz olamaz.

bakın ne diyorum, isterseniz metronun bir vagonunda tam karşınızda bir hanımefendi olsun ve vagonda sizden başka kimsecikler olmasın ve hanımefendi yırtmaçlı eteğini gözlerini sizden ayırmayarak yukarı doğru sıyırsın bacaklarını size göstermek istesin, öpücük atsın yine de sizin ona karşı saygısızlık etme hakkınız yoktur. benim başıma böyle bir hadise gelmiş olsa gözlerimi yere sabitlerim veya iyi akşamlar dileyip en yakın durakta iner veya vagon değiştiririm.

kadınların dokunulmazlığımı var diyebilirsiniz. evet var. ben kadınların hiçbir şekilde zarar görmemesini istiyorum. taciz edilmemelerini.
gerçek birer teşhirci hatta tacizci bile olsalar
haddimizi bilip, terbiyemizi ve saygımızı korumalıyız.

edit: bunları savunan bir inançsızdır.
YOKTUR.

çünkü ona açtığı için haram vardır size baktığınız için. mesela züleyha hz.yusuf a saldırdığında hz. yusuf ama o saldırdı diyebilirdi. demedi iffetini korudu. sahabelerin en yakışıklısı musab bin umeyr e kadınlar pencerelerden laf atıp evlerine çağırdıklarında o başını öne eğmeyi seçti. harama girmedi. tamam ne peygamberiz ne sahabe ama haramsa haram kardeşim. ateşe dayanabileceğin kadar günah işle.

edit: kadın istediği gibi açar demiyorum. kadın da kafasına göre açamaz. açmak ona da haramdır. ancak sen bakamazsın. trafikte biri yoldan çıktı üzerine geliyor nasılsa hata karşı tarafta benim de kaskom var kaçmayayım kaza yapayım ölürsem öleyim demiyorsan bu da aynıdır.
sen hobi olarak yine bakma.
bakma hakkım var. bakacağımdan değil amına koyim, nereye bakacağımıza da mı karışılıyor? benim tepkim buna. kadının biri metroda beni gözüyle soyup cinsel fantezi dünyasında seks çeviriyorken, ben bir kadına bakmışım çok mu? hem ben göz tiryakisiyim, içime çekmiyorum abisi.

hayırdır kardeşim siz kartal yavrusu musunuz? hepimiz leyleğiz oğlum burada.
Ya arkadaş angil dingil konuşmayın allah aşkına. Bir kadın açılması konusunda ne kadar serbeste bizde bakmak konusunda o kadar serbestiz. Saçmalamayı kesin. Burada arkadaşın mabadından uydurduğu hikayeye istinaden konuşuyorum öylesi bi kadın denk gelecek teşhir edecek ben gözlerimle soyarım onu.

Meriçliğinize sokturtmayın yeter artık!!!
başlık cümlesi çelişkili.

teşhir: tdk ya göre: gösterme, sergileme, herkese duyurma, dile düşürme, bir hükümlüyü ceza olarak halka gösterme şeklinde verilmiştir.

yani teşhirci kadına bakmaz isek kadının amacına ters bir işlem yapmış oluruz..

ha.. sikmek ayıp günah o başka..
korkunç bir abazanlıkla karşı karşıyayız.
belki de avrupada doğduğum için türk erkeklerinden farklı bakıyorum pek çok mevzuya.

cinsel açlık denen şeyin had safhada olmasıyla açıklayabilirim ancak bu düşünceye gösterilen tepkiyi.

o kadar mı abazansınız a.q.

kadınlara bakma hakkımızı kimse elimizden alamaz re re rö!

bi s.ktirin gidin adamın asabını bozmayın!

ba ka maz sınız! ya..aklarım! bakamazsınız! o kadar!
downblouse dahil bakarım aga.
(bkz: tamam liseli)
Bilmeden ya da dikkat çektiği için bakılabilir ilk an. Sonrasına gelince baş çevrilir. Çünkü sen teshircisin diyemezsin. Ne istersem onu giyerim ya da giymem der.
Erkeğin bakma hakkı yok ancak teşhircinin de sızlanması saçma. Götü başı açıp niye bakıyorlar demek saçma.
Bakıp bakmamayı tartışmadan önce, teşhirciliğin bir suç olduğunu belirtmek isterim. Lakin bu demek değil ki, teşhirci kadını/erkeği linçleyebiliriz. Öyle bir dünya yok. Herkes hesabını yetkili merciilere verir. Bana ne?

Siz misiniz ulan bu kentin zaptiyesi?
''Mümin erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar. Bu onlar için daha arındırıcıdır. Allah onların bütün yaptıklarından haberdardır.''

-Nur suresi 30. Ayet

Evet arındırıcı kelimesi dikkatimi çektmiştir, Bediüzzamanda eserlerinde derki günahın terki vaciptir, vacib ise yüzer sevablara eşittir. Yani caddeye çıktınız karşınıza çıkan her haramdan gözünüzü sakındırdınız hak katında büyük bir davranış gerçekleştirmiş oldunuz. Allah bu zamanın cazibedar fitnesinden bizi korusun.
vardır. görüntü güzelse bakılır. bakmaktan kimseye zarar gelmez.
ama taciz etmeye kimsenin hakkı yoktur.
Zaten bakalım diye açıyorlar.
Karşıdakini rahatsız etmeyecek şekilde göz ucuyla bakanlar var.
Bir meriç vecizesi.

Yok yaa. Kadın teşhircilik yapmayacak. Teşhircilik suçtur zaten.. Şimdi teşhircilik yapan kadın, dikkat çeker bro. Eninde sonunda gözüm kayar benim, ne yapayım?? Bakma hakkımıza da karışır oldular.. Öyle de öküz gibi bakmam yani. Bir bakarım sonra, küçümseyip işime dönerim o kadar.. Kadınları niye put yapıyorsunuz siz allah'ın meriçleri?? Kadınların birçok hakkını savunurum ama o kadar da değil. Boş konuşmayın.
Sadece 1 kere bakarım refleks olarak. Daha sonra o gelir zaten.
istediği gibi giyinen kadın teşhirci değildir.

isteyen istediği yere bakar.