bugün

Sesini,gülüşünü, bakışını zihnimize kazıdığımız; o olmazsa başkası olmaz diyebildiğimiz; tertemiz sevgimizi, kalbimizi önüne sunduğumuz insanın sesini, gülüşünü, bakışını unutmamızı takiben söylediklerimizi ve var olan tüm gelecek planlarımızı rafa kaldırarak gerçekleştirdiğimiz eylem. Hatırladığım tek şey çok sevmiş olmam. Onun beni nasıl sevdiğini ve benim onu nasıl sevdiğimi unuttum. Ben hatırlamak istedikçe unutturduğu için ve güzel olan tüm geçmişi darmadağın edip beni yok ettiği için tertemiz bir sevgiyi,hayallerimi,yüzünü her şeyi unuttum. Ondan bana miras kalan yıpranmış ve yorulmuş ruhum. Geçmeyen sızım ve hayal kırıklıklarım.
Yerini dolduran şeylerin aslında doldurmadiğini dolduramayacağini anlayana kadar yaşadigimiz sahte mutlulukların getirisidir. Ben onu nasıl sevmiştim, neyini sevmiştim. Evet gerçekten çok sevmiştim bundan eminim. Ama nasıl oldu da vazgeçtim, onu bile hatırlamıyorum. Her şey bir çirpida oldu, şelale gibi tepeden aktı gitti. Bir daha ne onu gözlerimle seçebildim ne de gönlümde hissettim.
Abartı gelecek ama ne bok yerse yesin hala şu gün şu dakika hala onunla güzel anılarımıza tutunmaya çalıştığımdır. Sevgimi unutmak diye bir şey imkansız benim için yıllar sonrada ben bir şarkının sözünde yada yeni doğan güneşte seni bulur ve hatırlarım.
kafamdaki eksik kısım,hard drive'ın hasarlı kısmı gibi.problem yok.bazen birşeyin hasarlı olması sizin daha iyi yaşamanıza vesile olur.
Birini unutmak için öyle bir çaba harcarsınız ki bir bakmışsınız vücutta his namına bir şey kalmamış.

Yeniden tohum atılacak kıvama gelmesi için göz yaşlarıyla sırılsıklam olan topraklarınızın tamamen kurumasını bekleyin.
unutmak degil,belki alismas belki baska bir sey..zaman mi jer seyin ilaci yoksa insanin fitratinda mi bu yatiyor bilmiyorum..bildigim tek sey hic bir his ilk gun ki gibi kalmiyor..aci,mutluluk,ask,sevgi..unutamam zannedersin ama bir gun yasadigin acilari bir bir unutursun izi kalir ama ayni aciyi hissetmezsin..ama hep bir huzun kalir..
Size öyle bi kazık atarki nefret ettirir nefret sevginin yerini alır sonra nasıl sevdiğinizin üstüne nasıl nefret ettiğiniz baskın gelince yokolur o an.
Gelin cahil sözlüğe derin bilgiler vereyim anacım sonra çaylak oluyorum. Hahah

Unutmak eylemi, bastırma mekanizmamızı iyi çalıştırmamız sayesinde gerçekleşmekte büyük oranda. Yürütücü kontrolümüzdeki bilgilerin kodlanması zamanla bozulma yaşayabilir, damıtma dediğimiz olay sızan kova adında gerçekleşmekte psikolojide. Yani zihnimiz kısa süreli bellekten uzun süreli belleğe attığı şeyleri geri getirmekte boka sarabiliyor. Hal böyle ki, unutulmayan hiçbir şey yoktur, siz unutmak istemediğiniz sürece.

Not; sevişelim mi?