bugün

%100'ünü kullanabilir.
%100'ünü kullanır. Narsisizminizi bir kenara koyun bu kadarız işte. Allah falan da yok. O da büyük öteki'nin kastre olmamış hali.
Böyle bi bilgi büyük bi palavra. Evrim veya tasarım, %90'ı işe yaramayan bişi eklemez vücuda. Sadece, zamanında yarayan ama şimdi körelen organlar olur. Beyin de körelecek bi organ değil.

Tamamını kullanıyoruz, hangi deli bu lafı attıysa ortaya kınıyorum.
(bkz: yüzde yüz)

Beynin her bir nöronu farklı görevlerde, farklı amaçlara hizmet eder ve kesintisiz veri akışı sağlar.
Dur şimdi %97’sini kapatayım, sonra bir ara çalıştırırım gibi bir şey olamaz.

Sırf koku bölgesi bile(Priform korteks) bu saçma iddiaları bertaraf eder.
bunu da bana mı soruyon bebeyim?.
ya arkadaşlar siz mal mısınız? hiç telefonunuzun ram inşnyiyen arkaplan uygulamaları olmadı mı? her bokun farkında olarak mı yaşıyonuz veya? hayır. demekki sen farkında olmadan beyin vücudu yönetiyor yüzde 3 yada 10 neyse onlada düşünüyorsun işte.
Beynin %5/10ununu kullandığımız miti yanlıştır. Doğrusu beynimizin her yerinin çalıştığı, vücudumuzun kompleks bir yapısı olduğu için her bölge farklı bir iş yapar, beyinde duran bir bölge yoktur bu yüzden. Ama bir işe odaklandığınızda beyninizin çeşitli merkezleri daha aktif çalışır.

Beyinin tek çalışmadığı durum anevrizma/travma gibi durumlarda fiziksel hasar/oksijen ve besin [kan akışı] eksikliği sonucu doku ölümü(nekroz) sonucu görülür.
. . . neyse ki ben bu sorudan muafım. Çünkü bahsettiğiniz o şeyden bende yok.
yüzde yirmi beş virgül ellisini.
Korkarak girmiştim başlığa ama sevindim şimdi. Yüzde yüz, kesin bilgi.

Geçen sene sınıf arkadaşlarımla tartışmak zorunda kalmıştım bu yüzden. Hayır yani insan niye kendini böyle sınırlar anlamıyorum ki. Yüzde onunu kullanıyoruz dediğinde daha mı mistik, gizemli geliyor kulağa? Yüzde yüzünü kullansak ışınlanırız diyeni duymuştum birkaç sene önce. Hey gidi hey.
Ölçmedim ki hıamına.
Hayır asıl merak ettiğim konu; "insan beyninin yüzde falancasını kullanır" diyenlerin bunu nasıl ölçtüğü ve ölçü birimi nedir?

Sokak efsanesi muhabbetler bunlar. Yüzde üçler, beşler, onlar. Tabi bunu öyle zannedip "oğlum var ya bakma ben yüzde üçle bu haldeyim, yüzde yüz kullansam kesin astral seyahat ederim, düşünürken sikişirim, bildiğin uçarım lan" egosunu nirvanaya ulaştıran tiplere denk geldikçe önce bi beyin edinmesi gerektiğini hönkürmek istiyorum!

Malesef döl israfının önüne geçilemiyor.
Tamamini kullanir. Duydugunuz her seye inanmayin amk.

Bazilarinin tamami, digerlerinin %3 u etmez ama, belki basindan beri kastedilen budur.
Ben hepsini kullanıyorum. Bazıları %3ünü kullanıyormuş. Napacaksınız 97sini cenazenize mi götüreceksiniz. Nedir yani bize yapılan bu şov. Ben 3ünü kullanırım falan. Ağzınıza kürekle vururum yeminle, bana demeyin öyle şeyler.
%100'ünü kullanır. %3 denen şey kendi insiyatifi olan kısmıdır. %97 kalp gibi karaciğer gibi çalışan ama irade sahibi olmadığımız kısımlar. isimleri, adresleri, matematik formüllerinin depolandığı diğer organlara çalışma talimatının gönderildiği kendi içi işleyişinin kontrol edildiği bölümlerdir. Karar alma, düşünme gibi bizim irade sahibi olup istersek çalıştırmayacağımız bölüm %3. istersek daha derin veya daha az nefes alarak akciğerimizi de %100 çalışmasına müdahale. Spor yaparak veya aşık olarak ya da kendimizi telkin edip sakinleştirerek kalbimizin de %100 çalışmasına müdahale edebiliriz. Biz müdahale etmiyoruz diye geri kalan çalışmaları aksamıyor. Beynimizin %3'ünü kullanıyoruz dediler diye %97'si kullanılmıyor diye bir şey yok yani.
çok azını kullandığı bir gerçektir.
Kişiye göre değişken olan bir durum diyor bilim adamları. Yaptığımız aktivitelere ve düşündüğümüz şeylere göre değişkenmiş. Nörolojist Barry Gordon beyinin, büyük bir bölümünün her insanda hemen hemen her zaman (dinlenirken/uyurken bile) aktif olduğunu söylüyor. 100 milyar nöron bulunmaktadır beyin de. Vücudun ağırlık olarak yüzde 3’üdür, fakat bedenin yüzde 20% enerjisini kullanır. Bir çok hollywood filminde “lucy” ve “limitless” gibi filmlerde insanların sadece beyinlerinin “yüzde 10’nu” kullandığını söyler, lakin bu sadece bir Esatiridir.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/321060.php
yüzde yüzünü kullandığımız halde durum böyle ise üzüntü verir. ben de tamamının kullanılamadığını düşünenlerdenim. en azından öyle ümit ediyoruz diyelim. denize düşmüşsün ve hiç kurtulma ihtimalinin olmadığını düşün büyük sıkıntı. en azından yüzde 50 sini falan kullanamıyoruzdur ve bir gün kullanabilmeye başlayacağızdır inşallah. insanların icraatlerine bakınca gezegene yazık çünkü..
o anki konuya göre değişir.
akli dengesi yerinde olan her insanın vasatın üzerinde zekaya sahip olduğunu düşünüyorum.

ama gel gelelim 'reisçi bir genco'nun konu 'reis' olunca oksijen, beyni yerine kıçına gidiyor. ve bu yüzden real zekasını o an için sunamıyor.

edit: (bkz: dolar 10 tl olsa da oyum ak parti ye)
efendileri ne kadarını kullanmasına müsade ediyorsa, o kadarını kullanabilir.

herkesin efendileri vardır. evet senin bile. bu kimi zaman bir duyguyken kimi zaman bir şahıstır yahut bir marka bir şirket.
normal insan % 10, çomar % hiçini.
Cevabı insandan insana değişen soru. Bazı insanlar %100'ünü kullanır, bazıları ise beynini kullanmaz. Bazı insanların beyni, bedeninde yük. Kullanmayacaksanız çıkarın koyun bir kenara beyninizi. Vücudunuza yük olmasın en azından.
Yüzde 1 i bile değil. Hallere baksana.
Bence çok azını kullandığı ortadadır.
Bizim toplumumuz hiç kullanmıyor ama kullanılsa %100 kullanır biz kullanmak istemiyoruz.