bugün

facebook'ta güncellenen 'ilişkisi yok' iletisini beğenen orospu çocukları gördüm...

bahsi geçen konu; biten bir ilişkiden sonra, sanki dört gözle o ilişkinin bitmesini beklermiş gibi, her iki tarafın da başına üşüşen leşçilerle alakalıdır. burda demek istediğim, biten ilişkinin leş olduğu değil, başına üşüşen şahısların adeta birer leşçi gibi davranmalarıdır.

özellikle internet çağı olarak adlandırılan ve yaşanan ilişkilere birçok insanın bir şekilde şahit olduğu, tanıklık ettiği günümüzde, bu tiplerle karşılaşmamak mümkün değil.

zaten sürekli olarak seni ve birlikte olduğun kişiyi takip ettiğinden, ilişkinin bittiğini öğrenir öğrenmez çöker tepene.
aynı şekilde, ilişkine şahit olmuş iyi niyetli insanlar, bir şekilde seni teselli etmeye, ya da en azından kırmamaya çalışırken, bu fitne yavşaklar/kevaşeler, saçma sapan konuşup canınızı sıkarlar.

sana gelip; 'ayrılmışsınız, neden ayrıldınız? aman oh iyi olmuş, zaten şöyleydi, böyleydi..' der. ona gidip; 'üzüldüm.. neden ayrıldınız peki? =/' der, ya da tam tersi... sana ne amına koduğumun orospusu?
sen kim oluyorsun da, benim özelim olmuş insanın arkasından konuşuyorsun? onun hakkında benden kötü sözler duymayı bekliyorsun? sikik!
yetişkin iki insan olarak, konuşup ayrılmışız. sevgi bitmişse bile -ki bitmemiş de olabilir- saygı denen bir şey var, ortada yaşanılmış bir ilişki var, bir özel var. sen daha neyin peşindesin be amına koduğumun eniği? ayrılmış olsak bile, sana yaranmak için 'kadınım' dediğim insanı mı aşağılayacağım? onun dedikodusunu mu yapacağım? amcık!

sonra bir de, iki tarafın da ortak arkadaşı olduğu halde, ilişki bitimi taraflardan birine sarkan amcıklar vardır -ki onlar ayrı bir grupta değerlendirilmelidir.-

bu orospu ve orospu çocuklarının yavşak tavırlarına dayanamıyorum. bir gün birini sikerek öldüreceğim, o olacak yani...

edit: ha bir de türkçe çevirisini yapıcaz anlaşıldı...

yazar yaralı da, bilmem ne de.. lan arkadaş hala laf sokma peşinde insanlar ya, hala sözlükçülük, ayar verip mutlu olmak, artı oy falan..

yahu canım kardeşim, yazıyı tam bi okusana. sadece feysbuk mu demişim? sadece internet mi demişim? ortak arkadaşlar demişim, her iki tarafı da tanıyanlar demişim... sen verdiğim bir tek feysbuk örneğine takılmışsın. sen yalnız bana takılmışsın.. birincisi, bu yalnız benim yaşadığım bir şey değil, hemen herkesin yaşayabileceği ve yaşadığı bir şey. ikincisi, 'ilişkini feysbukta niye belli ediyorsun, etmeseydin...' demişsin.. neyse sövmeyeceğim... ulan bu siktiğimin feysbukunu tivitırını kullanmayan mı kaldı? de hadi, kullanmıyorum de bana. e birlikte olduğun kişi de kullanıyor. ortalıkta bir dünya abazan stayla varken, ya feysbuk falan kullanmayacaksın canın sıkılmasın diye, ya da o ilşkini sike sike belli edeceksin ki, millet yavaş gelsin. anlatabildim mi hacı?

ha benim şahsi fikrimi sorarsan, yüz bin tane yazı yazdım zaten bu konuyla alakalı. eğer bir ilişkiyi sağlıklı sürdürmek istiyorsanız, internet denen bu sikik icattan u-zak du-ra-cak-sı-nız. bunun lamı cimi yok. bugün biten ya da yıpranan ilişkilerin %90'ından fazlasında, sebep internettir. git araştır, sor soruştur. böyledir...
bence çok saçma insanlar. hayır gözün varsa ilişkinin bitmesini niye bekliyorsun amk. git konuş. insanlar konuşa konuşa, di mi ama?
üşüşürler çünkü kabak gibi "ilişkisi yok" yazarsa eğer bir insanın facebook ta ilişki durumunda, bu bazılarının dikkatini çeker.
(bkz: akbaba)
kız ilişkisi varken yüz vermiştir. Zaten biter bitmez haberi oluyorsa üşüşenlerin orda da bi tuhaflık yok mu?
bunlar öyle o*ç'dir ki kızın yanındaki koltuk boşaldığında, yanına oturmak için birbirini parçalarcasına mücadele eden çakallara benzerler.
lakin yediği leşin ishal yapacağından habersiz erkişidir.
--spoiler--
http://posthane.blogspot.com/2008/10/genc-meric.html
--spoiler--
kişinin facebook fotoğraflarını teker teker beğenir, arsız bir de yorum yazar. ben ona buna yazan erkek çok gördüm de bu kadar kız olduğunu ilk defa facele öğrendim.
Genelde köpek gibidirler... Bir ilişki bittiği an kokusunu alıp durumdan faydalanmaya çalışırlar... Uzak durulası tiplerdir.
kızların bir şekilde bunları bulup çıkarttığı gerçeği gözardı edilemez. Sen söylemesen adam sevgilin olmadığını bilemez.
ne yaparsanız yapın üşüşürler, engel olamazsınız. bunlar hazırdır zaten. ilişki bitsin diye uğraşanlar da bunlardır.. asıl ilginç olansa ilişki bittikten sonra, geride bıraktığına/geride bırakana leş diyebilme olgunluğudur!
genelde isimlerinin sonlarına "can" takısı alırlar. çok iyi gözlemcilerdir. avlarını en zayıf anlarında yakalarlar, bunların akıl oyunlarından tırsın onun dışında korkmaya gerek yok iki sert yapınca kaçacak delik ararlar önemli olan kız yüz vermesin.
oğlum sen var ya çok düzgünmüşsün diye geri dönülen sevgilinin çoktan sevgili yapmış olmasıyla yüzleşmek ve bu erkeklerin hepsi..... diye devam eden cümleler.