Evladiniz, anneniz yada sevgilinizdir.
Sevdiğim bir çok insandan başkası değildir.
Sevgilidir.
işte o kişi kızıldır harbidir ..
hiç kimsedir. keşke.... neyse.
dünyanın en güzel insanıdır. kuşlar, insanlar, hayvanlar susar ve sadece o gülümser. hiç kimse daha önce gülmemiş de gülümsemeyi buldu la bu az önce der gibi. saçlarında ve yüzünde dünyadaki bütün renkler görülür.
bağımlı eder gülüşlerine ve bir gün o gülüşlere bir daha ulaşamamak gerçekten gülmeyi unutturur insana ve yerine sahte bir tebessüm bırakır.
Bir sözüyle de o hayatın içine sıçar.
aynada gordugum kişi, çok tatli guluyo pic ya.
o gülümseme anılardan ibaret olduğu an verdiği hayatı geri alıverir.

iki ucu çok ama çok keskin bir bıçaktır bu insan.
Annedir. Ama çoğu değer görmez. Beklemezde zaten. Benim annem bu dünyada en önemli en bilgili en düşünceli ve bana bu dünyada en çok değer veren demeye dilim varmiyor melek diyebilsem acimaz derdim ama insandır. Ona bu dünyada belki çok güzel ve sonuna kadar hakettiği guzellikleri yaşatamıyorum. Belki ona hakettiği değeri veremiyorum. Ama o benim annem. Onun icin canımı veririm. Bu belki abartı gelecek ama öyle birisinin ona zarar verme ihtimali olsa o ihtimali yaratan odakları en uç noktalarına kadar bertaraf ederdim. O benim annem. Keşke istediği bir şeyi iki etmeden onun önüne getirebilsem. Ama uzakta mecburiyetlerle ayrılmış durumdayız. Ve ileride bu sacmalik yüzünden çok uzulecegim. Buna eminim.
çok ama çok özlenen ve her daim hatırlanan en sevgili eski sevgilidir.
canım yanıyor ya.
aradığım, yavaş yavaş gelmesi konusunda şüpheye düştüğüm insandır.
Bir gülümsemesiyle gerçekten yaşama döndürüp yediğin yemeklerden zevk aldıracak, en boktan havada bile o günü güzel gösterecek, dinlediğin şarkılarda farklı ezgiler duymanı sağlayacak ama aynı zamanda söyleyeceği tek kötü sözle dünyanı yıkacak insandır. Bu yüzden bağlılık iyi değildir, ne kadar kötüdür desek de hepimizin yaptığı şeydir bağlanmak. Kimimiz bazı buruklukları olan mutlu insanlar olarak devam ederiz, kimimiz savaş gazisi gibi çıkarız bir gülümseyişi hayat veren insana olan aşkımızdan...
annedir.
Tam da şu anda ne yapıyor derken, sözlükte de bahsi geçen insandır. Bir gülümsemesi, herşeyi ama herşeyi unutturur, resmen yeniden doğdurur.. Gozlerinin içi güler allahsızın. Bir de tatlıdır ki sorma..
sevilen kisidir. seven kisidir. sevgilidir. O'nu seviyorum.
(bkz: anne)
negatif dünyanıza sirayet eden pozitif dengedir.
Doktordur.
sevgilidir. Her sınavdan sonra iyi gelir.
"Bu dünyada da bu kadar güzel gülen, güldüğü zaman bu kadar güzel olan insan görmedim..."
böyle düşündüren, hissettiren bir insanı üzerek hayatı kendinize zindan da edebilirsiniz.
recep tayyip erdoğandır.
Dostlarımızdır.