bugün

önceden olmaz dedigimdir.fakat düsünceler zamanla degisir olmus, bünyede rahatıslık bas göstermistir.yanı basımda tek bir sukut u hayal bir de derin yalnızlık duygusu.ne baslayabildik ne de vazgecebildik.bir tarafımda bes sene öncesini yeni bulmuslugun sevinci diger yanımda üc sene sonrasını yitirmisligin hüznü.hani derler ya yukarı bıyık asagısı sakal bizimkisi o misal.sanki o gitar solosu, istenipte söylenemeyenin acıklaması gibi.bir gönülde iki ask oluyormus.belki de önceden bildiklerimi yeniden gözden gecirme vakti.her sey zamanla...
*
"..olursa cesaretine bravo." şeklinde de devam edebilirliği olan deli gömleği.
(bkz: olmaz kardeşim olmaaz olacağı varsa da olmaz)
bi sevda bir gönlü, bir insanı, bir dünyayı, kısacası hayattaki her şeyi kaplar. ikincisine yer bırakmayacak derecede...
ezginin günlüğü nün iki aşk arasında şarkısında bahsettiği durumdur...

--spoiler--
iki aşk arasında
kaldı gönlüm küçücük
--spoiler--
olmaz çünkü en çok birini seversiniz onun adı sevdadır işte; diğeri de sevdanın eksiklerini kapatmak için varolan biridir.ikinci kişi bu durumda kullanılmış olur,en çok o üzülür.dönüp dolaşıp gideceginiz kapı yine gerçek sevdadır.
nazim hikmetin dizelerinde hayat bulan felsefe.
(bkz: bir kazanda iki koç başı kaynamaz)
bektaşiye sormuşlar : abdestsiz namaz olur mu ey bektaşi.

bektaşi de : valla, ben kıldım oldu! demiş.

yani başlığa uyarlarsak : valla ben sevdim oldu.*
yiğidin gönlü harman yeri gibi olmalı. niye iki sevda olmazmış. gerekirse üç,sekiz. farz-ı misal 10 çocuğun var tekini mi seveceksin, olmaz. kadın için de aynı şey geçerli. hepsi özenle tek tek sevilebilir, yeter ki sevmeyi bilin.
bal gibi de olur. bir sevda bitmeye yuz tutmussa, ve yeni biri de hayatiniza girmeye baslamissa, hah iste o gecis doneminde olur.
erzurumlu ibrahim hakkı hazretlerinin söylemiş olduğu sözdür. dünya aşkı ile manevi aşkın bir gönülde barinamayacağini belirtmiştir.
güncel Önemli Başlıklar