bugün

gün içinde öğrendiğim, şaşırdığım, kısa bir an offline olduğum, fahişe arkadaşımın namaz kılmasıdır. kendisine fahişe dediğimi bilmiyor tabi, yüzüne söyleyemediğimi sözlükte kusmaya karar verdim. kabul olmaz efendim, kabul olmaz. sen kalkıyorsun nice yol var iken para kazanmak için, bedenini kiralıyorsun, zina yapıyorsun ardından namaz kılıyorsun. nasıl bir mantıktır bu akıl almıyor. allah ile kul arasına girmek tabi ben dahil kimsenin hakkı değil fakat, şahsi görüşüm budur efenim.
müslüman olduğunu gösterir.
yazar ya allah tır ya yalancı. kabul olmaz dediğine göre.

şaşırılıcak bir olaydır, ancak inanılmayacak değil.
namaz kılmamak fahişelikten daha büyük günahtır. inşallah kıldığı namazın hürmetine rabbim tövbeyi de nasip eder. ha bu arada namaz kılmayan yazarlar bir daha düşünsün.
Zina cennete girmeyi engelliyen günahlardan biri olarak görülür. Bunun sonucunda kıldığı namazdan sevap kazansada ne işine yarar tartışılır.
normaldir. zorunlu olarak bu işi yapıyorsa ibadetinde bir anormallik yoktur.
bir insanın ibadet etmesidir.
imanla paranın kimde olacağı belli olmadığı için fahişe de olsa normal bir durumdur.
20,000 sene cehennemde misafir edilecekse,5,000 senelik ceza indirimiyle 15,000 sene cehennemde misafir edilmesini sağlayacak olan ibadettir..

şaka bir yana..o fahişenin islam'a göre katli helaldir..yani devlet tarafından idam edilmesi gerekir..hemde hemen..

suudi arabistan'da olsaydı ya kelle giderdi yada recmedilirdi..

öyle bir olay yok yani islam'da..

kimse de bana açlık,fakirlik edebiyatı falan yapmasın..bu tür işlere giren insanlar ''lüks tutkusu ve kolay para kazanma arzusundan'' bu işe girmektedirler..

yoksa geçineceği ve aç kalmayacağı kadar parayı herkes kazanıyor normal işlerden..
kişi, namaz kılmadan önce sözlüğe olurunun olup olmadığını sormadığı için karar verme yetkisi bizlere aslında hiçbir zaman verilmemiş olan eylemdir, kulla allah arasında bir iletişimdir.
Normal karsilanmasi gereken bir durumdur. Ibadetini eden kadindir. Kildigi namazin kabul olup olmadigini da.sadece allah bilir.
namazın tekelinde olduğunu sanalara ibrettir.
allahla kul arasında bir olaydır, yaptığı iş mutlaka günahtır ama namazın sevabı mutlaka ayrıdır, unutamak lazımdır ki allah bağışlıyandır, kimin ne olacağını allahtan başka kimse bilemez.
tanrı ruhundan üflemiştir insanlara, ama son zamanlarda ki insanlara daha fazla üflemiş sanırım kendisini tanrının ta kendisi ya da iş ortagı sananlar var.
fahişe ve allah arasındaki mevzudur.

(bkz: sana ne yarram)
yaptığı hatalar allah yolunda ilerlemesine engel değildir olmazda.
bunu tartışmak bile allah'a şirk koşmaktır. kabul olmaz demek tam manasıyla şirktir. şirk koşmanın günahını araştırın bakalım fahişelikten az mıymış çok muymuş...
Herkes dışını süslerken, sen içini,kalbini süsle.
Herkes başkasının ayıbını araştırırken,sen kendi ayıplarınla meşgul ol! mevlana .
kişiyi nasıl bilirsin ? kendim gibi .
müslüman olduğunu gösterir.
benim inançsız olmamın kimseyi ilgilendirmediği gibi bir fahişenin de namaz kılması kimseyi ilgilendirmez.
belli bir kesimi remsil eder.
uhreviyat ile zerre kadar alakası olmayıp kendisini eleştirenlerden kat ve kat yukarıdadır kanatimce.
ama bir de gerçek var ki insan hem düzenli olarak 5 vakit kılıp hem fahişelik mesleğini icra edemez.
bir süre sonra kendisi uzaklaşır mesleğinden eğer samimi ise.
artık fahişe olmadığını gösterir.
türk sinemalarında sıklıkla gördüğümüz sahne.
meslekle dini birbirinden ayıran kadındır.
mesleğinden ötürü vicdan azabı duymasından mütevellit bir nebze olsun içini rahatlatmak amacında olabilir. Dalga geçilmemesi gereken bir durumdur. Çünkü bu inanç, din denilen şeyin kesin kuralları olmasına rağmen zilyon çeşit yorumlaması vardır. Kurallar bellidir. Fakat suçluluk duygusu ya bu ister istemez bazı şeyleri teğet geçer insan. Büyük ihtimal o kadında "ben zevk için değil çaresiz olduğum için yapıyorum" deyip kendince sıyrılmıştır işin içinden.

Din afyonluk görevini burada da yerine getirir. Fahişe namaz kılar, içi huzur dolar. Herşey yoluna girer. Kendini sorgulamaz çünkü. Kaderi budur. Ne yapsındır..
güncel Önemli Başlıklar