bugün

nezih olmaması kalitesizliğin sebeplerinden biridir.
nezih olmaması kalitesizliğin sebeplerinden biridir.
Sürekli atarlı giderli laflar paylaşması.

Eğlenceli ol biraz ya.
Yazılı maddeleri okuyunca; yedi katlı bir hüzün, yedi iklimli bir soğukluk çöktü üstüme... Oysa bazı detaylar mukadderat, bazıları fıtrat.
Küfür.
Fevri davranışlar.
instagram, Facebook ve çeşitli sosyal platformlar üzerinden sürekli "ee napysn, orda misin??? Ck guzelsin. Sisst cevap versene seninde amma götün kalkmis kendini bi halt sanma" tarzında imla hatalı bin tane mesaj atıp ona hayran olmak zorunda olduğunuzu sanmaları.

Ettikleri herhangi bir teklife olumsuz yanıt alınca sizi kalitesiz ilan etmeleri.

Hak özgürlüklerinizi daha bir sıfatları dahi yokken elinizden almak istemeleri.

Çalışmamaları.

Diş fırçalamamaları.

Ellerine özen göstermemeleri.

"erkek adamsın sen!" klişesi ürünü tüm o ataerkillikleri.

Erkeklerin büyük bir çoğunluğu artık daha farkındalık sahibi. Bunları yapmıyor. Ancak yapanlar gerçekten hayattan soğutuyor.
Yere tükürmesi, kaba ve patavatsız olması, gereksiz ve çok konuşması, kadınlara sadece cinsel açıdan bakması, yüksek sesle konuşması, kitap okumaması, gösteriş meraklısı olması, önüne gelene özel hayatını anlatması, hijyene dikkat etmemesi, cimri olması, küfür etmesi, kendine ve etrafındakilere saygısının olmaması gibi gibi. Tabi bu saydıklarım kadın için de geçerlidir.
(bkz: muratti)
Kendinden çokça bahsetmesi tabiki de.
çukur ve sıfır bir dizilerini izlemesi

ağzından küfürü eksik etmemesi

kitap okumaması ve bununla övünmesi

kızlarla arkadaşlık yapamaması

radikal siyasi görüşe sahip olması sağ sol farketmez

20 yaşına geçmesine rağmen oyun oynaması

araba delisi olması.daha yüz metreden arabanın koltuk ısıtma özelliğini olduğunu bilmesi

işinde kariyer hedefinin olmaması

sorumsuz olması kenara para koymaması

her gün alkol tüketmesi

kadınları gözünde büyütmesi

kız arkadaş seçiminde standardının olmaması

herhangi bir hobisinin olmaması

yabancı dil bilmemesi

müzik kültürünün olmaması ve herhangi bir enstrüman çalamaması

gece kulübünde tanımadığı kadınlara içki ısmarlaması

metrobüste ekstrem durumlar dışında genç kızlara yer vermesi

diş fırçalamaması

kısa kollu gömlek giymesi

sürekli erkeklerle takılması

kadınlara saygı göstermemesi

erkek adam dediğinli cümleler kullanması

kötü bir diksiyonunun olması

yemek yapmayı bilmemesi

çamaşır bulaşık yıkamaması

annesinin sözünden çıkmaması

sosyal medyadan ezik ezik kızlara yürümesi

kötü araba kullanması

futbol ile ilgilenmesi.hayattaki en büyük zevkinin tv karşısında cipsi ile maç izlemek olması

yenisi çıkar çıkmaz hemen telefon alması eskiyi satması

görücü usulü evliliğe sıcak bakması

flört etmeyi bilmemesi

garsona ya da mağaza görevlisine tepeden bakması

izmir kızları şöyledir tarzı iğrenç fikirlere sahip olması

pavyona gitmesi

şirinlik yapan küçük çocuğa aval aval bakması

çocuğunu erkek egemen kültür ile yetiştirmesi

sevgilisinin hayatına gereksiz müdahalelerde bulunması

eşini denize götürmeyip plajda abazan abazan kız kesmesi

trafikte lüzumsuz yere kavga çıkarması

ailesini her haftasonu avm ye götürmesi

her boşlukta memleketine gitmesi yeni yerler gezme merakının olmaması

bilim dünyası artık bunu tartışmazken bile evrime saçma demesi

arabasını kaldırıma parketmesi

eşini aldatması ve bunu sağda solda anlatıp egosunu tatmin etmesi

sevgilisi olan bir kızla flört etmeye çalışması

kişisel gelişimine ket vurup çok erken yaşta ev kredisine girmesi

yatakta bencil olması ve erken boşalması

eski sevgilisine geri dönmeye çalışması

aldatan partnerini affetmesi

kız için arkadaşları ile iletişimini kesmesi kendisine saygısı olmaması

hemen aşık olması ve kendini kıza muhtaç etmesi

güzel bir kız karşısında hemen manipüle olması

annesi ve babasına gerekli saygı ve hürmeti göstermemesi
-instagramda sürekli içki sofrası fotoları paylaşması
-yine instagramda tuttuğu futbol takımı üzerinden "ayılık" yapıp, ona buna küfür ediyor, sürekli ağlaması
-şirket arabasıyla hava yapması
-halı sahada kavga çıkartması
-kafede, barda, otobüste, metroda, yanında sevgilisi varken, erkek olduğunuz halde dikkati ve gözü sizin üzerinizde olması
-sevgilisine çiçeği, "al götüne sok" dercesine uzatması
-eğer bu kişi ev arkadaşınızsa; evde sifonu bile çekmeyen gavat, kızla eve geldiğinde, "köri soslu tavuk yemeden uyuyamam" yavşaklığına girişmesi
-anasına kuzu karısına aslan kesiliyorsa,
-iş yerinde üstlerine yalakalıkda sınır tanımayıp, astlarını ezmesi
-metrodan çıkışta, daha yürüyen merdivende sigarasını yakması
-toplu taşımada yer vermemesi
-kahvede maç izlerken, her pozisyona itiraz etmesi
-arabanın içinde aslan kesilip, polis çevirmesinde, "amirim amirim" çekmesi.
hepsine katılıyorum. ek olarak:

-kadın düşkünlüğü, 3 günde 3 karı siktim üfff zikim ağrıyo demesi,
-123123 bardak içki içmeyi marifetten sayması,
-empati yeteneğinin sıfır olması
-amına kodumun bir yerinde otururken, sofradakilerden ayrı sürekli bir şeyler söylemesi, söylüyorsan herkese söyle amcık. belki parası yok insanın. niye canlarını çektiriyorsun?
-gördüğü her dişiye dönüp bakması. üfff bu ne zikilirrr beeeeehh demesi
-kitap denilen şeyi eline almaması,
-kadını hükmedeceği ve sikeceği bir canlı olarak görmesi.

evet üzgünüm baya bir madde sikişe çıktı.
ama doğruya doğru.
amsalak insanları sevmiyorum.
amını göstermeye meyilli olan, yahut bedenini parça parça öne süren kadınları da sevmiyorum.
sevilecek gibi de değiller.
- parasıyla hava atması
- her akşam kızlarla takılıyorum yapanları
- baba parası ile yaşaması.
Yattığı kızları anlatması.
Kendini övmesi.
Diksiyon çok önemli. Kişi naif olmalı. Hem düşünceleriyle hem de davranışlarıyla.
görgüsüzlüğünü her yerde belli etmesi.
Hiçbir konuda fikri ve bilgisi olmaması, kültürsüz olması. Dünyaya geldiği gibi gitmeye niyetli tiplerdir.
bakışları ve her boka karı gibi ( afedersiniz ) gülmeleri.
Bana göre bunun ilk ve en net belirtisi hizmet edene olan tavrı.

Benim dönemin çocukları sokaklarda büyüdü. Sokak kültürünü acayip severim. Yaşımdan dolayı sokaklarda büyümüş biriyle flört ediyor oluyorum. Sokak nedir? Dostluktur, kavgadır, iletişimin en kaliteli halini öğrenmektir, kabadayı abilerdir, top oynarken düşmektir, ilk ağız dolusu küfürü öğrenmektir, paylaşmaktır. Kısacası samimiyettir.

Adam karşıma bir oturuyor sanki fransız dadılar ile piyano dersleri eşliğinde büyümüş gibi bir tavır. Adam köyünden eğitim nedenli 5 sene önce gelmiş, bir evin en az 2 milyona satıldığı tamamen yeşil ve mavi olan yaşadığım yer için köy diyor, beğenmiyor. Burada mı yaşıyorsun yaae diyor. Mecidiyeköy var ya dünyanın merkezi, hiçbir yere değişmem diye konusuyor yanımda. Sizin köy 76 nüfusa sahip bir yerdi arkadaşım, neden geçmişinden bu kadar utanç duyuyorsun ve bu nedenle başkalarının hayatlarını küçümsüyorsun?

Garsona davranışlarından utanç duyduğum çok insan oldu. Ben eziliyorum garsonun karşısında. Yaaaa ne kadar erkek şuna bak mı diyeceğimi zannediyor bilemiyorum. Oooo başkalarını nasıl küçümsüyor devam et erkeğim diyip kaslarını falan mıncıklayacağım?

Daha 4 sene önce, dayı şuradan 2 köfte ekmek versene diyen ve para yetişmeyince hakkını helal et diyen insanların, yemek, hizmet ve garson beğenmeyen tavırlarına sahiden aşırı kıl oluyorum. Bi de çoğalıyor bunlar.

Benim patron 30 yaşlarında genç bir adam. Altında bir araba var muhtemel ikinci eli 300-400 bin. Adam şirket sahibi, yemek yediğimiz zaman nasılsın kardeşim diye soruyor önce garsona. Garsona bakıyor, gülümsüyor, memnuniyetini dile getiriyor. Yanında 4-5 bine çalışanlar yemek yapan ablanın serdiği masa örtüsünü beğenmeyip olay çıkarıyor, ablayı ağlatıyor.

Daha zengin, daha kültürlü, daha zeki, daha bilmem ne gözükmek için kaba davranan insan net olarak kalitesizdir. Diğer detaylar bundan sonra gelir, bana göre nazik biriyse de çoğu önemsizdir.
Ben öfke kontrolu demek istiyorum

En ufacık olayda anında allahuekber dağına yükselen gözleri dönüp ağzından tükürük saça saça küfreden bir erkek benim gözümde Sümüğünü silip attığın tek kullanımlık peçete kadar tiksindirici.

Allahtan korkmaz kuldan utanmaz olan bu tipler
Sakinleşince yalvarsa da süt dökmüş yavru kedi olsa da o an hep var olacak
Öfke nedeni değişse de tepkileri hep aynı oluyor.
Üstelik bunu duygu -durum bozukluğu olduğunu kabul etmiyorlar.
parasıyla övünmesi
kendini olduğundan farklı göstermesi
centilmen olmaması
ortamlarda gereksiz kasılması
üslubuna değer vermeyip hanzo gibi konuşması vs vs.
1-okuyup anlamadığı kitaplar için ben çok okurum- yazarım havasına giren erkekler. okudukları kitapları anlasalar bu kadar boş sohbetli ve yanlış analiz edilmiş cümleler sarf etmezler.

2- kıskanç erkekler. hayata müdahale etmek kimin haddine. zaten kaliteli olsa kaliteli kadın bulur. bu tip iki kişi nasıl yaşayacağını ve davranacağını bilir.

3- özgüvensiz erkekler. en utandığım arkadaş tipidir kadın- erkek farketmez. yeni insanlarla, yeni mekanlarla tanışmaya korkak sürekli hayatı aynı yaşayan, aynı düşünen tek ideali onlara öğretilen para kazanmak olan tipler.

4- nasıl yürüyeceğini, oturacağını, konuşma ve davranmasını bilmeyen erkek.

5- kendine bakmayan erkek.
dedikodu, ispiyonculuk, parasıyla övünmesi, boş konuşması vs.
Şöyle içerim böyle sarhoş olmam muhabbetleri, karı kız konusunda gevşek olması, kalitesiz parfüm ve ayakkabı kullanması.

Bir erkek olarak bağyan hanımlara tavsiyem böyle arkadaşlara dikkat etmeleri.
kız arkadaşıyla yaşadığı şeyleri anlatması, hava atacağım diye yalan söylemesi. çalışmaktan kaçması. gibi gibi.