bugün

ezanları imam değil müezzin okur. bu yüzden playback olması, mantıksızdır. çünkü sırf bu yüzden, diyanet işlerinde kadro vardır.

büdüt-
çok özür dilerim ama alamet i farika ile realite ve playbackin aynı paragrafda kullanılması, çok ironik değil mi lan?
Ezanın tek bir yerden okunması kötü sesli imamlara siz durun, merkezden daha güzel sesli bir imam, vaktin makamıyla ezanı daha güzel okuyacaktır demektedir.garipliktir.o güzel sesi duyup camiye gidip namaz esnasında makamdan bihaber bir imamla namaz kıldığını fark etmek camiye gitmemeye, camiden soğumaya neden olmaktadır.ee sen tut ingilizce bölümü mezunu birini dört aylık ücretli imamlık yaptı diye sözleşmeli imam olarak ata olacağı bu.bir de bunların köylerde olanları vardır ki merkezden ezan okunuyor diye camiyi geç açmaktadır ve cemaati sinir küpü yapmaktadır.ezan biter hoca camiyi açar ondan sonra cup paralar cepte.paranın hakkını ver hakkını diye söylenesi gelir insanın.
bırak ezanı, cuma vaazları bile playback olur, türkiyeyi sadece istanbuldan ibaret saymayın, bulundukları yere gazete bile gitmemiş toplumlar var bırakın imamı, müezzini.. normaldir bu durum..
-ee o zaman çanlar kimin için çalıyor?
çamur at izi kalsın anasını satayım. bütün insanlar bu mantıkta düşünmek zorunda mı?

önemli olan ezan'ın okunuyor olmasıdır aslında, playback olması herhangi bir sorun teşkil etmez, islamiyet konusunda her hangi bir bilgisi olmayan, ve kendisini troll görenlerin olduğunu bilen akıllı zeki yazar kardeşimiz, yine taşı atmış, konuya gelsinler diye de, 4 tane entry girmiş, eminim benden sonra da girecektir.

çünkü mesele islamiyeti eleştirmek değil, islamiyeti yaşayanların damarına basmaktır, ha basabildin mi? basamadın kardeşim kusura bakma, hoşgörü dinini yaşıyoruz biz ne de olsa, ancak atılan çamurlara da bir cevap vermek gerekir değil mi?

şimdi islamiyete inanmıyor olabilirsin, bundan önceki islamla ilgili bir çok entrymde olduğu gibi şimdi de tekrarlıyorum, ben senin anana bakıp ağzımı sulandırmıyorsam, sende benim dinime bakıp, kafana hinlik getirmemelisin.

anladın mı?

eminim anlamadın..

ama neyse, ben kendimi ifade edebildim sanırım.
Ezan sesi duyduğuna şükretmek yerine eleştirmek nasıl bir mantığın ürünüdür anlamış değilim.
Türkiye'nin her camisine müezzin atanmıyor bu bir.
Ayrıca müezzin olmayan yerlerde de bazı ehil olmayan kişiler ezanı gerektiği güzellikte okuyamıyordu ve sesler birbirine karışıyordu bu da iki. Bunun önüne geçmek için merkezden ezan okunmasına karar verilmiştir. Ayrıca bu playback değildir. Kanlı canlı insan sesidir. Nerenizle gözlem yapıyorsunuz anlamak zor.
bir nesil olarak,87 yıldır aynı masallarla uyutulan türk halkı.
insanlarla değil olaylarla uğraşın diyerek seviye ortaya çıkarılmıştır zaten. sahi ya; bir "fikir" vardı. Ne oldu ona ?
sanat seviciliğiyle, inanca saygı tamamen ayrı hususlardır. inançlı olmanın ayrı ve zor bir meziyet olduğu kadar, inanca saygının da en az onun kadar zor bir meziyet olduğu da bir gerçektir.
egosuna sponsor arayanların bir parça eksik müzik ruhunu pohpohlamak için değildir hiçbir dini çağrı. sanatçıların canlı performansı değil bu, adı üstünde dine çağrı. kimi dinin çağrıları playpack olur, kimi din koro halinde seremoni yapar, budistinden hristiyanına dünya mozaiğinde yüzlerce farklı inanç vardır ve şekil asla önemli değildir inanç yolunda, yeter ki niyetiniz bozuk olmasın.
Bilal Habeşi kalkıp mezarından okursa, namaz mı kılacan lan tosbağa denilesi durum.
namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmazmış,sen düşünme böyle şeyleri paşam.
şimdi ezaları müezzinler okuyunca çok iyi çok güzel oluyormuş taammı...
(bkz: dinime söven müslüman olsa) *
tanım: mahsuru olmayandır.
(bkz: troll mroll)