bugün

kim ne derse desin dersim de yaşananları en iyi dersim liler bilir.yaşanan acıları gören ve hala hayatta olanların anlattıkları dersim liler için su götürmez gerçeklerdir.hal böyle iken kemal kılıçdaroğlu dersimde yaşananların katliam olmadığını düşünmesi mümkün değil.başbakanın son hamlesi karşısında kılıçdaroğlu zor duruma düşmüştür. bunda derin chp den korkmanın etkisi muhakkak.umarım kılıçdaroğlu chp nin karanlık geçmişiyle yüzleşme fırsatını kaçırmaz.
bir imama "allah yoktur" dedirtmekle eşdeğerdir.
dersim'de katliam yoktur.
bakın oldu.
tunceli de ( eski adıyla deRsim ) katliam yoktur!
edit: anne tarafım tuncelili, baba tarafım selanikli ve türk milliyetçisi bir aileyiz.
büdüt: bak başardın! dedirtin işte! mutlu musun?
zor olamasa gerek efendim. tamamen duygusal.
nerede ne yaşandığını bilmeden, hiç açılmayan devlet kayıtlarına ulaşmadan, bize öğretilen resmi tarihle götten uydurmak ne kadar kolaysa, bunu gerçekten o acıları çekmiş insanlara söyletmek de o kadar zordur.
ama bir katliam, ne bileyim biraz daha işkenceyle yapılamayacak şey yoktur. deneyin bence o zaman söyletebilirsiniz. hatta dersimli diye kimse kalmaz herkes de rahat eder.
bahsedilen katliamın bir isyandan ortaya çıktığını unutan kişi söylemidir. isyana karşı çiçek dağıtmanın bir çözüm olacağını sanmıyorum ama denenmediği için devleti suçlamakta serbestsiniz.

acı olan dersime kafayı takmış kişilerin pkk yandaşlarının özgürlük savaşçısı olduğuna inanıp bebek katillerini savunmalarıdır. türk misafirperverliğini abartıp utanmasalar toprak verecek kadar alçalmışlardır.
bir siyasetçi için zor olmayacak durumdur. siyaset, yalan üzerine yapılır.

bu arada tunceli de katliam olmamıştır. devlete kafa tutan bir kaç yüz çapulcu asılmıştır.
Kan dondurucudur.
kemal kılıçdaroğlu'dur. Dersimli olmasına rağmen hiç katliamdan falan bahsetmez. nedenini biliyorum ama söylemem. *
büyük çoğunluğu katliam olmamıştır demez, ama yine de akp illetine oy vermez.
bunca yıl dersimin ,tuncelinin eski adı olduğunu yerini bilmeyenler, kürtlerin bir millet olduğunu kabul etmeyenler bugün nasılda dersimi ve kürtleri sahipleniyorlar. 20 yıl önce dense inanmazdım. ama yemezler. dersime, dersimlilerin geçmişine alevilere empati yapmıyorsunuz sadece yaşanan acılardan ,mağduriyetten birilerinden rövanş almak için, faydalanmaya çalışıyorsunuz.islamı dinini istismar edenler bugünde alışkanlığını sürdürüyor, dersimi istismar ediyor.
(bkz: deveye hendek atlatmak)