bugün

şüphesiz ki viskidir. ewed ile.
vodkayı vişne suyuyla, viskiyi kolayla içmeye çalışanlar buraya gelip b*k atmasın lütfen.
karıştırıcı olarak kullandığınız şeyler sizin midenizi bulandırıyor.
içkinizi sek için, yudum yudum için.
rakı. çok içip üzerine kusamayınca şuan kokusunu duyduğunda öğürüyorum. beynim iyi kodlamış.
Rakı denmiş genelde. Kusura bakmayın ama her yiğidin harcı değildir rakı içmek.
Viski evet.
Çünkü içmedim.
ilk içtiğinde kimse rakı için çok iyiymiş demez, rakı devamlılık isteyen bir içkidir. Anason kokusuna alışmak zaman alır, rakıyı içtiğiniz ortam, psikolojik durumunuz önemlidir, kafanızın tam anlamıyla uyuşmadığı yarak kürek tiplerle rakı içerseniz keyfine varamazsınız. Rakı nazlı bir içkidir, fındık fıstıkla, sade bir meyve tabağıyla rakı içilmez, ilede et, balık, bir kaç çeşit meze olmazsa olmaz. Rakıyı sevmiyorsanız şartlar henüz olgunlaşmamıştır, bir gün yeteri kadar mezeniz, dost ortamınız, yeteri kadar acınız olduğunda rakının tadını alırsınız merak etmeyin.
Benim ise bir defa içip bir daha içmediğim içki absenttir, afedersiniz yarak gibi içki, zaten absenti ikinciye içen insanda ne damak tadı vardır ne de keyifçi biridir.
(bkz: absent)

Midem delinecek sandım. Mis gibi rakı varken ne yapacaksın başka içkiyi.
Martini.
denizci bir arkadaşım sağ olsun, çok kaliteli bir rom içmiştim, adını hatırlamıyorum. dünyanın en berbat içeceğiydi. içim yandı, yüreğim yandı resmen. hiç tavsiye etmem.
Yaklaşık on sene önce içtiğim ucuz Şarap.
Ben ki parktan başka bir yerde içmeyen berduşun tekiyim, daha önce öylesine çürük meyve kokan bir şey içmemistim.
Limoncello.

Biri başlığına 'kolonyanın şekerli hali' yazmış, o kadar kabus hakikaten.
skol marka bira.
Vodkadır.
Cin-tonik.
Absent ya da yeşil ölüm mü demeliyim.
Köpek öldüren şarabı.
rakıdır. peynirle alınmış ve peyniri tadını bozduğu fark edilmiştir.