bugün

Şiiri illa kadina yazilmaz.sen kalkan her kadehi sevgiye ,aska, serefe mi kalkiyor saniyorsun ? Kadeh yalnizliga da kalkar, baskalarinin yalnizligina da , iç sıkıntılarina da..
Evet sözlük şiir yazmayacağım. Sadece bir kitap aldığını hayal edeceğim bir hediye niyetine. Niyet çekeceğim yeri geldiginde. Evet şiir yazmayacağım. Bir çay içer gözlerimi güzel ülkeme çeviririm. Sağıma soluma sohbet için dadanacağım. Ama şiir yazmayacağım. Yazdıklarımda hatalarım kadar düz olacak. Yazmayacağım.
30 yıldır tek dize yazmadım.
Haklı bir yazar beyanı.
Marulu yerken mışıl mışıl sapına gelince bee.
Bu kadar uzun yaziyorsan zaten en isabetli kararı vermissin. Hayırlı olsun.
başlığın sahibi derttaşımıza selam olsun. aklıma şu şiir geldi durduk yere

Sen aşk şiiri yazamazsın Hasan Hüseyin
Çünkü aşk şiirden önce gelir sende
Oysa şiir önünde gitmelidir herşeyin

Çünkü aşk
Kavganın içindedir
Çünkü sen
içindesin kavganın

Elmayı kokusundan
Güvercini biçiminden soyutlamaktır
Yaşamak denilen kavagyı aşksız düşünmek

Çünkü sen
Gagasından tutup kuşu
Öt kuşum öt kuşum demiyorsun
Çünkü sen
Yedirip çiçekleri ineğe
Koklayıp gerisini ineğin
Kok çiçeğim kok çiçeğim demiyorsun

Öpüşmek başka şeydir yiğidim
Öpüşmeyi düşünmek başka
Sevişmek başka şeydir güzelim
Sevişmeyi düşünmek başka

Sende yaprak -iki gözüm-
Sende yıldız -yürek sızım-
Sende su
Sende bu dört boyutlu kaçma tutkusu
atlıkarıncadan geceleyin
Bakmaktır lunaparka

Sen aşk şiiri yazamazın Hasan Hüseyin
Çünkü sen ilkyaz yağmurlarında çırılçıplak
Dolaşır gibi sıcak morlarda
içer gibi morları
Düşer gibi morlara
Yaşarsın aşkı iliklerinde

Çünkü sen iki düşman ucun bileşkesisin
Acısısın kavuşmanın
Ayrılmanın sevincisin

Çünkü aşkın kendisidir şiirin
Oysa sen
Oysa aşk
Oysa sen
Sen
Sen aşk şiiri yazamazsın Hasan Hüseyin.
Deme öyle deme.
Araya Zaman girer belki; Bir gün bıraktığın yerden başladığında sevinebilesin diye...
Uzuldum olayina. Ne diyelim her insan hakettigini yasar. Allaha havale etmekten baska yapacak bir sey yok.
ah şiir. ne de güzeldir...

şiirleri kendinize yazın arkadaşlar. kimseye okutmak zorunda değilsiniz, kimse bilmek zorunda değil. ben de yaz(a)mıyorum artık.

kendine bir iyilik yap; rhodia marka defter, güzel de bir dolma kalem al. (lamy safari, lamy al-star, platinum 3776, pelikan m200 vs.*) şiir yazmayı bırakma, bıraktığın zaman kayboluyor ve geri gelmiyor.

tanıma gelince: kimsenin s*kinde olmayan hadise tabii ki de...
Arkadaşın şiire küsmesi için geçerli bir sebep var gibi ama sunu bil ki sayın şair belki sen 1 ay yazmayacaksın belki de 1 yıl ama gun gelecek başkası çıkacak karşına ve o küstüğün kaleminden heyecan taşacak ve dizelerin eli ayağı dolanacak.

Umutsuzluğa alışmayın.
hayatinda birak siir yazmayi, 23 nisan da bile siir okumamis insanlarin siir yazmayi birakmasi nasil bir olay biri bana izah etsin aklimi oynatacagim.
once bi yazdıklarını gorseydik keske
ve ayrıca nefretle asklı harmanlayıp tadından yenmez siir yazan sairler de vardır neden sadece ask/ask ask/ozlem ask/vuslat icerikli olacagı algısı varki bu siirlerin ask/nefret olsun senin yazdıklarında, ki bence daha cok daha iyi bir tarz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar