bugün

Eger ablalari sorarsaniz ; aker esarp, uzun pardesu, pahali bir el cantasi, her sene degisen telefon numaralari ve onlarca isimlerinin olmasi. Ayrica cok hizli yururler. Neden bilmiyorum.
(bkz: badem bıyık)
Tip olarak yuvarlak kafa badem bıyık kumaş pantolon çizgili gömlek el çantası olayı cemaatçinin tabiri caizse üniversitede acemi birliğinde giydiği üniforması.

Zamanla ustalaştıkça birtakım kamuflajlara bürünürler, bu kamuflajlara kendileri tedbir der.

Benim tesbitime göre;

1.üç yaşından büyük çocukları olup da bu çocuklar birbirinden alakasız şekilde çift isimliyse ailesi azılı bir cemaatçisidir. Çift isim dediğin Mehmet Ali türünden olur eğer bir çocuğun ismi Cevdet müfit türü alakasız bir isimse ailesi muhtemelen bu çocuğa isim koymak için fetoya danışmıştır. Çünkü bu tipler arasında çocuğa isim için fetoya danışmak gelenektir.

2. Karıları tipsizse kesin cemaatçidir. Çünkü bu tipler, tanışıp öpüşüp yalaşıp babişko biz evleniyoz mantığıyla evlenmezler.

3. Son zamanlarda milliyetçi pozlara bürünmüş olanları vardır. Ülkücü bıyığı pençe selamı filan verirler. Gerçekten ocaklıysanız anlarsınız zaten bu hareketler onlara eğreti durur yakışmaz.

4. Bi mağduriyeti olmamasına Cemaate herkesten çok sövüyorsa Bilin ki cemaatçidir.

vs. Vs.
Birden bire zenginleşmesinden.

Edit: zenginleşememiş bir cemaatçi eksilemiş. O da senin enayiliğin gülüm. Beleşe kullandırtmasaydın kendini.
(bkz: yılan) gibidirler.
Eski akepeli ise.
asıl soru cemaatçı olmayanı nasıl tanıyabileceğimizdir. anladığım kadarıyla cemaat değil, devlet cemaate sızmış.
görsel
nedir bilmem bu cemaat ablalarının kendilerinin bile hatırlayamayacağı kadar çok isimleri vardır.
Adamlar binbir çeşit isim kullanıyor. Kuzenimden biliyorum çocuk cemaate girdi ailesinin yüzüne bakmadı.
bir bardak çay, kahve vs içmek yeterlidir.
büyük birlik partisi mensubu değilse bu 1. neden.
akp'li ise 2. neden
bir de rte ile pozu varsa kesin cemaatci artık araştırmayın.
Erkekleri dış görünüş olarak bıyıklarından konuşma olarak kardeş diye hitap edişinden kadınları aker eşarplarından.
darbe kalkışmasının hemen ardından sosyal medyada hadisenin bir oyundan , tiyatrodan ibaret olduğunu belirtip akabindeki gelişmelere bakarak da yan çizip çark etmişse ve fetö'ye herkesten çok söver hale gelmişse o kişi o kişidir .
bıyıkları yeter anında kendini ele verir.
Eski osmanlica bazi kelimeler kullanmasi tane tane konusmasi ve hiç küfür etmezler yada etsede sen anlamazsin.

Yüz yüze konusunca anlayabiliyorum ama benden fazla haz etmezler.
3 yıl önce tanıyamıyorduk,yeni taktik de geliştirmediğimiz için,tanıyamıyoruz efendim.evet.
kalabalık bir ortamda din hususunda bir konu açıp allah yerine tanrı deyin, o kendini belli edecektir.

diyelim ki etmedi, bir sanatçıdan "çok yaratıcı" diye bahsedin ve bekleyin, bunu sanatçının "ol deyip yaratması" olarak yorumlayan cemaatçi arkadaş tepkisini dile getirecektir.

diyelim ki, eleman ultimate çıktı kendini belli etmiyor, bi' cemaatçi sitesi açıp "ateistleri dehşete düşüren cevaplar" mukabilinden bir başlık bulup oradaki sorulardan birini aniden ortaya atıverin, verilen cevapları sitedeki cevaplarla karşılaştırın. cemaatçi arkadaşı imla hatalarıyla birlikte sitedeki aynı cevapları verirken bulacaksınız zaten. malum, her sorunun 30 seneden beri cemaat belleğinde tekrar edilen bol benzetmeli, edebi sanattı bir cevabı vardır.

ayrıca bu adamların her yerde otomatik tanıdığı vardır. ev alacağım tanıdık var mı deyin var der, galerici deyin var der, kitap alacağım deyin tanıdık kitapçıya götürür. perde lazım deyin anıda görüntü.
o an tanıdığı biri olmasa bile abisinin tanıdığı biri olduğunu bildiği için gönül rahatlığıyla tanıdık var der birkaç telefon görüşmesinden sonra da sizi hemen götürmeye tanıştırmaya çalışır.

ayrıca dünyanın en leş en yavan esprilerini yaptıkları da doğrudur. bu da hemen ele verir kendilerini.

ha bir de,
(bkz: ince bıyık)
(bkz: çizgili gömlek)
(bkz: kumaş pantolon kundura)

eyyorlamam bu kadar.
soda varsa içeriz.
bir cemaatçiyi tam tanıyacakken akpli olduğunu anlamaktır.

o tipikolojideki tipitipleri tanıyoruz da cemaatçi mi, akpli mi onu ayıramıyorum.

şahsen en güzeli o profildeki tipleri polise ihbar etmek, sorguda anlaşılır elbet.
Gördüğün ilk AKP'liyi durdur ve şöyle bir süz. Hah işte onun aynısı.
Cadı avı başlasın. O zaman.
ya tam tarif edemiyorum ama geçen akrabam antalya merkezden beni aldı, oradan yaşadığım yere gidecektik. işte neyse oraya gittiğimde bir arkadaşıyla oturuyordu. adama bir baktım, aynı fetocu tipi var dedim. neyse işte oradan ayrıldık yaşadığım yere gidiyoruz dayımla, ben konusunu bile açmadan "bu da bir zamanlar fethullahçıydı da çıktı içlerinden." dedi. adamlarda fetoculuk genlere mi işliyor ne yapıyor anlamadım.
şimdi piramidin hangi bölgesinde durduğuna bağlı. ona göre bir karar biçilmeli. evet sizn tanıdığınız çemaatçi piramidin hangi konumunda?
a) ibadet
b) ticaret
c) ihanet
cok kolay. hicbir sey yapmadan hak etmedigi konum ve statüye sahip birini gördügünüzde cemaatten olduguna emin olabilirsiniz.

embesilin teki olmasina ragmen iyi bir üniversitede iyi bir bölüm kazandigina sahit oldugumuz ve sok oldugumuz o anlar vardi ya, onlar iste.
Not: Bu heriflerin en elit/üst tabakası ile mecburen 3 yıl kadar zaman geçirdim. Özellikle ABD'de yaşayınca FETO'cu görmeden yaşamak veya bunlarla illa bir yerde bir arada bulunmak mecburiyeti ister istemez doğuyor.

Özellikle bu kesimi her hangi birinden ayırt etmek neredeyse olanaksızdır. Tıpkı AKP sayesinde dolar milyoneri olmuş on binlerce tip gibi. AKP'nin sefilleri sokaklarda makarna peşinde koşarken AKP'li Vekil çocukları, Parti meclisi üyeleri, yakınlığı ile bol ihale vs. kapan şirket sahipleri yani AKP sayesinde gününü gün eden kitle vb. veya bunların çocukları Koç Üniversitesinde seneliği 45 Bin TL'ye okuyor, okula yakın olsun diye aylık aidatı 600 TL, Kirası 3500 TL olan 180 m2 evde tek başına oturuyor, Okula Jaguar F-type, Aston Martin vb. araçlarla gidiyor, Bodrum'da girişi 200 TL Beach Club'da 300 - 500 cıstak cıstak Demet Akalın şarkıları ile üstte 1200 TL bikini, önünde tanesi 40 TL lahmacun, bir yandan tanesi 30 TL kutu kola alem yapıyor, sözde darbe olduğu gece de alkolün dibine vurup, gene Mercedes vb. bir araç içine doluşup, konvoy yapıp alkolünde etkisi ile " Ya allah, bişmiylaaaah, Alllllah hu ekkk beeer" diye naralar atıyor, peşinden kahkalarar patlatıp kornalar çalıyor.

Feto'cu şakirt vs. dediğin adamların zaten kaymak tabakası Türkiyede bu şekilde olduğu gibi, ABD de olanlar alemin alasını yapıyor. Hafta sonu atla git New York/Manhattan = Down Town = Meat Packing district, orada en kıyak tike gece kulüpleri vardır. Gir içeri yan yana 5-6 sap halinde, elinde meyve suyu olan (elinde alkol olmayan bir bunlar vardır) üstte 500 dolarlık beyaz gömlek, altta parlak rugan ayakkabı, öule sırıta sırıta etrafa bakan, oraya da Ferrari, Porsche benzeri arabayla gelmiş tipler! Hah işte al sana cemaatçi.

Veya git Florida'ya orada 250 villadan oluşan her biri en az 2 Milyon dolar değerinde inşaat yaparken bir yandan grup halinde tekneleri boy boy peş peşe dizen, içi ağzına kadar Rus dolu, cemaatten sözde gizli alem yapan gençlik. Hah işte al sana cemaatçi, değilse eğer en kötü ihtimal AKP'lidir.

Zaten ABD'ye adım attığın anda Türk bir ortama girdiğin anda illa cemaatçiler ile karşılaşırsın.

Zamanında patronum ve şirket çalışanlarının yarıdan fazlası cemaatçi olduğu için sike sike bunlarla 1 sene geçirdim. Her cuma sike sike bunlarla Cuma toplantılarına git (Öyle mescit vs. değil haaa, bildiğin Holding binası kadar eşek gibi bina, % 100 bedava yeme içme, içeride bir odada sözde ABD toplumuna adapte olma palavrası altında ders veren FBI ajanları, bir sürü üniversite öğrencisi), başta bunların en rütbelisi tek başına bir yerde oturur, diğerleri göt göte sıkışıp etrafından oturur!

Rütbeli olan artık başlar
"Yok Sakallı ermiş çekirge görmüş ve sormuş"; " Alla vettela hunina ey huki el azad, elh unda mina godum mu el şefir. Meali: Nereden gelirsin nereye gidersin ey çekirge"

Çekirge Cevap verir " Valla hetulü ümmedin el husraaan, bizim-i çakma darbe gird-i göte ey gurbaaan, Melali Sana ne AMK, sakalını siktiim",

Sakallı devam "Vala hüllü el vulaa, Allahu Akbaaar" Meali; Kafiiiir"

Sen bütün "Yok sizi ottan boktan yarattık, yok çekirke sıçmış dağ olmuş" masallarını dinlerken içinden "Lan zaten tek kişiyim, simdi kahkahayı patlatsam bu yobazlar topluca üstüme dalar, hadi 3-5 tanesini yardım ama çoklar AMK" deyip zorla gülmemek için zor tutarsın.

Bi,r bakarsın ki daha Ergenekon, vs. kumpası olmadan yıllar önce herifler orada bol bol TSK ile ilgili atıp tutar, kafir ilan eder, düşman ilan eder, AKP'nin nasıl bunlara yolu açacağından vs. bahsederler, sonra az önce gülen sen sanki içinde yeşil dev çıkacak gibi renk değiştirmeye, içinde patladı patlayacak nükleer bomba varmış gibi bir hale gelir, dersin içinden "lan 1 tane MP-5, Bir tane kısa saplı keskin dağcı baltası veya cold steel machete, 2 de el bombası, ben bunların alayını burada yer yüzünden silerdim ama neyse" diye.

Hatta seni de aralarına almak için çok uğraşırlar. Eğer aklı selim, Zeki, akıllı, biraz gözü kara bir adamsan illa o bölgenin en üst rütbelisi kim ise onun yanına bir kere götürür bir tanıştırırlar. Rütbeli seni şöyle bir süzer ve eğer beğenirse "Bu kardeşimiz ile mutlaka ilgilenin, iyi bakınız" der.

Tabi sonra senin koyu Atatürkçü bir Ateist Türk olduğunu anlayıp "Lan biz buna Matrix gibi kablo bağlayıp program yüklesek bunun beyninin gene yıkayamayız" diyerek senden umudu keserler.

Görüldüğü üzere isternirse kimliğini her türlü tamamen saklayıp, bunların inine kadar girmek, her tür istihbaratı toplamak, bunları her türlü manipüle etmek, hatta istenilse Hoca dedikleri adamın dibine kadar girip, elini öperken 2 saniye içerisinde boynunu kırmak çok çok kolay bir durumdur!!!

Tabi istihbarat artık Türk istihbaratı olmadığı için, yönetenler çaycı Rüstem, Tornacı Remzi, Bakkal Hakan vb. olduğu için artık geçti o işler. Nede olsa devleti yönetenler "Türk" değil!