bugün

Çok merak ettiğim bir soru be sözlük ahalisi . Ulan bunca zamandır bir saygısızlık yapmamışımdır . Bir kere sözüne cevap belki vermisimdir , o da belki . ama adam benden nefret ediyor . gözümde azrail'den farkın yok diyor . ulan öldürür müsün , siler misin . ne yaparsın ? bu adam iyice azitti . dayanamıyorum artık . bir akıl fikir verin ...
Çocuğu çirkindir.
çocuğu otoritesine zarar verip yarı tanrı olduğu hissini kırıp geçiyordur ondan sevmez. bir baba otoriterse zaten evladına mesafeli olur çünkü ev içinde otoritesinin sarsılacağını düşünür. sanki holding yönetiyor sıfatını siktiğimin.
bir baba evladına duyduğu sevgiyi neden gösteremez sorusu incelenmelidir.
Annelik içgüdüsü hormonlarla alakalı olup kadınlarda doğuştan var olan bir şey olmasına karşın babalık duygusu sonradan öğrenilen bir şeydir. Bazıları bunu hiç öğrenemez, çocuğu onun için herhangi biri olur ve ona karşı sevgi besleyemeyebilir. Kendisini bu 'herhangi biri' ne bakma zorunluluğunda hissettiği için çocuğuna karşı nefret de duyabilir.
Babadır nemrut olsa da saygıdır. Sonrada ayrı eve çıkıp uzak kalmaktır.
Ruhsuz, pislik, kalpsiz ve serefsizin tekidir. Başka bir aciklamayi uygun göremiyorum zira. Bu soru benim de aklima Çokça takilir. Ozellikle türk babalarinda vardır bu, sanki çocuk fasulye gibi pamuğa ekilmiş sulanmis öyle olmuş gibi davranirlar. amkodumun davarlari.
Hem baba olan biri olarak, hemde babasıyla 20 yıldır görüşmeyen biri olarak çok nettir cevabı bana göre. Problem çocuğunu sevmemek değil, problem içinde sevgi denen duygunun olmamasındandır. Büyük ihtimalle sevgisiz bir ortamda büyümüş, sevmeyi bilmeyen biridir kendisi. Bu yüzdende sevgi veremez. Aslında acınacak halde biridir böyle kişiler.
görsel
Kendi babasıyla olan iletişimine bı bakmak gerekir. Belki sorun seni sevmiyor oluşu değil başka bir şeydir.
Sahtekar baba olmaması sevindiricidir. Mesela sever gibi görünüp sadece kendi hayatı için yaşayan ve evlatlarının hayatlarını karartan babalar vardır ki onlar daha beterdir. Elimde var mesela bir tane şimdi beyin kanaması geçirdi felç durumda ve ona bakan tek kişi benim. Onun yaptığı vicdansızlığı yapmayarak her gün benden utanmasına sebep oluyorum mesela. intikam böyle de güzel oluyor.
Bir çoçuk ebeyinlerinden ne görürse aynısını uygularmış.
(bkz: Memati)
Sever de belli etmez.
işte bazı babaların yanlışı.
Dünyada sevgi göstermekten daha güzel ne var ki?

"Sevgi vermek insanı fakir yapmaz, aksine zenginleştirir. !"

Bedava yaa! Çocuklarınıza sevgi verin beyler, fazlasını alırsınız emin olun.!
kıskançtır. parasını sömürdüğü için de sevmez
" Bir çocuk ebeveynlerinden ne görürse aynısını uygularmış. " Kardeş şöyle de bir durum bir ailen seni sevmiyorsa yani sen o evde sevildiğini hissedemiyorsan gidip bunu kendi çocuklarına da yaşatmazsın aynı sevilmeme hissini onların da tatmaması için çaba gösterirsin ömrün boyunca. Ya da bir dede yüzünden tüm nesil sevilmez. Bu mudur yani?
(bkz: reginald reggie van dough jr)
çünkü o evladı yaparken sadece uçkurunu düşündüğü için,
evladının olacagını kestıremedıgı ıcın
her baba evladını sever, yalnızca kendini sevmeyen, yaşamla mücadelesinde yenilen babalar sevmiyormuş gibi yapmak zorunda kalır.
Kendi babasından sevgi görmediği için. Evlat nasıl değerlidir görmediyse önünde örnek yoksa nasıl sevsin.
Evladı onunla aynı dinden olmayı reddettiği için de olabilir.

edit: bu entryi kesin bir baba eksiledi.