bugün

turkcell im reklamındaki slogan.
(bkz: bir adam vardı canı sıkılan ne oldu ona)
turkcell in iyi reklam yapamadığının kanıtı olan slogan.
turkcell-im adlı saçma sapan bir wap adresinin tanıtımı için kullanılan karakter.
geçici bir sıkıntıya sahiptir, turkcell-im gelince mucizevi bir şekilde sıkıntısı gitmektedir..

(bkz: sacma turkcell reklamlari)
yaratıcı adamdır. can sıkıntısı desteklenmelidir.
"parmak değiş" espirilerine maruz kalan kişilik.
(bkz: hemi de enrty girerim hemi de reklam izlerim)
otobüsle reklam afişinin yanından geçerken yarım yamalak okuduğum
-çişim geldi sıkıntım gitti
sloganı ile beni sersemlettiren olay
sıkı can iyidir kolay çıkmaz esprisine maruz kalabilecek olan insan. acırım ona...
turkcell im in gelmesiyle sıkıntısı giden adam.
8 yaşındaki kardeşimin bütün gün: "bir adam vardı canı sıkılannnnnn" demesi sinirlerimi bozmasından dolayı; "hay ben bu reklamı yapanların...." deyişlerime neden olan slogandır.
turkcell'in asla birbirini tutmayan binbir çeşit reklamlarından bir yenisi.
alametifarika nın ürettigi reklamdir. reklam her ne kadar kötü ve slogani basit olsa da, jingle ı ile hafızalara kazınmayı başarmıştır. hakkaten de insanın diline dolanıyor yahu.
sorgu odalarında mahkuma dinletildiğinde babaannesinin kızlık soyadının bile öğrenilebileceği nota yığını..
yaratıcı bir reklam sloganıdır. müziği bir iğrençtir, sözleri bir... akılda kalıyor işte. yaklaşık 3 gündür ağzıma takıldı, mal gibi söylüyorum olur olmadık yerde. ekosunu bilem yapıyorum, bak şimdi;
bir adam vardı, canı sıkılan (canı sıkılan)
turkcell'im geldi, sıkıntı bitti (sıkıntı bitti)
bir adam vardı canı sıkılan,
işi gücü de vardı, evi barkı da, eşi dostu da, her bi boku vardı kısacası, ama nedense kayfi yerine gelmiyordu bir türlü, bir adam vardı canı sıkılan arkadaşlarının "sıkı can iyidir çabuk çıkmaz" espirileriyle canı daha da sıkılan,
bir adam var düşümde, tam dokunacakken uyandırıldığım
bir adam.
sonumuzun ne olacağını hiç öğrenemediğim
düşümde bir adam var. benim mi bilemediğim
bir adam var diyorum, düşünüp düşümden ayrı kaldıgım
Yanıma korlar mı adam seni
Koparıp acıtmazlar mı beni
Nafile yanar elim dudağım
Seni bana yar ederler mi
Seni bana yar ederler mi *
(bkz: bir adam vardı dayak isteyen)
ulan, senin patronun orada anlatıyor bişeyler, dinlesene hıyar ağası. yahut ayı saldırmış kaçsana, daha ne canın sıkılacak şerefsiz. aynı adam dimi o? yok tipini aklımda tutuyorum zaten. sokakta bir göreyim, tekme tokat girişeceğim şerefsizim...
Not:bir de patron da götlek. adamı kovacağına o da bakıyor, bok var...sonra gel, benden kredi iste sonra... hele ayıya hepten gıcığım. ulan madem çıkabiliyon, baştan, çıkıp ağaca yesene denyoyu. yok abi bu doğal hayat da bozuldu...
(bkz: bir adam vardı abazanın önde gideni). **
alpay erdem'in, penguen'de:
-paran var mı
-var
-sıhhatin yerinde mi
-çok şükür
-e öyleyse ne diye canın sıkılıyor deyyus. gezsene dolaşsana it. bu ne pis bi şımarıklıkmış böyle be! diyaloğunu yaşadığı turkcell reklam yıldızı.
daha çok ekran başındakilerin canını sıkan reklamımtırak.
(bkz: bende turkcell-im isterim)
(bkz: bir adam vardı camdan işeyen). * böyle bir reklam devamı olabilir..
bünyenin, ne delirtici bir reklam bu allah'ım diye çığlıklar atmasına neden olan iğrenç reklam.
su ulkedeki en kotu reklam sloganı daha kotusunu hatırlayan varsa soylesin.
bir adam vardı, canı sıkılan canı sıkılan.
turkcell-im geldi, tüm sıkıntı gitti.
(ıslık) (ıslık) (ıslık) (ıslık)

şeklinde bir şarkıya sahip olan turkcell in yeni reklam kahramanı.
sıkı can iyidir yanıtını alması gereken adamdır.*
(bkz: değeri anlaşılamamış reklamlar)