bugün

hepsi mi suratsız olur? sevgilim dahil hepsi suratsız. işini güzellikle yapman gerekiyor. ister çöp topla, ister torbacı ol.. hiç farketmez hizmet veriyorsun! soru sorduğumda sanki bana saldıracak eleman.

edit: aldıkları maaş takribi olarak 2900 türk lirası.. saygılarımla.

edit2: bir tebessüm yeterlidir, o olmasa dahi yine de insan gibi cevap verilebilir. ben de hizmet sektöründeyim bir nevi.. anlayışlı olmak lazım.

edit3: arkadaşlar, ben zaten yazımın ikinci cümlesinde kız arkadaşımın da çalıştığını belirtmişim fakat ben duyduklarıma ve yaşadıklarıma istinaden böyle bir yazı yazdım. yaptıkları iş zor kabul ancak her işin bir zorluğu vardır.
(bkz: ister torbacı ol)

+ oo ahmetim naber ya? Ne vereyim güzelime
- abi iki hap alac...
+ tamam tamam canım benim, haplarım ben sizi
- ??!
mutsuz olmalarını anlayışla karşıladığım kasiyerler. tabii ki güler yüz isteriz , ki öyleleri de mevcut aslında yine de. anlayışla karşılarım çünkü bütün gün bir yığın insanla, hesapla, raflarla, onla bunla uğraşmak kolay değildir.
Bu çalışanın emeğine karşılık verilen hak ve ödemeler ile doğru orantılı. Bütün gün ayaktasın, uzun süre calisiyorsun, yüzlerce müşteri ile muhatap oluyorsun ama karşılığında aldığın para asgari ücret. Ne bekliyorsun şiirler mi okusun sana?
iç acıtan, insanüstü çalışan, az maaşla, çok iş yapanlardır.

On kişinin yapacağı işi, bir kişi yapmaktadır ne yazık ki.
Görev tanımı belli değildir.
Her işi yapar.
Kâh kasaya bakar, kâh mal indirir, kâh raf dizer, kâh temizlik yapar.
Özetle fuck the system!
şu yoğun günlerde bile ilgisiz olan tipleri vardır.
eksileyenler bim kasiyeri olabilirler fakat bu anlattıklarım sad but true.
Koronavirüse çalışarak direnenlerdir, hepsi.
Suratsız değiller bayağı bayağı güzel kadınlar çoğu.
hem ürünleri yerleştiriyor, hem temizlik yapıyor, hem kasaya bakıyorlar. oturacak bir sandalyeleri bile yok.

gülümsemiyorlarmış. sen gülümser miydin?
Çok fazla insanla yüz göz olan kimse mutlu olamaz kardeşim.
Bu kanıtlanmıştır.
Güzel olmayan kasiyerlerdir.
sadece kasiyer değil hamallıkta yapıyorlar ö yüzden suratsız ve yorgunlar .

ama hala aynı siyasi yani onları yok sayan sisteme destek verrirler.