bugün

Kendisi kapitalist adamların sosyalizmi destekliyorum demesi timsah gözyaşlarıdır. Senin benim gazımızı alırlar sonra paramızı.
bunca zaman neredeydin dedirtir.
para hırsı, kazanç derken 50 milyar dolar kişisel servet sağlayan bir adam gelmiş çare sosyalist politikalar diyor.
ne yapacaksın serveti eşit mi bölüştüreceksin?

bunlar tamamiyle günah çıkartma, olmayacak işler silsilesi.
dünya kapital düzenin içine gireli çok oldu.
marx'ın dediği evrimsel döngüye doğru gidişat var.
kapitalizm kendini yemeye başlıyor tekrar.
orta sınıf ya da tampon bölge dediğimiz memur sınıfı ortan kalkıyor.
sosyal güvenceleri ile, maddi imkanları ile küçültülüyor.
işçi sınıfının içerisine sokularak aradaki ekonomik süreç değişkenleştiriliyor.

bu sonuç doğrultusunda; kapitalizm kendini yemeye başlamıştır. kapitalizm seviciler bu durumun vehametinde ve eğer biraz olsun sosyalist politikalar desteklenmez ise çöküş başlayacaktır.
(bkz: Marksist Leninist gatesist)
islam'dan başka insanlığın çaresi yok.
zekat ,karz-ı hasen ve sadakayı başka bir sistem savunsun bende o sistemi savunacağım.
başka bir sistem faizi yasaklasın onu savunacağım.
başka bir sistem işçinin hakkını alın teri kurumadan verin desin onu savunacağım
başka bir sistem kul hakkı yemeyi yasaklasın onu savunacağım
şimdi birileri buraya gelip müslümanlar şöyle bçyle diye ötmesin
ben islam'ı savunuyorum
müslümanları değil.
biri çare islam demiş lan şaka yapıyor sandım.

15 senedir hakkaniyeti kendisini bizden daha müslüman sananlar gösterdi.

allaha çok şükür hamdolsun müthiş hakkaniyetliler..

Gemilerim ve parayı zorla tıktığım ayakkabı kutularım oldu lan!?!

15 sene önce bir iphone alamıyordum bile... şimdi ise en büyük ekranlısını alıyor marmarayı geçerken oynuyorum.
insan kötü olmaya devam ettikçe çare yok arkadaş, sistemler insanların yansımasıdır. eğer kötü olduğunu düşünüyorsanız, etrafınıza bakın , gördüğünüz o bencillik, tecavüz , iki yüzlülük, hırsızlık , umursamazlık sistemlerin yapı taşlarıdır ..
Sosyalizmle islam'ı bağdaştıran komik insanların açtığı başlık. Sen ya sosyalizm nedir bilmiyorsun, yada islam'ı. Sosyalizm insanların eşitliği üzerine kuruludur. Erkeği dört kadına sayan islamdamı eşitlik var yoksa insanın insana köleliğini, cariyeliğini onaylayan islamdamı mı? Olaylara biraz objektif bakın.
dünyanın en zenginleri arasında ön sıralarda yer alan -hatta yakın zamana kadar en zengin kişiydi- birinin çevre konusunda çareyi sosyalizmde araması düpedüz orospuluktur. başka bişey değil.
hatta cantasindan nutuk ciktigi rivayetler arasinda.
Laiklerin ve onların oyuncağı olmuş sapık dincilerin islam ın yerine konuşmaya çalışıldığını gördüğümüz konudur.

Kapitalizm iklim değişikliğini engelleyemez, neden?

Çünkü kapitalist sistemde de iklim değişikliği önlemek için organize sanayi atıklarının karıştığı suları, sulama suyu olarak kullandırır. Zehiri, kimyasalı tarım ürünlerinin köküne salır. Ama devlet televizyonunda da iklim değişikliğini önlemek için vatandaşların denize, suya tükürüp, çöp atmaması gerektiğini söyler. Yani kapitalist sistem asla zengine engel olmaz.

islam iklim değişikliği konusunda;

" insanların kendi elleriyle işlemiş oldukları hatalar yüzünden denizlerde ve kara da bozulmalar ortaya çıkmıştır. Dönmeleri için Allah işlemiş oldukları günahların bir kısmını onlara dünya da taktıracaktır "

Rum süresi 41. Kaderimizi gösteren mucize ayet.
sosyalizm, kapitalizm, karl marx, işçi sınıfı, proletarya, komünizm. Anahtar kelimeler yüklendi.
bu gibi 5 adam servetlerinin 40 da 1 ini fakire fukaraya dağıtsa açlıktan ölen insan kalmaz dünyada.
çare sarıgül demesinden iyidir, saygılarımla.
Bill gates komünistlerin falan kendini savunduğunu görünce evindr osura osura gülüyordur lan. Adam afrika kıtasından zengin, mal mısınız siz ak ? Solculuk harbi ayağa düşmüş.
O zaman dağıtsın servetini sosyalist olsun. Kabarık banka hesaplarıyla hiç inandırıcı olmuyor biyyılll. Bizzımle değılsınnn. Timsah gözyaşları.