bugün

dinin önüne bilimi çıkarmaya çalışan bilimcilik dini mensubu, bilmediği şeye saldırmaya çalışan dogmatik ateistleri ortaya döken farktır.

ben çok eğleniyorum ya bunları izlerken.
Bilim, her şeyden şüphe eder.
Din sorgusuz sualsiz kabullenmeyi emreder.
Birde dinciler var ki o konuya hiç girmiyorum ben...
Gerçek ve yalan arasındaki farktır.
Din sorgulanmaz bilim sorguya açık.
dindar adam bilimle ilgilenmez demek yanlış dinini düzgünce anlayıp yaşayan insan çok iyi noktalara gelir bilimde.
(bkz: ibni sina)
bilim ispata, din inanca işarettir. din hiçbir zaman bilimi kötülemez. en azından inandığım din öyledir.
ilim çinde de olsa gidin alın diyebilen bi peygamberin ümmetiyim lan, üç beş tv soytarısının din kisvesi altında saçmalamasını baz almamak gerekir. Din bilimede işaret eder, yeter ki önyargılı olmayın.
ikisi de toplumu kontrol etmek için kullanılır.
Egitim.
Türkiye laiktir laik kalacak.
(bkz: #33891966)

bilim ve din birbirinin tamamlayıcısıdır.
Bilim gözle görülebilir ve değişebilir. Yeniliği kabul eder, onlara açık olur. Din ise bazı simsar pezevenklerin mal, makam ve karı için kullandığı şeydir. Değişimi ve reformu kabullenmez, üstünden yıllar geçse de aynıdır.
ikisi de insanlar tarafından yapılır. Biri laboratuvarlarda. Diğeri dağlarda mağralarda..
sevgi der, susarım.
Din birseyler kesfetmez efendim 1400 sene once ne ise simdi de odur. Bilimi dine tercih edenler her zaman gelismislikte digerinden onde olmustur. Bu dinin yanlis anlasilmasindan bi kaynaklidir yoksa baska birsey mi bilemem.