bugün

marmara universitesinde teknik egitim fakultesinde egitimi veriliyor. asagida genel olarak verilen derslerin icerigi vardir;

*bilgisayar (programlama, network, isletim sistemleri derlseri veriliyor)

*elektronik (ilk 2 seneyi kardes bolum olan elektronik haberlesmeyle aliyorsunuz, dolayisiyla temel elektornik bilgileri veriliyor, ozelliklede transistorler)

*elektrik (temel bilgiler ve elektrik devreleri analizleri dersleri veriliyor, ayrica elektrik motorlari dersleri)

*kontrol (mikroislemci, logic, pnomatik, otomatik kontrol, dijital kontrol dersleri veriliyor)

iki yaz 2x20ser gunluk staj yapmak gerekiyor. yaz okulu yok ve ders gecme notu 50.
ayrica sdu'de de vardir bu bolum. ancak marmara universitesi'ndeki gibi ingilizce egitim vermemektedir.

(bkz: suleyman demirel universitesi)
dünyada yalnızca türkiyede bulunan bölüm olduğu için erasmus programından yaralanılamayan bölüm.
2010-2011 öğretim yılı ile birlikte 3. sınıf öğrencilerini Kontol / Bilgisayar gibi alanlara yönlendirip ders yükünü azaltıp bir konuda uzmanlaşmayı sağlamayı amaçlamış Marmara Üniversitesi bölümüdür. Bu yıl edindiğim tecrübelere göre; Bilgisayar tam anlamıyla yan gelip yatma yeri haline gelmiş olup kontrol okuyanlar ise en çetin hoca ve derslerle mücadele etmektedirler.