bugün

gerizekalı tanımı: bilerek yazım yanlışı yapmaktır.

normal tanım: yazarın bildiği bir kelimedeki bir veya birden fazla harfi yutmak ya da yanlış kullanmak suretiyle, kelimeyi bilmiyormuş gibi göstererek çıkar sağlama amacı içerisinde bulunmasıdır.

sözlüğümüzün zihniyeti göz önünde bulundurulduğunda, akıllı yazar eylemi olduğu rahatlıkla görülebilir.

şimdi konuya şuradan girmek istiyorum baylar: sözlükte yazar ünvânıyla dolaşan birçok yazım hatası avcısı var. ulan yazım hatası bulmak herifin ibadeti olmuş be. siktiğimin tipsizi. neyse şimdi ona sarmayalım. asıl konumuz bu değil. göt oğlanı, âdi, şerefsiz.

bendenizin dikkatini çekmek istediği nokta, bazı bayan yazarlarımızın da bu veled-i zinâ'ların şerefsizliklerine uyup, yazarlara özel msj butonu aracılığıyla mesaj yollamaları.

işte tam da burada subliminal bir mesaj var. bir dişinin yazım yanlışıyla ne alakası olabilir? hayır nedir yani biz yine mesajı yolladıktan sonra taşağımızı geçiyoruz; sen? sen git yemek tarifi başlıkları aç. hatta yorgan kenarlığının nasıl dikildiğini çok merak ediyorum ben; ukteyi doldurursan sevinirim.

konuya dönecek olursak, yazım yanlışı mesajı yollayan bayan aranmaktadır; yolludur. evet net yani.

-nietsche değil; nietzsche. (tanış benimle bebişim.)
+aaa çok pardon. aslında biliyorum da kaçırmışım işte ehehe. (tongaya geldi salak)
-bazıları gerçekten bilmiyo. alaam yaa sinir oluyorum niçe gibi bi adam. cık cık cık. (olm siktir et şimdi niçeyi adımı falan sor)
+jaghkşlhgşauıoi ahjşahjtdk jhkelihajkih.
-hkşlgjklsji jklhgjijhgs aghjlşhgd.
+.....
-....

yani anlayacağınız, size mesaj atanın bayan olduğunu anladığınız anda hunharca yavşayın. ilk başta siklemez gibi görünse de biraz sonra çözülecektir. mesajda asla kuul davranayım demeyin; kuuliyet entry'ye özgüdür.

bilerek yazım yanlışı yapmak gerçekten güzel bir yöntemdir karı kız düşürmek için. örneğin shakespere falan yazın. vendetta değil de vandetta yazın. göreceksiniz; gelecekler...

not: bu entry'de, konu gereği dikkat çekmemesi amacıyla yazım hatası yapılmamıştır. ama siz yine de mesaj atın sorun yok efem.
-que

Eki kalp ben.
Komik olduğu düşünüldüğünden, sarkastik olmak adına yapılabilen husus.

Çok yaratıcı şakaymış, bravo kardeş! Yani grçek izlam bu diyiiil yazdın ya, çok güldük gerçekten ama içimize güldük.