bugün

günaydın çokomeller...

şimdi muhtemelen mahkeme kararıyla sildirilecek olan bir gerçeği sunacağım...

mahkeme siler, moderasyon siler ama olsun. biz gerçeği buraya yazalım da, mahkeme istiyorsa yine de silsin.

efendim, dünya durdukça başımızda durası tayyip erdoğan bey'in oğlu bilal erdoğan'ın başkanı olduğu söylenen dünya etnospor federasyonu var biliyorsunuz.
görsel

etnospor etkinlikleri adı altında her sene müsabakalar düzenleniyor, bilal erdoğan burada "dünya etnospor konfederasyonu başkanı" adı altında gövde gösterisi yapıyor.
görsel

fakat bizim bilal'in etnospor federasyonu çakma etnospor federasyonuymuş iyi mi?
yani paralel bir federasyon kurmuşlar...

oysa ki unesco'nun tanıyıp kabul ettiği dünya etnospor federasyonu şu;

bilal'in paralel etnospor federasyonu ise şu;

gerçek etnospor federasyonunun başkanı alexey kylasov adlı bir rus. etnospor konfederasyonunun yönetiminde türkiye'den tek kişi bile yok.
görsel

unesco'nun tanıdığı resmi etnospor federasyonu da zaten bizim bilal'in paralel federasyonu için "fake" diye yazmış;
görsel

bilal'in paralel federasyonunun dünya etnospor konfederasyonu olduğuna dair ne bir uluslararası belge var ne de resmi bir yazı.

ama merkezi riga'da bulunan gerçek etnospor federasyonu kendi resmi sitelerinde gerçek ve tanınan bir federasyon olduklarına dair pek çok belge sunuyor.
görsel

gerçek etnospor federasyonu bizimkilere defalarca yazı göndermiş, türkiye'deki yetkililere durumu bildirmiş, "neden böyle paralelcilik yapıyorsunuz" diye sormuş, ama bizimkiler (muhtemelen ingiliççe bilmediklerinden) cevab vermemişler...

şimdi gerçekten insanın aklı almıyor.
böyle bir şeyde bile çakmacılık yapmanın ne gereği var.

dünya kadar paralar harcıyorsun, süper, ultra lüks organizasyonlar yapıyorsun. ama yaptığın bu şeylerin hiçbir geçerliliği, tanınırlığı, resmiyeti yok.

üstüne üstlük dünyaya rezil oluyorsun.

neden???

gel seni bir yere dünya başkanı yapalım dediniz, ama her konuda olduğunuz gibi bu konuda da liyakatsiz olduğunuz için bir yere başkan olamadınız, başkan olamayınca da "gidip biz de paralel federasyon kuralım" mı dediniz?

yahu sizin nerenize elimizi atsak elimizde kalıyorsunuz.

bir tane doğru, güvenilir, liyakatli işiniz yok mu sizin???
unesco'nunki fedoncudur.

bitti gitti çıktık işin içinden.
Bu görseli görünce koptum amk.
görsel

16 ülkeden 10 sporcu katılmış galiba 2 ülke bir sporcuya girmiş danaya girer gibi.
(bkz: erkek güzeli sefil bilo)
bilal: dünya ethnospor konfederasyonu başkanıyım demedim. antalya kara ambar etnospor derneği başkanıyım dedim.
Paralel devlet, paralel barolar, paralel meslek odaları yetmedi, şimdi de paralel federasyon çıktı!

Her şey illa ki bunların olacak, olmazsa paraleli yapılır o bunların olur. Olay bu...
dünya etnospor camiası yıllardır açıklama yapıyor, bu kişiyle bir bağımız yoktur diye. ana haberlerdeki alt yazılara öyle bir yazı yazılıyorsa beni de fbi türkiye şubesi yapın çok havalı olur. yalan bedava nasıl olsa.
(bkz: yüzde yüz yerli milli başkan)
nerede üften püften spor var bu çocuğu oralara salıyorlar. sanırım daha önemli sporları tam anlayamıyor. 16 ülkeden katılan 10 sporcu arasında 18. olur bunun soktuğu sporcu.