bugün

bu ülke insanının yemesi gereken tatlı. benim gözümde adana'yı sembolize ediyor netekim.
eski sevgilimin bana ara ara söylediği sözdür..
bıcı bıcı adana daki buzlu tatlı değil mi dediğimde hayır bu başka der dururdu..
tamam şeker gibi adamım ama bu bıcı bıcı nedir.
hayatınızda tadacağınız en sikko şey.
az önce yaptığı şeydir. soğusun da şu sıcakta * yiyelim.
(bkz: bici karsambaç)
Her ne kadar tadını, çocukların ağzından emilip atılmış jelibonlara benzettiğim için sevmesem de, bana öğrencilik yıllarım Adana 'yı hatırlatan tek tatlı. işte bu yüzden seviyorum.
nişastayla yapılan kırmızı buzlu tatlı. aslında ice slush gibi bir şey. çok hafif bir tadı var ve çok şirin bir görüntüsü. boşuna aramayın adana dışında yok.
edit: foto yok,merak edin.
adana dışında, hatay mersin ve antalya'da da restoran ve kafelerde rahatlıkla bulunabilen, hatta ve hatta izmir manisa gibi ege şehirlerinde seyyar satıcılarda halen satılmakta olan bişasta, pdra şekeri, şerbet ve buzdan oluşan bir tür tatlı.

görsel
görsel
çocukları severken kullanılan anlamsız bir söz öbeği.
Antakya affan kahvesinde üzerinde 2 top dondurma ile yenip üzerine de kolları dövmeli kardeşimizin getirdiği 1 bardak ılık suyu içtiğin anda yaşadığının farkına varacağın tatlıdır.

gurbet notu: özledim seni lan antakya.
adana'nın vazgeçilmez yaz yiyeceğidir. yaz gelsede yesek
geçen yazdan beri yemediğimdir. ee memlekete geldik yeriz artık.
en sıcak yaz günlerinde, adana'da sıkça rastlayabileceğiniz, seyyar olarak da satılabilen bir tatlıdır. içerisinde nişasta, pudra şekeri, rendelenmiş buz ve tercih edilen meyve taneleri bulunur. Kaşıkla veya pipetle tüketilebilir. Vazgeçilmezdir.
(bkz: bici bici yerik boğma içerik)
(bkz: adana styla)
anlamsız bir şekilde bursa'da çoğu köşe başında satıldığını göreceğiniz tatlı.
bildiğin gülsuyunu dondurup parçalamışlar içine de biraz nişasta koymuşlar al sana tatlı. bir kere yedim bir daha yemeyi düşünmüyorum hiç beğenmedim. ne de olsa gülsuyunu elimize döküp koklamaya alıştık efendim içmek biraz garip geliyor.
antakyada affan kahvesinde yenilmesi gereken nişasta, şeker, dondurma, gülsuyu, vanilya, gıda boyası kullanılarak yapılan tatlı.
adana nın güzel soğuk tatlısıdır. o kadar soğukturki gerçek buzun rendelenmesiyle yapılır. buzsuzda yenir tabi ama bi zevki olmaz.
Mersin ve adana'ya özgü bir tat çukurovanın bunaltıcı sıcağında muhtesem oluyor.
boş yiyecektir. ne lan öyle buzu kakalıyorlar bunlarda seviniyor.
anlayamadığım şekilde abartılan, dillere destan buzlu şey.
o nişastanın tadı felaket.
geri kalan da buzdan ibaret zaten. nasıl böyle meşhur bilemiyorum.
antep baklavasını bu kadar konuşmuyorsunuz be.
bebek dilinde banyo yapmak.
yazın en serin tatlısı. olsa da buzlu buzlu dilimiz kırmızıya boyanana kadar yesek ya.
adananın meybuzu.
bir boka benzemiyor, ballandıra ballandıra anlattıklarına bakmayın.
sıcak yaz günlerini hatırlatan ve adanayı özleten nefis şey. siz bakmayın mersinlilerin kötülemesine.