bugün

geleceği gören taraftar grubudur. siz yakında beşiktaş diye de bağırırsınız demiş ve dediği gibi fenerbahçelileri bağırtmıştır.

http://www.sporx.com/imag...20f295c35ac200b04ece1.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=JjtVlpHht-Y
kendilerini ciddiye aldırmak için o forum senin bu sözlük benim dolaşan biçare insanlara verilen genel ad. özellikle biz galatasaray'lılar tarafından çok sevilirler. bu sevginin ezikliklerine mukabil olduğunu bilmeyip kendilerini dost takım filan ilan ederler. çok şekerlerdir ama şöyle bir şey var: ben sana takım olamazsın demedim dengim olamazsın dedim. dengim değilsen ezeli rakibim de olamazsın değil mi harun?
(bkz: şizofreni)
bursaspor taraftarında acaip tırsan takım. bursaspor taraftarından yediği dayağın haddi hesabı hududu yokken bursayı tiprik ederik, alkışlarık filan diyirlar.

ayrıca galatasaray'la co-owned bi takım. tabi biri fasulye yese öteki fassur fussur osurur. o derece. yani başlık yanlış olmuş. beşiktaş, galatasaray vb. takım taraftarları demek daha doğru olurdu.
Beşiktaş yerine BeşiktAŞK diyen topluluk.
millete kapak yapmaktan yorulan taraftardır.
tüm yaratıcılığı aşk kelimesini alıp taşşağa çevirmek olan hayvanlardan oluşmayan topluluk.
livorno taraftarı neyse, beşiktaş taraftarı da o'dur. harbi delikanlı adamlardır! kimi zaman gs'lı ve/veya fb'li bir genç için, kimi zaman babasının adını bile unutan hasta bir çocuk için yüreklerini ortaya koyarlar. ''alayına gider'' lafının karşılığıdır beşiktaş taraftarı.
beşiktaş taraftarı olmak, ''farkında olmak''tır.

yazarın şeysi: ancak korktuğum tek nokta var. alen * kafasına bir bere geçirip marcos * gibi dağlara çıkarsa o zaman ne halt eder bu memleket?
bu taraftara laf atan * "akli dengesi yerinde olmayan" yaratıkların kendi tribün liderlerinin eskiden inönü stadı'nda tuvalet temizlediğini unutmaması, inönü stadı'ndan yetiştiği hatırlatmak her insanoğlunun görevidir.
(bkz: ağlama melis)
steven gerrard'ın inönüdeki maç sonrası ''böyle taraftarı olan bir stadda maç oynayacak rakip takımlara acıyorum.'' sözü aslında her şeyi özetliyor.

dünya çapında örnek olarak yabancı reklamlara ve kitaplara girmiş tek türk taraftarıdır.

biat edin...
fenerbahçeye oyun oynamak amacı ile fener forması giyip şükrü saraçoğlu stadına sızabilecek ve fener taraftarına asılsız şampiyonluk haberini sızdıracak onlarla sahaya dalıp fenerliler şampiyon olmadan şampiyonluk kutluyor görüntülerini oluşturacak denli şeytani bir topluluk.*
anlatılmaz, yaşanır...
vakti zamanında alpay özalan'ın karısı cansel'e küfür eden sonra bunu adet haline getiren taraftardır. şimdide sinem kobal'a küfür etmişlerdir. özet geç lan diyenler olacaktır hemen özet geçelim. bayanlara küfür edecek kadar delikanlıdır bunlar asar keser ama yaptıkları en büyük icraat küfür etmektir. özellikle bayanlara.
Bayanlara küfür edecek kadar alçalmamıştır, aksine sarışın sken bir topluluktur. Kendimden biliyorum. çArşı
kulübüne maddi ve manevi her anlamda destek olması gereken taraftar. herkes imkanını zorlayacak, para harcayacak bu kulübe arkadaş. çok para harcandı, başarı gelmezse maddi olarak felç olur bu takım.
2 forma almazsam fenerli olayım..

aha gitti 170 tl. (helal olsun kulübe)
bu sezonda 2 forma aldıracak takımımdır. baba takımdır. helal hoş olsun kartalıma.

(bkz: siyah şort beyaz forma)

edit: heyecan yaptık, entry'i yanlış başlığa yazdık iyi mi.
bir kapalı artı 3 forma destek olsun diye değil almazsam çıldırıcam diye alıyorum. artı destek olarak bir şeyler alırsam sokakta yatarım heralde ama olsun yatmadık mı bu takım için sokaklarda daha önce *.
gerek kombineleri gerek formalarıyla takımını yanlız bırakmayacak ve her zamanki gibi bu sene de ateşli tezahüratlarına devam edecek taraftar.
yeni transfer sezonunda en çok sevinen taraftar.
yılların ezikliğini bu yıl biraz olsun üstlerinden atmış gibi görünen taraftardır.

bu yıl şampiyon olamazlarsa, bir çok kişinin gözünde herhangi bir anadolu takımı taraftarından farklı olamayacaklardır.
vikingur göta maçından sonraki sevgi gösterilerine anlam veremediğim topluluk.

bahsi geçen takımın kaptanı facebook'ta arkadaşımdır, kankamdır. ara sıra dürterim, "nabıyon hacı maç varmış bugün? orda mısın aloo?" derim. kendisi beşiktaş taraftarından ve inönü'den falan çok etkilendiğini söyledi. üzüldüm adamcağıza.

maçtan önce "vikingur götü yihehoha 18 tane atarız ya bu götlere!" diyen taraftar, maç sonunda niye bu kadar sıcak davrandı bu faroelilere, anlayabilmiş değilim. ulan ben davransam anlam verilebilir. "oo adam iskandinav beyler" derim. de milyon tane beşiktaş taraftarı var, bir değil iki değil. anlamadım olayı.

bu adamın beşiktaş'a yazdığı mektupsa sebep, oha derim. lan adam beşiktaş'ın vikingur'dan çok daha iyi olduğunu biliyor. böyle bir maç oynamamış hayatında. heyecanını ve mutluluğunu dile getiriyor. yalandan "sizi çok seviyoruz ya"lara falan hiç gerek yok. yüreklilikleri için teşekkür edersin gidersin.

"vikingur benim ikinci takımım" diyen beşiktaşlılarla iletişimi kesiyorum zaten. evet var öyleleri. ne vikingur sevgisiymiş arkadaş.

ben sözlükte faroe liginden maç başlığı açsam ilgi çekmeye çalışıyor olurum. ama adam faroece "sizi seviyoruz vikingur" demeyi öğrenir, sıcakkanlı olur. hadi lan ordan.

söyledim zaten ben adama, "yalan bunlar hep, her maç yaptıkları takıma öyle diyolar" dedim. yeaaa.
sözlüğü basan taraftar grubudur.
zira ne yazsam ertesi gün en kötülerde derece yapıyorum.

görsel
kombinesini almış,heyecanla ligi bekleyen taraftardır..

(bkz: maç öncesi beşiktaş)
6 AY ÖNCE;

(bkz: YILDIRIM DEMiRÖREN YETER)

ŞiMDi;

(bkz: YILDIRIM DEMiRÖREN YETMEZ)