bugün

tanım: beğenilen entrylere seri artı oy verip, beğenmediklerine hiç oy vermemek durumudur. ( hakaret ve saçmalık içermedikçe)

artı oyu güle oynaya tık tık tıklarken, eksi oyu ağız yoluyla bir "ıyyyy" sesi çıkarıp butona dokunmamaktır. garip bir davranıştır.
her yazarın içinde bir seri artı oy veren melek yattığının göstergesidir. *
"10 saniye bekle", "30 saniye bekle" ler yüzünden beğenilen entry ler oylanırken, beğenilmeyenleri oylamaya üşenme durumu.
eksi oy vermenin de bir kriteri olduğuna inanan, sırf "ben beğenmedim" diye bir entry'nin eksi oy haketmediğini bilen kişinin yapacağı harekettir.
hala anlayamadığım bir durumun ortaya çıkarılmış halidir.
şimdi bana 100 tane artı oy verince ne oluyor yöneticiler aylık prim mi veriyorlar?
artı oy verirken şeker dağıtıyormuş düşünerek veremediklerin için bir başka sefere diyerek üzüntü duyulmaz. ama iş eksiye geldiğinde sanki bir ceza uyguluyormuş gibi düşünülüp temyizi beklemeyi tercih edilir, ceza ertelenir.
oy verme kişiye özgüdür, sınırlandırılamaz.
oylamaca oyunu sadece tek bir yazarın entryleri üzerinde oynanıyorsa eğer; olaya taraflı bakıldığına delalettir. el alışkanlığı da olabilir tabi. karma denen olayı ciddiye almamak gerektiğinin kanıtı olan arkadaşım tüm entrylerimi iyi oyluyor mesela, hiçbirini okumuyor ama hepsini beğeniyor ne kadar da garip değil mi? olayı kafada bitirmiş bi insan o.

ara sıra gezinip dalgınlıkla oylayamadıklarını falan da oyluyor. duygusaallaştım ya... o olmasa sıfatsızdım şu an biliyor musunuz? aldığım kupayı ona vericem allah kısmet ederse. sebat ederse aşamayacağımız engel yok bence.
(bkz: işte aradığımız adam)
yazılarına güvendiğiniz yazar olayını ana hatlarıyla kafada bitirmeyle ilişkisi vardır. dolayısıyla artı oy konusunda bir kaç yazara kilitlenmiş olmaktır.
eksi de duyarlılık hiç olmuyor değil veya nötr hisler diyim ben ona. konu kapansın.

ilişki, kilit falan deyince aklıma sevişmeli pis, kaka şeyler geliyor.
pazar sevişgenleri...
entry sevişgenleri, oy butonu sevişgenleri.. v.s

ufffff sebat ediyorum.
yaptığım eylemdir..
hakaret yada çok saygısızca birşey olmadığı sürece yaptığımdır..

nietzsche nin bi lafı geldi aklıma :
"bu adam hakkında çok fazla şey düşünmedim. bu da onu sevdiğimi gösterir"
eksilenmesi gereken birçok entry olmasına rağmen nedendir bilinmez benim de yaptığım bir davranıştır. ha, hiç eksi oy vermiyor muyum? tabiki veriyorum.

eğer okuduğum entry'ye sadece ıyy deyip geçiyorsam ya da tepki vermeden geçiyorsam onu oylamam. ama sinirlerimi zıplatan, kaşlarımı çattıran bir entry olduğunda hiç acımam, basarım eksiyi.

(bkz: sıfırcı hoca)
(bkz: en asil duyguların insanıdır)
(bkz: dadından yinmez)