bugün

hacettepe üniversitesinin sağlık alanları dışında tüm bölümlerinin bulunduğu kampüstür.yurtlara verdikleri internet sabri bey gibi uçabildiğini iddia edip güvenlikler tarafından dışarı alınasıdır.
ebesinin amında olan kampüstür.
(bkz: bir uzaklık birimi olarak ebesinin amı)
giderek güzelleşmektedir.
şehre uzaktır ama çayyolu, ümitköy, eryaman, beysukent ya da elvankent'e yakındır.
arkasındaki dağların üzerine konuşlanmış askeri birlikte, kışın tilkileri beslediğimiz kampüs.
beytepe ormanı ve yeşil vadisi ile mükemmel okul kampüsü.
her mevsimi başka güzel olan kampüs. her zaman temiz hava. ve capcanlı bi kampüs.

sonbaharda o ağaçların yaprakları muhteşem bi görüntü oluşturur. kliplerde oynuyomuş gibi pozlar verebilirsiniz o derece. * (gülmeyin * herkes o havaya girer mutlaka)

kışın dizboyu kar olur. muhtemelen ankaranın ilk kar gören yeridir herhalde. poşetleri alırsınız d ve e blok öğrenci evlerinin önündeki rampadan aşağı kayarsınız. zaten panayır alanı gibi olur o dönem orası.

ilkbaharda artık ağaçlar filan çiçeklenir. kampüs hareketlenir. herkes çimlerde oturmak için acele eder ama henüz zamanı degiildir. oturursunuz pantolonunuz filan ıslanır kalkmak zorunda kalırsınız ama genelde inadına oturursunuz işte. bu dönem herkes aşık olmak ister filan.

yaz başlarken kampüse ulaşan nizamiye yolundaki igde agacları muhteşem kokar. (yemekhanenin önünde de vardı aynı ağaçtan ama 2 sene önce yağan kara dayanamadı yarıldı ortadan. kestiler) kampüs müthiş sıcak olur. gölge ararsınız her daim. benim tek sevemedigim mevsimiydi önceleri ama taa ki yurdun arkasındaki elma ve erik ağaçlarını keşfedene kadar. *
ilkokulumu orada geçirmiştim hacettepe beytepe ilkokulunda. Oranın soğuk iklimi, sıcak ortamı başka hiçbir yerde yok.
insana huzur veren bir havası olan kampüs.
Daha kapısından girer girmez beni mutlu eden, aitlik hissini bana yaşatan ve beni en çok güldüren kampüs.
Temiz havasından ötürü yer yer kafayı bulduğum, uzaklığını saymazsak ortamı havası doğası harikadır.
bugün ego 230 ve 231 hatlarının kaldırılmasından dolayı metro çıkışında yaklaşık 1.5 km ring kuyruğu oluşan, bir kısım öğrencilerin durumu protesto etmek için (haklı olarak) yol kapatma eylemi düzenlemeye çalıştığı kampüstür. köprü ile okul arası ring ile yaklaşık 1 saat sürmüştür. Teşekkürler melih başgan. eserinle gurur duy.

(bkz: 22 eylül 2014 beytepe ring kuyruğu)
bugün kampüse at getiren arkadaşlara buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. insan dışındaki her canlıyı sevimli bulan ben atları bir ayrı seviyorum.
Candır.
güncel Önemli Başlıklar