bugün

boş tartışmalar içinde vakit geçiren kişilere söylenebilecek söz.
Sözlükte vakit geçiren lafidir.
10 yıl önceki kooperatif inşaatımızda çalışan taşeron firmanın sigorta prim borçlarını faiziyle birlikte 160 milyarı bizden tahsil etmeye çalışan sgk gibi devlet kurumları oldukça (#25239728) ,
bütün sağlık harcamalarını cepten yapıp gss açtırmayı gururuna yedirmeyenlere gss prim borcu çıkartan bir sistemi gördüğünde,
hanımı yabancı uyruklu olduğu için ikamet tezkeresi çıkartmaya çalışan ve geçim belgesi sunamadığı için sınırdışı edilenlere yardım etmeyen yabancılar şubesi oldukça,
arazisinin yarısı yola gidien ve hiçbir şekilde sanayi veya konut imarına açılamayan ancak arazinin emlak ve arsa vergilerini tam olarak kuruşu kuruşuna alan belediyeler oldukça,(madem yola terk ettiriyosun ve imar izni vermiyosun ne diye orası için her yıl vergi alıyosun?)

sermaye sahipleri salak mı türkiye de yatırım yapsın.
ticaretle uğraşır, daha çok kazanır. yurtdışına yatırım yapar, daha çok kazanır. ya da sadece montaj sanayisine yönelir ve daha çok kazanır.
yatırım ve üretim için öncelikle ortamı sağlamak gerekmez mi?
üretimi sadece çekiç sallamak olarak algılamamak gerekir.bilim , sanat , edebiyat... bunlar için de üretim yapılabilir.
hemen yatıralım... sonra da üretmeye başlayalım..
“Biz Müslüman ülkeyiz, konumumuz itibariyle mucitler çıkaramayız, gençlerimizi ara eleman olarak yetiştirmeliyiz” diyen kişinin bakan olduğu bir ülkede mi? Valla hükümete muhalefetten ağır ceza mahkemelerinde yargılanırsın dostum. Bu ülkede ileri demokrasi var!
görsel
abi sen bana imkan vermiyosun imkan.
(bkz: en az 3 çocuk)

yatırımı bu şekilde destekliyor bizimkiler. bari çocuk başına para verseler de bir işe yarasa bu kadar velet.
hadi canim, dedirten tespit.
(bkz: hass ktir be rıfat abi)
bir ahmet çakar söylemi.

öyle değil mi lan? beyler falan.

edit: hooaydaaaa değilmiş.
türkiye çok çalışıp üretip ihracat yapmalıdır.
türkiye çok çalışıp üretip ihracat yapmalıdır.
Hayaller bu başlıkta tazeleniyor.
çok zarardayız çok.
1550 odalık saray yerine 2 fabrika açılıp 400 500 kişi çalışıp üretim yapılabilirdi.

yatırım yanlış yerlere yapılıyor.
Uzun zamandır.hiç fabrika açılışı falan duydunuzmu? Ben duymadım .