bugün

bir rte klasiği. (bkz: başbakan bok yemek iYiDiR dese BOK YiYECEKLER)
ülkesinin gelişmesini temenni eden her ailenin 2 çocuğu geçmesi icap ettiği için yerinde bir erdoğan tavsiyesidir. ama muhalifiz ya hemen karşı çıkalım. hemen ördöğön yöşöm törzömözö mödöhölö ödöyö diye sokaklara akalım.
(bkz: başbakan bok yemek kötüdür dese)
hemen eksilemiş kimi yazarlar.
Yavaş yavaş sıkmaya başlamıştır. Adaylarını tanıt, tamam, ama onun 2, bunun 3 çocuğu var demek biraz aşırıya kaçıyor.
(bkz: boşbakandan inciler)
isimleri bile bellidir:

(bkz: recep)
(bkz: tayyip)
(bkz: erdoğan)

(bkz: Sümeyye)
(bkz: emine)
(bkz: rabia)

Söylentilere göre hayrünnisa gül hani bana hani bana ben de isim isterim demiş, dört çocuk çok fazla bak abdullah da yok demişler, iyi mi?
"Evleniniz ve çoğalınız: Zira ben kıyamet günü ümmetimin çokluğuyla övünürüm" hadisinin gereğidir. [Ebu Davud, Nikah 4, (2050); Nesaî, Nikah 11, (6, 65-66).]
Rahmetli Annem 1 az 2 çok diyordu, şuan 2 tane var bilmiyorum zaman neyi gösterir.
nüfusun hızla yaşlandığı avrupa'ya dönmemek için başbakanımızın almış olduğu ciddi bir önlemdir.
görsel
bu ülkeye en yakışan politikacı beyanatı çünkü; tecavüze uğrarken ölüyoruz, asansörlerde ölüyoruz, üniversitelerde ölüyoruz, ekmek alırken ölüyoruz, okullarda ölüyoruz. öle öle bitmemek için en az 3 çocuk yapılmalı.
O zaman en az 3000 tl asgari ucret. Gerci o zaman da en az 3 tl ekmek fiyati gibi bi misilleme gelir olan paraya basmak icin kullanilacak kagitlara olur. Her turlu iki ucu boklu degnek anasini satayim.

Bir istektir.
Hayat sartlarini iyilestirmeden soylenen gayesi dogru zamanlamasi hatali olan istektir. Asgari ücretin bin liraya kavusmadigi ve büyük bir kitlenin boyle hayatini idame ettigi bir ulkede bunu istemek talihsizlik.. Bes kisilik bir aile varoslardan dolmusa binip carsiya ciksa tek simit ve tuvalete gitmeden geri donse ogunluk yevmiya gider... Yada asker arkadasina raslayip ona bir kap yemek yedirse oda siradan bir lokantadan gine yevmiye gider... bes arkadas bir coyo aginda oturup cay icse parayi odeyenin yevmiyesi gine gider... Ustelik bu cocuklarin ebeveynleri patronlarin esareti altinda on oniki saat calisiyor.. Çocuk baba ve anne nin yuzunu gormuyor sokakta buyuyor.... Bu cocugun topluma zarar dan baska faydasi olmazki.... Ulkemizde cok cocuklu bolgelere bakin okuyan pek bulamazsiniz... Aile ilgilenemedigi icin cocular sokakta buyuyor. Sokak ta büyüyen cocuklarin ise bir kismi bali tinerci oluyor bir kismi mafya bir kismi sokak kabadayisi bir kismida ya pazarci ya seyyar satici yada asgari ücret le calisiyor ... Ilk once toplumun refah seviyesini yuksetip sonra avrupanin durumuna dusmemek icin bu istene bilirdi...
Hayat sartlarini iyilestirmeden soylenen gayesi dogru zamanlamasi hatali olan istektir. Asgari ücretin bin liraya kavusmadigi ve büyük bir kitlenin boyle hayatini idame ettigi bir ulkede bunu istemek talihsizlik.. Bes kisilik bir aile varoslardan dolmusa binip carsiya ciksa tek simit ve tuvalete gitmeden geri donse ogunluk yevmiya gider... Yada asker arkadasina raslayip ona bir kap yemek yedirse oda siradan bir lokantadan gine yevmiye gider... bes arkadas bir coyo aginda oturup cay icse parayi odeyenin yevmiyesi gine gider... Ustelik bu cocuklarin ebeveynleri patronlarin esareti altinda on oniki saat calisiyor.. Çocuk baba ve anne nin yuzunu gormuyor sokakta buyuyor.... Bu cocugun topluma zarar dan baska faydasi olmazki.... Ulkemizde cok cocuklu bolgelere bakin okuyan pek bulamazsiniz... Aile ilgilenemedigi icin cocular sokakta buyuyor. Sokak ta büyüyen cocuklarin ise bir kismi bali tinerci oluyor bir kismi mafya bir kismi sokak kabadayisi bir kismida ya pazarci ya seyyar satici yada asgari ücret le calisiyor ... Ilk once toplumun refah seviyesini yuksetip sonra avrupanin durumuna dusmemek icin bu istene bilirdi...
Ortaya atan kişi seçim hükümetinde görev yapacak olan aile ve sosyal politikalar bakani Ayşen Gürcan'mış. Bürokratken yayımladığı raporu mr.tayyip bihayli beğenmiş olmalı ki kendisi ilk fırsatta bakan oluverdi.
bir cocuga bakamadiktan sonra salakca bir dusuncedir. cocuk lan bu, bebek hatta. nufus planlamanizi skiyim.
bir rte klasiği. milletin işlerine karışmaya* bayılır kendileri.
Doğurganlık, istatistiks falan anlamam ama allah izin verirse hep üç çocuğum olsun istedim... ilki kız olsun gerisi iki erkek iki kızı bi erkek bi kız hiç farketmez sağlıklı olsunlar ve üç çocuğum olsun istiyorum...
o eskidendi; artık 4 çocuk, o da yetmez 5 çocuk.
bir rte söylemi.
evet , bu ülkeye her aileden en az 3 çocuk.
çünkü eğitim kalitemiz mükemmel , okullarda her öğrenciyle harika ilgileniyorlar.
iş imkanları o kadar geniş ki üniversite mezunları sıkıntı çekmeden iş bulabiliyorlar , ailelerin kaygılanmasına gerek yok.
gelir dağılımı o kadar iyi ki ailelerin çocuklarına sunabilecekleri imkanlar da çok güzel. hiçbir çocuk karda kışta eski palto ve yırtık botlar giymek zorunda değil.
bakabileceğin, mutlu edebileceğin kadar çocuk olmasi gereken cümle.
Evlenin... Borç harç olsa bile evlenin ve tabi sonra 3 çocuk yapın! Çark kolay dönmüyor bu dünyada. Yapın ki öldürebilelim! Yapın ki kölesiz kalmayalım! Yapın ki kendi kınalı yapıncaklarımız düzenlerini devam ettirsin.

Çocuk yapın ki en zayıf yanınızı en hassas noktanızı hissedin. Cesaretiniz olmasın bazı konulara kafanızı öne eğerek görmezden gelin. Yapın ki baba\anne misyonlarınız ve yükümlülükleriniz size "şükretmeyi" ögretsin en acı tecrübeler ve örneklerle.

işten atılma korkusu geçim sıkıntısı vesaireyi iliklerinize kadar hissedin ki gözünüzün önündeki zalimleri ve onların zulmünü görmezden gelme beceresi gösterin. Akşamları çekirdek-çay ikilisiyle acun izleyin ee tabi arada birazda tarih öğrenin.

Boş durmayın! Çocuk Yoksa hemen şimdi gidin yapın.
en az üç geri çekilme ile karşı çıktığım kampanyadır. agi de 40 tl yardımı var, yapma değmez.
herhangi bir şey üretmeden ülke büyütme çabasıyla söylenen söz. çoğalın çoğalın ki ucuz iş gücü bollaşsın. bollaşsın yatırımlar artsın. artsın ülke büyüsün. ülke büyüsün siz hava kirliliği, açlık ve kalabalıkla uğraşın yeter ki ülke büyüsün. sonuçta önemli olan ülkenin ekonomik büyümesi halk refahını kim ne yapsın?
https://m.uludagsozluk.com/e/34773864/

Sen yapmazsan ben yapmazsam nasıl döner dünya? Oysa 30 yıl önce babanın çalıştığı fabrikanın bandında bugün robotlar fink atıyor. Hayır insanla işimiz bitmedi robotlardan aptal olanlarına ihtiyaç var.

3 çocuk yapın 7 yaşında eğitelim diye bize teslim edin tam o sırada vuralım zihinlerine kelepçeyi. Yo yo gülme bizimkiler özel... Özel çocuklar! Lise yi ingiltere de lisansı abd de yaptırıyoruz sizin gibi değil onlar. Olmadı burada okullar açıyor oralara yolluyoruz hem ihtiyaçları yok ki? Biz varız bizim yerimizi onlar alacak sizin yerinizi de sizin o sümüklü dünyadan habersiz bağnaz işe yaramaz çocuklarınız! içlerinden seçmece birkaç adet seçeriz tabi yanımıza en itaat edeni en acımasız olanı tıpkı bizim gibi sizi ezebilecek olanları! Biraz ümidiniz olabilir abartmamak koşuluyla tabi.

Haydi bakalım saat 01:04... Belinize kuvvet yapın o köleleri.

görsel
evet en az...