bugün

Çocukken bütün parasını beyblade veren nesildir. Şimdiki gibi pc çocuğu olmayan nesildir aynı zamanda. Sokaklarda oyun oynayan gerçek arkadaşlığı bilen nesildir.
pokemon izleyen ve taso oynayanlara saygı duyması gereken nesildir.
metal tepsilerde 2 veya daha fazla kisiyle oyun oynayan ayrica birbirlerinin beybladelerini parcalayarak zevk alan nesildir.

bkz:Ben
beyblade'den sonra aylık oynayan nesildir.
93-95 arasında doğmuş nesillerdir. Pokemon da izlemiş, sokağın da tadını yaşamıştır ayrıca.
Taso ve digimon oynayan neslin yiğenleridir.
noldu o beybladelere? abi aklıma geldikçe oynayasım geliyor. özledim vallahi.
kardeşim olabilecek yaştaki nesildir. baya ufaklıklar oynuyordu lan bunu böyle ben sadece plastik çevirmelilerini hatırlıyorum. animesi güzeldi ama.
bir adet leğen veya tepsi ile oynamıştır. atmıştır beybladeini, taharet pozisyonuna girmiştir. dirseğini dizine, elini çenesine koymuştur ve izlemiştir diğer beyblade ile kapışmasını.

yenilmiştir hatta belki. dayanamayıp demiştir benim uzaktan kumandalı beyblade'im var. getir demişlerdir. "yok." demiştir. "evde.", "getirmem.", "canım istemiyor."
Beyblade alacak parası olmayıp bakkaldan 250 bin liralık lolilop alıp yanındaki plastik topaçla oynayan nesil sayılıyor mu? 9 milyondu lan en ucuz beyblade nasıl alalım. Kırmızı anka kuşuna hastaydım.
ben.
babamdan okula diye aldığım parayla kirmizi anka kusu almistim.
sonra babam benle beyblade oynadı o ayrı.
pokemon izlemiş neslin küçük kardeşidir.

tasoları da tırttı zaten.

sevmem.
topaç oynamış neslin torunudur.

görsel
Sizleri bilmem ama biz baya bağlanmıştık bu beybladelere.
Alıyorduk pazardan, söküyorduk. 3-4 tane demir takıyorduk uhuyla geri yapıştırıyorduk. Kıvılcımlı almıştım ben duvara sürtünce kıvılcım çıkıyordu. Arenamız vardı içinde ne maçlar yapardık.
çitos torbalarını biriktirip beyblade arenası almış nesildir.
(bkz: topaç)
Sahte beyblade lerim ile ben.

Hiç orijinalini görmedim.
turnuva yapardık biz sürekli kendi aramızda.

kardeşimle kapışırdık ya, bu benimdi bu senindi diye.
Beybladeler çarptığında kıvılcım çıkartırdı. Bu ilk çıkan kaliteli olanlardı. Zaten her şeyin ilki kalitelidir. Çakmak taşı yerleştirilmis yanlarına, bu beyblade kirildiginda cok üzülmüstüm. Bir daha öyle beyblade bulamadım.
beyblade'in ortasindaki karakter ne kadar korkunc olursa o kadar sevilirdi. toprak sahalarda ya da asfaltli , beton zeminlerde oynanirdi. beybladeler birbirine carptikca insanin heyecani artardi... ulan ne gunlerdi be..
Bunu internetten buldum ama aynen böyle oynardık
görsel
sözlükte ne kadar velet olduğunu göstermiş olan başlıktır.teşekkürler. açık ve net.
şimdiki çocukların birkaçı hala oynar.

asılları için;

(bkz: taso oynamış efsane nesil)
(bkz: futbol kartı oynamış efsane nesil)
Dahil olmaktan mutluluk duyduğum nesil.
O fır fır dönerdi bizde izlerdik öyle ne güzel..
bir gta vice city ve championship manager oynamış nesil kadar efsane niteliği taşımayan nesildir.