bugün

Ornijal türk olarak ( baba afşar ) (anne beydilli aşiretinden). Beyaz türkleri sevmiyorum.
hdp’ye oy vererek yine şaşırtmayan tatlı su solcuları olarak anılan nişantaşı kokanaları.
(bkz: arapperest kişilik bozukluğu) na yakalanmışlardan 10 kere daha iyidir.

bir yandan allah allah öbür yandan yallah yallah demezler.
fikren bidayetleri nizam-ı cedid tarafgirliğine, resmi bidayetleri ise mustafa kemalin diktatörlük devrine dayanan, gavurdan daha gavur, yunandan daha yunan, hristiyandan daha hristiyan olan melun güruhtur. Putları avrupa, kabeleri çankayadır bunların!
"Benim oyumla çobanın oyu bir mi?" gibi cümleler kurabilen insanlar, Anadolu insanını ve kırsal kesimde yaşayanları hor gören zihniyet için söylenen kinayeli tabir.

evet herkes eşit. ama 'hala' ne yazık ki, zenginler daha eşit.
maalesef iktidarı elden düşürmüş olan kesimdir.
TSK göreve"noktasından"PKK göreve"noktasına evrilen, postal yalama seanslarını bırakıp Mekap yalamaya başlayan topluluktur.
beyaz derken beyaz tenli mi oluyor? eger oyleyse evet ben bir beyaz turkum ama hafif bugday tenli olaydim iyiydi ya yaniyorum falan simdi kipkirmiziyim. (bkz: anarşik yazılar)
beyaz Türkler denilen insanlar bordo berelilerin sivil oluşumuna verilen addır. bu kişiler dağdaki çoban da olur mecliste ki vekil de.
bir sosyoloğun istanbul, izmir, antalya gibi batı kentlerinde yaşayan; % 100 batılı yaşam tarzını benimseyen; anadolu kültüründen ve geleneklerinden uzak, b.k gibi parası olan sosyetik, burnu havada olan tipler için kullandığı isim. ertuğrul özkök, yılmaz özdil gibi gazeteciler bu topluluğa bağlıdır. adananın kuzeyindeki güzelyalı, kurttepe gibi mahallelerde de böyle tipler mevcuttur. çoğu faşist bir kafaya sahiptir. gaziantep, adıyaman, şanlıurfa, mardin gibi doğu kentlerinin insanlarından nefret ederler. anadolu insanına tepeden bakarlar. 7 haziran seçimlerinden sonra bunların bir bölümü hdpye oy verince akpliler ile mhp genel başkanı devlet bahçelinin hedefi haline geldi. ben en çok ta akplilerin "beyaz türkler" ilgili söylediklerine gülüyorum. bir kere beyaz türkler hiçbir zaman anadolu insanını sevmedi; en çok ta kürtlerden nefret ediyorlar. nefret ettikleri insanların partisine at gözlüğü takmaktan vazgeçtikleri için değil, akpden nefret ettikleri için ve akp tek başına iktidar olmasın diye beyaz türklerin çok az bir kısmı hdpye oy vermiştir. hdpye oy verenler, beyaz türklerin istanbul, izmir, antalya çevresinde ikamet edenlerin bir bölümüdür. memleketim adanada da hdp son seçimlerde 2 milletvekili çıkardı. ancak adanada durum istanbul, izmir, antalya gibi şehirlerden farklıdır. adanada hdpye kuzey adananın lüks semtlerindeki soytarı topluluğu oy vermemiştir. yüreğir ilçesinde ikamet eden kürt olmayan insanlardan bile tiksinen soytarılar hdp gibi bir partiye oy vermez. hdpye adana`da sadece kürtlerin çoğu, arap alevilerin bir kısmı ve türk kökenli çok az kişi oy vermiştir. "kürtler, beyaz türklere kendini sevdirdi." sözü koca bir yalandır.
Bu beyaz turk meselesi bur ara cok konusuluyordu sanirim zengin ve toplumun onde gelenlerinin olusturdugu turklerdir.
halk arasında tuzu kuru türklere verilen isimdir. paralarının haddini hesabını bilmezler. bodum'da lahmacun ayrana 70 lira hesap öderler.

(bkz: lahmacun ayran 70 lira lahmacun şampanya 550 lira)
ülkenin sahibi gibi gezen asımın nesli ve şımarık arkadaşları aponun neslinden sonra işlevleri açısından 3.sıraya düşen ve ülkenin gidişatı hakkında ne düşündüklerine pek de önem verilmeyen buna karşın yapacaklarına da hep metazori karışılan seyirci durumundaki nesildir.

bunların aileden zenginleri, apartmanları, antika eşyaları hâlâ yiyip bitiremedilerse lüks içinde yaşamaya devam edip, bu durumu pek de siklemezler. ama her şeyi yiyip bitirmiş veya kafadan orta direk durumdakileri için türkiyede bu koşullarda yaşamak, varolmanın dayanılmaz hafifliğiyle eş değerdir.
eskiden paşalar,17 aralıktan önce cemaat liderleri şimdiyse ak partili amcası,dayısı olan iş adamları. bir de hiç değişmeyen sabancı,koç gibiler. türklüğünu saklayan zengin gurbetçi gibi lerde sayılabilir.
Fildişi kulede yaşayan halktan kopuk oldukları halde her şeyi bildiklerini sanıp ülke hakkında yorum yapan tiplerdir. Eskiden Tevfik Fikret şimdi yılmaz özdil. Babadan oğula nesildir bunlar.
(bkz: necmettin erbakan)
deniz baykal.
izmirli 50 yaşüstü teyzeler büyük çoğunluğu oluşturur.
beyaz türkümü kaldı lan. hepimiz bu ülkenin zencileri olduk.
türkler arasında ekonomik ve politik olarak hakim konumda olan ayrıcalıklı kesime dendiği halde son dönemlerde bu kesimin değiştiği söylenebilir. cumhuriyet döneminde yaratılan halktan kopuk üst sınıf olan beyaz türkler artık yeşil sermayenin eline geçmiştir. halktan kopuk olan sınıf artık din ile sermayeyi ve politikayı birleştiren yeşil sermaye kesimidir. lüks jiple otobüs durağından geçerken duraktaki başörtülüye çamur sıçratan başörtülü beyaz türk, durakta çamura maruz kalan başörtülü ise siyah türktür.
dinden geleneklerden tamamen soyutlanarak sekuler bi hayat tarzi yasayan okumus insanlardir.

daha bildiginiz varsa yazin sonra beyaz turk deyince hõö o da nö torklor zoton boyoz dogol mo diyen kisiler cikabiliyor.
okumus, bilgi sahibi olduktan sonra fikir sahibi olan insanlardir. toplumun bir kismi tarafindan otekilestirilmistir. milliyeyci, solcu, sagci, kemalist gruplarin hepsini niteleyen genel addir.
akp döneminde ortaya atılmış aslında olmayan, işin arkasında laiklik ilkesine bağlı kesimi hedef olarak gösterildiği türktür. işin özü türk türktür. türk ismine düşman akp zihniyetine inat birlik olunmalıdır.
Gezi parkı olaylarına sadece fotoğraf çekip Facebook'a Twitter a koymak için katılan pahalı cep telefonlu aklı fikri gezmek tozmak olan protesto kültürü olmayan genç kesim. Ayrıca (bkz: ve Sinem)
30 ve 40 lı yılların eğitim sisteminden geçen özellikle 40ların ortasında batı eksenli okullarda okutan ve iyi eğitim almış, konuşmasını, eleştirmesini, hangi sol yada hangi sosyalizm gibi sorulara anadolunun gözünden bakabilen kesimdir aslında.
mesela nil karaibrahimgil beyaz türk müdür ? oda baatı eksenli bir kişilik gibi duruyor öyle değil mi ? sanatı vs... ama gel görün ki neşet ertaşı tanımadığını söylemiştir. şimdi bu kişi beyaz türk olabilir mi ? tabiki hayır.
bu konuda arada ki farkı görebilenler bayağlaşmadığı gibi, diğer kesim epey paçozloşmuştur !
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar