bugün

1922 doğumlu, abdli aktris. the golden girls'te canlandırdığı Rose Nylund karakteriyle tanınmaktadır. sandra bullock ve ryan reynolds'ın başrolünde olduğu the proposal'da da rol almıştır.
hot in cleveland'la kendini sevdiren, sevimli tonton nine.

çok tatlı lan.
doğum yılını görünce ekrana bi ileri bi geri yaklaşıp uzaklaşmama sebep olmuş aktris. hatta hesap makinasına başvurmak zorunda kaldım zira 89 yaşında olduğuna gözlerimle görmeden inanamadım. gerçek hayatta da böyle midir bilmiyorum ama çok dinç gözüküyo gerçekten. ananemden 5 yaş büyük lan! maşallah diyorum kendisine. tü tü tü tü.
En kidemli unlu olarak guinness rekorlar kitabina girmis, dunyalar tatlisi, sevimli mi sevimli, sempatik mi sempatik aktris. O kadar enerjik ki hic tanimasaniz bile o enerjisiyle sizi yakin akrabanizmis gibi hissettirebiliyor. Fiziksel olarak 91 yasinda ama ruhu 19 yasindaki gibi genc. Umarim cok yasar.
En son uc tane dul kadinin oynadigi bir dizide oynuyodu bulundugu yas itibari ile insan hayata baglayan bir enerjisi vardir insan hissettigi yastadir tezini dogrular niteliktedir.
(d. 17 Ocak 1922), Betty Marion White Ludden olarak tanınan ABD'li oyuncu, komedyen, şarkıcı, yazardır.

Betty White Illinois'te doğdu. Ortaokulu Los Angeles, Liseyi Kaliforniya'da tamamlayıp 1939'da mezun oldu. Televizyon kariyerine başlamadan önce modellik yapan Betty White, 1953'te Life with Elizabeth isimli sitkom ile televizyon kariyerine de baslamış oldu. Bu ilk çalışması Betty White'a ilk Emmy adaylığını da beraberinde getirdi. Daha sonra Date with the Angels isimli bir başka sitkomda Vicki Angel olarak rol aldı. 1954 yılında kısa suren The Betty White Show isimli kendi talk şovunu da yapan sanatçı aralarında Golden Girls, Ugly Betty, Malcolm in the middle gibi pek cok başarılı dizide rol aldı. Çok sayıda ödül, adaylık ve onur odülü alan sanatçının rol aldığı 16 film bulunmaktadır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Betty_White
tatlı bir nine gibi görünse de, hayatı boyunca hiç çocuk sahibi olmaK iSTememiş 94 yaşındaki oyuncu. Bu kararından da hiç pişman değilmiş.

"Asla pişman olmadım. Ben kafasına eseni yapan biriyim. Biliyorum ki eğer bir çocuğum olsaydı şimdi sahip olduğum hayata sahip olamazdım. Kariyerime odaklanmayı seçtim. ikisini aynı anda yürütebileceğime inanmadım. Seçimimden çok memnunum."
bugün doğum günü. 97 yaşına girmiş.

http://www.imdb.com/name/nm0924508/
99 yaşında ölmüş.
Allah rahmet eylesin.
80'li yıllarda trt'de yayınlanan altın kızlar dizisinin efsane oyuncularındandı.
99 yaşında ölmesine rağmen "genç gitti" yorumlarına yol açan enerji dolu sempatik oyuncu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar