bugün

mağazada çalışan görevlilerin sizinle kolayca dalga gectikleri,görevlileri yüzünden tiksinç konuma gelen mağaza.
düzenlediği kampanyalarla annenin çıldırarak kızının tüm çeyizini bir şubesinden alıvermesini sağlayan firma.
mesela ben odamdaki bir kamyon çeyizin, kahvaltı takımlarının, çatal-kaşık-bıçak setlerinin, yemek takımlarının kutularının üzerinde bernardo yazısı görünce şaşırmıyorum artık.
az duyulandır bittabi pek bir pahalıdır. *
(bkz: Bernardo Vieira de Souza)
her yerde bulamayacağınız değişik şeyler satan, orijinal tasarımlara sahip ürünleri ile sevindiren marka.
çok eğlencelik bir züccaciye markası. gezmelik, bakmalık, hediyelik, almalık.
hediyelik kupa almaya girip neredeyse 2 bin liralık çeyiz alışverişi yaptığım marka. hala şoktayım.
bundan 5 sene önce yazı boş geçirmemek için çalıştığım mağazada 2 kişilik çay takımı satmıştım. alan kişi ikbal gürpınar'dı.
180 lira verdi o takıma peşin para hemde.
benim içim sızlamıştı.
aklıma geldikçe hala içimi sızlatan markadır.
Kurumsal dolandırıcı olan tabak çanak satan marka.

Parasını verip belli bir zamanda kesinlikle ürünü teslim edileceğine dair anlaşıp ürünleri 2 ay sonra yollayan ki kavga kıyamet hakkımızı aramamıza rağmen dolandırıcı bir markadır.
Tam anlamıyla kurumsal dolandırıcıdır. 18 Kasımda satın aldığım 10 ocakta yemek takımımın hepsinin teslim olacağıma dair anlaştım. Takim gelmedi aradım. Dediler yurtdışından gelişinde gecikme oldu efendim bilmem ne biz 15 gun icinde kesinlikle ulastiracağız dediler. Ilk sefer ses etmemdim bekledim. Acelem yoktu.

Sonraki 15 gün yine gelmedi. Bu sefer daha sert çıktım bi kısmını alabildim. Ama ana yemek takımım hala gelmedi. Sonra tekrar aradim ancak artık iade etmek için aradım. Çünkü elimdeki anlaşma koşullarında teslim edilen tarihte gelmezse iade edebileceğim yazıyordu. Bu süreçte sürekli, ürünleri aldığım mağazanın çalışanları ve müdürüyle muhatabım tabi, merkezi şikayet hattına da ulaş ulaşabilirsen.

Ankamall bernordo mağazasındaki müdür, ben mağduriyetimi bildirip yasal hakkımı aramaya çalışırken üstüne pişkin pişkin tersleyerek cevap veriyordu. Yetmezmis biz sizi arayacagıza getirdi işi.

Ben zaten taksitini çoktan ödemistim ve paramı da bu şirkete kaptirdigimi kabullendigim için elimden geldiği kadar ürünlerimi iyi kötü almaya çalıştım. Çünkü bu hakkımı arama sürecinde böyle bi şirketten paramı tam anlamıyla geri alamayacağımı anladım. Mahkemeye versem ülkenin durumu malum. Dava ordan oraya sürüncemede kalacak.

En son merkezi aradım ısrarla ve nihayet açtılar. Geri iade etmek istedigimi yoksa yasal yollara başvuracagimi söyledim katı bi dille. Sonra hayrettir ki benim ürünü yolladılar hemen. Sonra da mağaza müdürü arayıp haber verdi ekstra ve gecikme icin özür diledi. Telefonları acmayan ne gecikme ne herhangi bi bilgilendirme için aramayan mağaza müdürü ilgilenmeye başladı.

Ürünlere gelince. Kararma paslanma oldu tencerelerde ama bu lanet firmayla daha fazla yipranmamak için ekstra hak aramaya gitmedim. Yemek setini nadir kullanıp gündelikte kullandığimdan henüz bi sorun yaşamadım ama bir kaç cam kadehte ufak tefek defolar var.
Tabaklarin da birkacinda var.

Ben peşinde kosmaktan yoruldugum için ekstra hamlede bulunmuyorum ancak bu markayla alışveriş yapmayı planlayanlara sözüm şu ki asla ama asla bu firmaya itibar etmeyin. Kurumsal kimlik altında dolandırıcı. Alışveriş etmeyin ki bu firma yok olsun gitsin ya da kendilerine çeki düzen versinler.

Ne zaman bernardonun önünde birkac kişi görsem gidip uyarasım geliyor o derece mağdur ettiler.
Mağazayla ilgili araştırma yapmadan almıştım ve çok pisman oldum.

Ne ürün kalitesi ne de müşteri hizmetlerinde elle tutulur bir yan var. Bernardo her anlamda tam bir fiyasko.