bugün

Berkin elvana da yasin börüye de fırat çakıroğluna da üzülen biri olarak diyorum ki bir insanın ölümüne üzülmek hala insani değerler taşıdığınızı gösterir.
anısına hakaretten ceza verilmiştir; http://www.haberturk.com/...arete-4-bin-200-lira-ceza

bu başlıkta 2000'den sonraki hakaret içeren mesajlar moderasyona bildirilmiş, silinmediği takdirde savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır.

bilginize.
benim için önem arz etmeyen insan veya merhum.ben şehitten başka bir şeye üzülmem ki.ekmek almaya kimse maske ve molotof kokteyli ile gitmez.yada ben bir ekmek alayım geçerken de polisi taşlarım demez.hakaret etmiyoruz konuşuyoruz.dünyada pedofili gibi bir illet varken bir bireyin veya kişinin ölümü beni üzmüyor, kamu spotu kıvamına getirecek düşüncelerle debelenmemede sebeb olmuyor bunun için pek umursamıyorum gerek ailesini gerekse merhum kişiyi.
ölen 14 yaşında bir çocuk. çocuk ya çocuk. bir çocuk bana küfretse '' tamam ablacım haklısın'' der geçerim. ölmüş gitmiş bir çocuğun arkasından şu yaşananlar, söylenenler aslında insanlığın ne noktada olduğunu gösteriyor.

farzedelim denilenler doğru. bu çocuk elinde sapanla devleti yıkmak amacıyla sokaktaydı. ailesi komunist, terörist...idi. annesini mitinglerde yuhalatan haklıydı.

bu durum bile onun çocuk olduğu gerçeğini değiştirmez.

dirilere huzur vermediniz, ölüleri rahat bırakın be kardeşim.
Polis tarafından öldürüldükten sonra Recep Tayyip Erdoğan tarafından annesi sokaklarda yuhalatılan çocuktur. Kendisini öldüren polisin adının şimdiden unutulduğu ama kendisinin hiçbir zaman unutulmayacağı çocuktur.
Öncelikle mazlum edebiyatının bırakın diyenler var. Tamam bırakalım. Tamam Berkin elinde sapanla çıktı dışarı o zaman. Ama şu var ki o kapsülün 45 derecelik bir sınırı var. Bu böyledir. Abdullah Cömert'te de aynı bahaneyi sundunuz sayın vicdansızlar. Neyse Berkin sokakta devleti bölerken bir polis kapsül atıp berkini öldürüyor. Peki şu var ki berkinin boyu da polisten kat kat kısa olduğuma göre o gaz direk olarak çocuğun kafasına sıkıldığı sonuç çıkıyor. Yani Berkin'e küfreden şerefsizler bunu bilsin ki o yanlışlıkla ölmedi. Bir polis tarafından katledildi. Devletiniz de polisiniz de yerin dibine batsın.
ne zaman yiğit fırat çakıroğlunun başlığı uplansa yırtık dondan çıkar gibi sol framede beliren başlık.
teröristtir evet. değişmedi yani. bakim, hala teröristtir.
Polis tarafından öldürülen çocuktur, istediğiniz ırka mensup olmamış olabilir ama bir çocuktu. Artık çocuklara güzel dünya bırakın demiyorum artık dünyada çocuk bırakın yeter.
onbesinde bir fidan.
devlet terörüdür. itler toplanacak başlığa. velev ki eyleme gitsin. anayasanda ölüm yok. anayasanda bile karşılığı olmayan birşey yapılan. yapanların devletten onur madalyası almadıkları kaldı bir.
Komünist tererüst lerin kullandığı bir çocuk.
ekmek almaya giderken ölmüadaddasaX

saka lan saka terorist bir pic iste.

teroru yasi olmaz. alip besleyip buyutup devlete dusman edecektik. erkem yasta geberdi. kimse demogoji yapmasin.

rte yi ilk defa takdir ettigim zamandi, bu cocukla ilgili dogrulari soyleyisi.
görünen o ki, ölümünden aylar, yıllar geçtiği halde hala linç edilmeye çalışılmaktadır.
Bence tartışılması gereken bu kişi eyleme mi gitti ekmek mi alıyordu tartışması değil. Kolluk kuvvetleri toplumsal olaylarda müdahale ederken orantısız güç kullanamaz.

Bilerek isteyerek yani kasıtlı şekilde bir göstericiye sonucu ölümcül olabilecek bir müdahalede bulunmak orantısız güç kullanmanın da ötesinde cinayete teşebbüs etmektir.

Bu ülke göstericisinin haklarını da polisi kadar savunur hale gelmeden sosyal olaylardaki daha çok insan kaybedilir ama ülke hala senin düşüncen benim düşüncem kavgasında.

Vatandaşlık bağı ile bağlı herkes kanun önünde eşit muamele görmedikçe adalet mülkün temeli olamaz.

Suriye için ahlayıp vahlıyorlar ama Suriye bu hale bir günde gelmedi.
berkin bugün de uyanmadı.
gecenin bir yarisi zikredilmesinden gordugumuz uzere, adini prim amacli kullanan yalnizca solcular degilmis.
görsel

terörist ya da değil, her şeyden önce çocuktur, annesinin göz bebeğidir.

utanın evet.
her genç ölüm gibi unutturulacak. halkına ayaklar baş, başlar ayak olamaz denilen bir ülkede;
bu sözler bile unutulmuşken. terör nedir desek şu sözlükte çoğu insan bir kaç klasik cümle dışında tanım yapabilecek midir acaba?
ki bir çocuğun bu konuya vakıf olmasını ve ölümle cezalandırılmasını hoş görebiliyorsanız. bu sizin, bizatihi hepimizin hatasıdır.
yazar, troll, mod, yön her ne ise? hepimiz tarihin derinliklerine entrylerimizle birlikte gömülüp gideceğiz. sonra seksen yaşındaki dedeler gibi ölüm öncesi vicdan yapmanın ne anlamı kalacak.
bir gün devlet sizide incittiğinde anlayabilirsiniz bunu.
yoksa sen, ben, bizim oğlan.
yazın gazelden.
Sol görüşlü olduğu için sağcıların kaşları ile dalga geçtiği çocuk.

Kimden olursa olsun başka bir güruh dalga geçecekti. Ülkemizin hastalığı da bu, ölü bir bedenin ardından dahi goy goy yapıp itibarsizlastirmaya çalışıyoruz.
adam öldürür; o daha çocuk.
polise taş, molotof atar; o daha çocuk.
yersen.

bir çocuk askere, polise taş atacak kadar büyüdüyse başına gelecekleri hesaplayacak kadar da büyümüştür.
https://pbs.twimg.com/med...CUmjChTWIAMi-oE.jpg:large
ölümü üzerinden geçen onca zamana rağmen hâlâ hakarete maruz kalması, insanların birbirini boğazlamak için hevesli olduğunu gösteren tartışmalara yol açması; toplum olarak içinde bulunduğumuz cinnet halinin, uyum ve anlayıştan yoksun davranışlarımızın özeti gibi. burada birbirimizi tanımadan ağır ithamlarda bulunmak, durmadan günah keçisi yaratmak için çaba göstermek, hayatın en temel dinamiği olan 'farklılıklara' tahammül edememek berkin'in, yasin börü'nün ve daha nicelerinin yitip gitmesine neden oldu. üzerinize kan sıçramadığı için kendinizi suçsuz zannediyorsanız yanılıyorsunuz. berkin'i, yasin'i ve hatta aylan'ı biz öldürdük ve şu an başkalarının Boğazına sarılmış durumdayız. canımızın gerçek manada yanmadığı durumlarda, sanki olayın kahramanı bizmişiz gibi tavır takınmanın aptalca ve haddimize olmayan bir yaklaşım olduğunu fark ettim. buradan entrylere baktığımda vatanperver, şerefli veya terörist kişiler olduğunuz yönünde bir izlenimim olmuyor. sadece iyi niyetli olmadığınızı biliyorum.

öyle tahmin ediyorum ki evrenin sonsuz devinimine karışmak daha güzel olmuştur onlar için. bir gün rastlaşmak ümidi ile.
Terörist zümrenin sırf kendi çıkarı için vitrine koyup duyguları kullandığı mefta.

Bak arkadaşım bilen bilir, en sıcak en cafcaflı yerinde, mitinglerden yuhalatılan zamanında destek çıktım ben rahmetlinin içinde bulunduğu olaya.Dedim ulan öyle de olsa çocuktur. Hala dediğimin arkasındayım. Masumdur olsa olsa terör sevici ebeveynlerin mağdurudur.

Sonra siz ne yaptınız, bunun ana babasını kutsadınız. Acılı diyedir dedim eyvallah ona da tamam.

Sonra ne yaptınız? Geçen ışidin bir videosu çıktı hatırlarsanız, çocuklara saklambaç oynatarak insan avlattığı. Aratın çıkar hemen.. Ne yaptınız videoyu yorumlarken "bu teröristlerle yüzlerce km sınırımızın olması kan dondurucu, atom atalım, operasyon, temizleyelim gitsin bunlar daha düzelmez, çocukken böyleyse..." Vs. Vs...

Bu çocuğa duyar kasıp ışid istismarındakilere veryansın edenler, sizin ben tıynetinizi sikeyim.
bugün itibariyle cesedi halen linç edilmeye çalışılan öl(dürül)müş çocuk.
güncel Önemli Başlıklar