bugün

minyeli abdullah filminde büründüğü karakter hakkında " o bir hataydı" demecini veren, sözde sanatçı. şimdilerde ise cemkirmekle meşgul sağa.
gürsel tekin-önder sav savaşından en karlı çıkan kişilik.
siyaset dünyasıda gördüğüm en boş adamlardan birisi , bomboş.
ışıklar sönmesindeki oyunculuğuyla hafızalara kazınan eski oyuncu.
(bkz: minyeli abdullah)
hiç bir soruya cevap vermeyen insan. sürekli başka konulara giriyor. çok enteresan.
"afişleri asan cemil çiçek'tir, recep beydir." sözlerini yutarken suratını görmek istiyorum.
(bkz: ışıklar sönmesin)
sosyal faşist bir sermaye partisinde sosyalistcilik oynamaya çalışan şahsiyet.

zamanında hoşcakal yarın filminde deniz gezmiş'i canlandırmıştı. hala etkisinden çıkamamış berhan efendi anlaşılan.
başörtülüleri rahibe benzetmeli afişi " biz yapmadık, onlar yaptı" diyen ve o afişi avcılar belediye başkanı mustafa değirmenci'nin açtığı belli olunca ne diyeceği ve nereye saklanacağı merak edilen eski oyuncu yeni chp'li.
ak partinin tuzağına düşmüş şansız il başkanı, ortaya çıkmışmış.
sesiyle adam dövebilir.
en karizmatik chp'lilerdendir. hem başarılı bir oyuncu hem de kaliteli bir sosyal demokrattır. chp istanbul il başkanıdır.

(bkz: hoşçakal yarın)
sesi adnan polat'ın sesini döver.
afiş olayında gerçek ortaya çıktığında "biz neyin özrünü dileyeceğiz başbakan özür dilemeli" demiştir.
(bkz: insanı dumura uğratan cevaplar)
afiş olayında sağa sola çemkiren, "bunun suçlusu akp'dir, başbakan'dır!" diyen, her şey piyasaya çıktıktan sonra da kameralara pişkin pişkin sırıtıp: "biz niye özür dileyelim, başbakan bizden özür dilesin!" diyebilecek kadar insanlarla taşşak gecen yaratık. afiş olayına hala "akp suçlu" diye yaklaşanlar var ya, ya ben neyse bir şey demiyorum!!

edit: bas anasını satayım eksiye... göster karakterini!
(bkz: binlerce dansöz var)
yaşayan bir omurgasızlık abidesi , tıpkı ustası gundi kemal gibi oryantal sanatını başarıyla icra ederek kıvırmaktadır.

başörtülü kadınlara hakaret eden o iğrenç afişi kendilerinin asmadığını iddia etti önce , bunun aşağılık bir yalan olduğu ortaya çıkınca sırıtarak "neden özür dileyecekmişiz , başbakan dilesin" diyebildi , bu ne omurgadır , bu ne adamlıktır , bu ne insanlıktır. kılıçdaroğlu ile birlikte chp siyasi onursuzluğu temsil eden bir numaralı parti haline gelmiştir. bu olay için gandi kemal de "biz birilerini üzdüysek özür dilemesini biliriz" dedi ancak özür falan dilemedi.

özür dile kılıçdaroğlu , bu hayasızlık için adamsan özür dilersin ve berhan şimsek denen adamı kovarsın oradan.

siyasi zübüklerin devri bitti derken zübüklüğü yeniden hortlattınız.

aydın doğanın yaptığı makyaj akıyor suratınızdan artık.
allah'ın meczup minyeli abdullah ı.

adam olmuş, istanbul il başkanı yapmışlar. üniversite mezunu bile değil.

böyle adamları başkan yaparsan kendini bir şey sanıp rakiplerine iftira atar, komplo kurar.

son derece beceriksiz olduğu için de bi taraflarında patlar. rahibeli afiş skandalında olduğu gibi.

yakında patlayacak olan da chp li hayırcı kadınlara akp li dayağıdır.
cenabı hak partisinin ipsiz sapsız müridi.
daha da bişey demem hakkında.
gerçek bir solcu, ya da deniz gezmiş i canlandırdığı için benim aklımda öyle kalmış olabilir ama ne bileyim adamın bakışı, konuşması her şeyi solcuyum ben diye bağırıyor. chp nin gürsel tekin den sonra istanbul il başkanlığına getirdiği isim, iyi yapmış mıdır göreceğiz, umarım örgütlü bir teşkilatın neler başarabileceğinin farkındadır. işi zordur, bissürü çakalla uğraşmak kolay değildir, kolay gelsin berhan şimşek.
cumhuriyet halk partisi' ne yakışacak kalitede bir il başkanı.

eklenti: entry' de yüksek dozda ironi ve istihza mevcuttur.
bir düğün salonunda yaptığı referandum konuşmasında "evet diyenlerle kavga edin, bir gece nezarethanede kalmaktan bir şey olmaz." demiştir.
vay arkadaş! adamın zihniyetine bak yaa.
bir de "akp liler bizi dövüyor" diye ağlamazlar mı...
bu adam bunu dedi; (bkz: referandum günü gerekirse kavga edin)
iktidara yürümek isteyen chp nin vitrinine koyduğu siyasetçilerden. istanbul il başkanı. vitrinde duramayacağı kanaatindeyim. gürsel tekinin kazandırdığı sempatiyi geriye götürecek tahminindeyim.