bugün

insanda garip duygulanımlara yol açan berber aktivitesidir.zira soğuk mu yoksa sıcak mı olduğuna bir türlü karar veremeyen suyun yarattığı fiziksel gelgitler bir tarafa, berberin saçınızı yıkarken suratınızı da çamaşır sıkar gibi mıncıklayıp acaip şekillere sokması gururunuzda yer yer incinmelere neden olur, yaşamayan olmamıştır.

bununla birlikte yıkama aktivitesi bitip sıra kurulama aktivitesine geldiğinde içinizi yalayıp geçen o haşin korkuyu kim yaşamamıştır ki?zira saç çamaşır gibi yıkanıp yüzünüzden şipil şipil akan su damlacıklarına masum masum bakıp arkanıza yaslanmışken havluyla size saldıran berberden korkmadığını söyleyecek tek kişi bile tanımıyorum.

daha "ulan yavaş" demenize bile fırsat vermeden o kullanılmışlık ve kirlenmişiğin yarattığı buruşukluk haliyle canavara dönüşmüş havlusuyla saldıran bir berberin silueti.

tanrım...!

bir yandan saçınıza yaptığı pikelerle aptala dönüştürmesi, bir yandan da ağız burun tanımadan suratınızı ovalaması berberin; içine düştüğünüz ümitsizliği bir vehamet boyutuna getirir bu çok açık.

bütün bu kabus dolu dakikalardan hareketle, berberde saç yıkatmak aktivitesi iki ucu boklu değnek kıvamında gel gitler yaratan vahim bir ekşına davetiye çıkarır.yani yıkatsan bir türlü, yıkatmasan başka türlü...!
*
(bkz: koluma degdirme diye berberi uyarmak)
bence yapılmaması gereken bir davranıştır. çünkü saçınızı kurutmak için kullanılan havlular yeterli hijyene sahip olmadığından sağlıksızdır.
usta bir kuaförse saçınızı yıkarken aynı zamanda masaj da yapar baş ağrısı ve gerginliğe iyi gelir.
saçınızın uzunluğuyla aynı oranda uzun bir süre kesildikten sonra oraya buraya düşen kılların kaşıntısından kurtarır ayrıca mal gibi yarım saat orda oturduktan sonra feci rahatlatır yine de dikkatli olmak lazım berber suyla yüzünüzü sileyim derken açıksa gözünüzü de büyük ihtimal yoklayacaktır..
zaman ve mekan sıkıntısı yaşayanlar için mecburiyet halidir. şampuan nedeniyle kazık gibi saçlarınız olsa da en azından bir süre sizi rahatlatacaktır.
uyku getiren eylemdir. * *
genellikle tatmin etmeyen, gösteriş için yıkamaktır.
tükürdüğü lavaboya yıkanan kafayı gömmesi de kafada soru işareti bırakır.
Ardından eve gidildiğinde tekrar duş alınır mutlaka.
genellikle tatmin etmeyen, gösteriş için yıkamaktır.
tükürdüğü lavaboya yıkanan kafayı gömmesi de kafada soru işareti bırakır.
Ardından eve gidildiğinde tekrar duş alınır mutlaka.
b: berber, y: yurdum insanı, y-iç: yurdum insanının iç sesi

b: abi saçları yıkayayım mı?

y: yok abi gerek yok.

y-iç: evde yıkarım nasılsa. *

tanım: dialogunun yasanması muhtemel olaydır.
tam bir işkencedir. insan nefes bile alamaz.

ama kadın kuaföründe öyle mi, arkaya yaslan keyfini çıkar. mis.
benim gibi fobik insanlar için tam bir işkencedir bu. sular yüzümden süzülüp akmaya başlayınca anında tıkanıp nefes problemi yaşamaya başlıyorum. bir dönem bunu atlatır gibi olmuştum ta ki geçen güne kadar. bayrama kavuşamadan mefta olacaktım amk. götverene de dedim halbuki bak tıkanıyorum yüzeysel geç siktirtme kılını tüyünü diye. nasıl boş bulunduysam sular yüzümü kaplayınca bir panik oldum ki sorma. ufakcıcık bir veletken havuza tek başıma dalmaya kalktığımdan beridir bu böyle. burun da tam randumanlı çalışmıyor. sakat bir durum ama bundan sonra daha fazla taviz vermek yok, duş başlığını kendim kontol eder, kendim yıkarım saçımı. yıkamadan da çıkılmıyor anasını satayım her yer kıl tüy ondan sonra. sıkıntı vesselam.
(bkz: ipek şampuan)
berberin parmağı kulağınıza kadar soktuğu eylem türü.
bir kaşık suda boğulma tehlikesidir.

http://Http://www.uludags...r-saçı-yıkarken-boğulmak/
görsel
Erkekler çok şanslı dediğim konulardan biridir. Bir ara saçlarım kısa olduğu için berbere gidiyordum. Ne güzel bakım yapıyor adamlar size, saçını yolmuyor, kibarca yıkıyorlar, bir de mis gibi köpük möpük bir şeyler yapıyorlar. Kuaförlerse bizi yolunmuş tavuğa çeviriyor cadalozlar. Kıymetini bilin berberlerinizin.
farklı şampuanla saçlarımı yıkayınca bütün kurduğum düzen bozuluyor bu yüzden hiç sevmiyorum.
Herkesin saç kestirirken "ulan bu sefer yikayamaya nekadar giydirecek." sorusunun içten geçmesine ve tras boyunca kafanin meşgul olmasına sebep olan eylemdir.
Yikatmak gerekiyor yoksa eve gidene kadar uyuz köpek gibi kasiniyorsun.
terapi niteliğinde bir eylem ancak hem zaten pahalı olan saç kesimini iyice masraflı yapıyor hem de havlular hijyenik değil.
Min 5 lira fark koyduran, bidondan şampuan şişesine konulmuş elma kokulu sikimsonik şampuan ile yapılan, başkasında kullanılıp kurutulduktan sonra sizin saçınızın kurutulduğu havlu ile yapılan aktivite.
(bkz: ipek şampuan).
saç kesimine giden paralı unutulan tek an.
saçı yıkamadan kesmeye başlayan berbere abi yıkamayacak mısın dediğim de ben tellak değilim hamam karşıda demişti.