bugün

O kadar üzücü birşeydir ki. Nasıl anlatsam. Ne içeceğinizi sizin hangi siyasi görüşü sevdiğinizi ona göre konuşur sizin hal hatır soruşunu özlersiniz adeta bir sevgili gibidir ama daha yakın seni özlüyorum Hasib abi.
başka bir şehre taşındığım için yapmak zorunda olduğumdur. aradan 2 yıl geçti halen özlüyorum onu. aynaya her baktığımda onun kestiği şekilden biraz daha uzaklaşıyor saçlarım. dükkanına gidip abi her zamankinden demeyi o kadar çok istiyorum ki..
Çok zordur. Boşanmak daha kolay gelir. Evet.
başka berbere gittiğinde aldattığını hissetmek.
dün itibarıyla yapmayı düşündüğüm olay. senin keseceğin saçın evveli ızdırabını...
koskoca mazinin, yaşanmışlığın geride bırakıldığı ve artık hiçbirşeyin eskisi gibi olmayacağı elim olay.

geçmiş hep ufak bir tebessümle hatırlanacaktır bedende.
ben beş sene farklı bir şehirde oturdum yine değiştirmedim, eski şehirime uğradığım zamanlarda yine eski berberimde oluyordum tıraşımı.
Aldatmakla eşdeğerdir. Berber bir erkeğin namusudur. Değişemez değişmesi teklif dahi edilemez.
ha swinger yapmışsın ha berber değiştirmişsin aynı şey.
Zordur, ciddi karardır. Zira insanın berberi, yakın bir arkadaşı gibidir. Belli aralıklarla gider oturup sohbet edersin. Mesela benim yıllardır görmediğim arkadaşlarım var ama berberimi ayda 1 kez görüyorum. Yani zor bir iştir. Pişmanlık oluşturabilir.