bugün

kayınpederinden yediği sopadan sonra kesin millete tecavüz edecek.
heh, desene gene dolar artacak.
niye rahatsız olalım ki
zaten bi sikilmedik kulağımızın arkası kaldı.
dolar akşama 5.80.
Bende diyorum iki portakala beş tl verince neden içim rahat değil. Demek ki acımaması için rahat olmak lazımmış, kasmamak lazımmış. Bakanımızın sıkmayın serbest bırakın, rahat olun demesi fiziksel olarak etkili olabilir.
Ülke ekonomisi yerlerde, millet aç vatandaş huysuz. Bu herif hala patronların cebine giren paraları vatandaşın cebine girmiş gibi pazarlamaya devam ediyor ve bizim gerizekalılar inanabiliyor. Şaka gibi. Enflasyon 30 lara dayanmış iyiyiz diyor. Haziran ayı en iyi diyor. cari fazla verdi diyor. Şaka bu herif. Alın götürün bunu burdan. Ayrıca silivriye mektup alırım.
memur maaşı zammı öncesi enflasyonu hatalı olarak daha düşük gösteren ve maaş zamlarını azaltan çokomellinin yine güvenilmeyen bir sözüdür.
diyor ki sayın bakan ; sıkmayın kendinizi , rahat bırakın , daha az acır...
Marketten bir iki parça temel gereksinim alınsa 50-60 tl gidiveriyor. Eyy enişte, senin marketlerden faturalardan haberin var mı? Hala finans kesimlerine yönelik açıklamalar yapıyor. Hani halk? Ama haklı belki de, halk bunu seviyor. Harder and harder... Deeper and deeper...
bu zaat milletin zeka, aklıyla alay ve dalga geçmekte.
bir insanda yüz kızarması olur, utanma olur. beceremiyorsan dersin yapamıyorum istifa ediyorum daha iyi biri geçsin. akşam açıklama oluyo vatandaşın vergi yükünü hafifletecez diye konuşuyor sabah haberde cep telefonuna ötv artışı yapıldı diye haber veriliyor. aslında onada hak vermek gerekiyor. mesela bir firmayı personele şikayet ederseniz patronda kayınpederse eleman yalan söyleyecektir efendim kusura bakmayın aslı öyle değil felan. işte ekonomi kötü napacak ülke battı, hükümet olarak yanlış karar ve tecrübesizlik ettik, ekonominin içine mıçtık mı demesini bekliyoruz. aklıma sanayide müşteriye tam araç teslim edilecekken ustanın arabayı tamir edecem diye sente atlatıp iyice bozup müşteriye yalan söylemek zorunda kalındığı gibi oyaladıkları geldi. sonuç usta yapmaya çalıştıkça içine her geçen gün mıçtı takii iyi usta izinden gelinceye kadar. olan müşterinin ve patronun zamanına ve parasına oldu. müşteri iyi ustayı bekleseydi patronda elemanda dikkat etseydi. sonuç işi ehline vermezsen ve bundada ısrar edersen kar edecem diye zarar edersin.
Tecavüz kaçınılmaz olduğunda sırt üstü yatın zevk almaya bakın sözünü (kim demiş ise bu sözü) akla getiren söylem.

Ne alâka ise...
sıkıntı yoksa sıkıntı var demektir.
bu aralar dizilere sardı demek ki.
hazır ay başı gelmişken maaşları alır almaz birkaç market turu yapmak lazım demek ki. pazartesiden itibaren her şey en az yüzde 20 zamlanacak belli ki.

iş sahibi olan varsa aramızda böyle bankada 100-500 bin liralar falan parası olan hemen çekip dolara yüklensin. o da 6.5 lirayı görür hafta ortasına doğru. bu yüzüklerin efendisi boşa konuşmaz böyle. ne zaman çıkıp böyle şeyler söylese tam tersi oluyor misli misli.
(bkz: inanma seni sikecek)
Tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak ile aynı anlamı taşıyor.
Kızgın kumlardan, serin sulara atlama kıvamı bir rahatlama sağlamıştır.

Her zamanki gibi demiş.
Kararlılık demiş.
Bi gerildim sanki?!

Her zamanki gibi olmasın siperman, pilis!
yani diyor ki; kendinizi kasmayın. içiniz rahat olsun, gevşetin. biz de işimizi rahat görelim.
Bir bakınız vardı karikatür olarak,sözlük yazarlarından ricam onu atarsa bu başlığa çok uygun.
Ohh... yaz sıcağında vantilatöre taşak açmış gibi rahatladık sayın damat. Ama iki ay sonra girmeye başlayacak olan vergi kesintilerini düşününce gene malum yerlerim ateş alıyor.