bugün

"benim polisim, benim askerim, benim valim, benim gencim, benim milletvekilim, benim kaymakamım..."

seçilmiş bir başbakan olduğu halde, ülkeyi sanki hep yönetecekmiş gibi bir psikolojiyle ağzından çıkanı kulağı duymadan konuşan başbakanın; gözlerimizi yaşartan baba şefkatiyle hepimizi kucaklaması... yersen. 11 yıllık iktidar insanı nasıl da güç sarhoşu yapıyor değil mi...

hayır recep tayyip erdoğan, ben senin gencin değilim, bu ülkenin genciyim. polis de senin polisin değil, hepimizin polisi. 11 yıldır askeri vesayetten şikayet eden başbakan, kışla da kışla da diye tutturarak, pkk terörünün 30 yılda yapamadığı kutuplaştırmayı 30 günde yapmıştır. meydanlarda saflarını sıklaştırmak için, bu ayrışmayı hala körüklüyor.

seçmen profili olarak göt kılı olmayı tercih eden, kendilerinden olmayan herkese terörist diyen ve park eylemini devlete karşı gelmek olarak algılayan embesillerin, nicelik ve nitelik sözcüklerinin anlamlarını öğrenmelerini tavsiye ediyorum.
(bkz: bu da benim sikim hüsnü)
adam imparator beyler.
(bkz: imparator)
Iyi, al da götüne sok seklinde makul bi cevap verilebilir.
kutuplaştırma şeklidir.
Ortada benim sözünden kendini ayırıp başkası ilan edenler varken bir çeşit bölücü soylemdir. Benim derken kendini ayiranlar, bu ülkenin vatandaşlarına sırt ceviren bu ülkenin vatandaşlarıdir. Böyle bir durumda benim ülkem ve senin Ülken kargaşası oluşur. Sen kendi ülkende yaşıyorsun bende kendi ülkemde. Ama ayni ülkede yaşıyoruz. Şimdi sen diyorsun ki benim ülkeme benim ülkem deme. Dersen bizi bölmek istersin. E zaten sen kendin kafanda bolmussun ülkeyi. Senin Ülken dese de aynı şapli anlayışla yaklasacaksin kelimeye. Bir Başbakan cikipta seni bu ülkeden saymıyorum mu diyor? Olay ne burda? Ne diyecek benim demeyecekte? Sizin mi diyecek bu da kendini soyutluyor dersin. Torba olda buzus bence.
"benim türbanlı bacılarım" diye devam edecek söylemdir.

türbansızlar senin bacın değil mi?

sadece oyunu aldığı kesime başbakanlık yapan, diğer kesime diktatörlük yapan birinden beklenecek sözlerdir.
gayet normal hitap şekilleridir. bu şekilde hitap etmek sadece başbakanın değil, her vatandaşın hakkıdır. benim polisim, senin polisin. yunanın polisi değil ya.
(bkz: dilletirim de belletirim de)
seninse evine götür oyna dediğim diktatörün lafıdır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar