bugün

ciddi anlamda midemi bulandıran islami motto.

arkadaşım, senin dindaşların yani bütün inananlar arasında, katiller, hırsızlar, sübyancılar, gaspçılar, tecavüzcüler vs. yok mu?

var lan tabi!

e sen hangi akla hizmet, bu tiplere iyi dileklerini yolluyorsun ki?

kabilelerinize ihanet edin. size ne olmanız gerektiğini söyleyen ebeveynlerinize, öğretmenlerinize, komşularınıza, arkadaşlarınıza, televizyonlara, kitaplara, öğretilere ihanet edin.

yoksa kimler hakkında iyi dileklerde bulunduğunuz bir gece başınızı yastığınıza dayamışken ansızın aklınıza düşüverir.

düşmezse benim gibi biri çıkar elbet düşürüverir.

kaçamazsınız.
gerçekten inanan bir insan katil, hırsız, sübyancı, gaspçı, tecavüzcü değildir. bunlar ise inançssızdır. hangi dinde bunlar doğru bir şey gösterildi?
inananlar arasında 'katiller, hırsızlar, sübyancılar, gaspçılar, tecavüzcüler vs.' yoktur diyerek kaçılamayacak hakikat.

gidin kaynaklarınızı okuyun. günah işleyenler direkt dinden mi çıkıyor?

ucuz ve hamasi hazırcevaplıklar, insanlığa sökmez.
korumak, sadece bşına bir şey gelmemesini istemek değildir. doğru yola getirmek de bir koruma şeklidir. yani doğru ve yerinde bir duadır.
"kişiyi, ailesini ve tüm insanları kötülüklerden, kötü düşüncelerden uzak tut, hayırlısını nasip eyle" manasıyla söylenir. yoksa kimsenin, evine giren hırsız için dua ediceği yoktur. *
genelde namazlardan sonra edilen sabit dualardandır.

her müslüman kendisine en yakın dairede bulunan ailesini ayrıca aynı dinden olan ve Allah'a inanan insanların korunmasını esenliğini dileyecektir.
(bkz: amin) *
bütün insanları filan kapsamaz. inananları kapsar. çarpıtmanın haceti yoktur, ifade nettir. katiller, hırsızlar, sübyancılar, gaspçılar, tecavüzcüler vs. gibi sıfatlara haiz inananları doğru yola getirme kudreti olup da henüz getirmeyen ortaçağ miti taraftarlarına türkçe öğretmek kaçınılmazdır.
--spoiler--
"kişiyi, ailesini ve tüm insanları kötülüklerden, kötü düşüncelerden uzak tut, hayırlısını nasip eyle" manasıyla söylenir. yoksa kimsenin, evine giren hırsız için dua ediceği yoktur.
--spoiler-

doğru tespit tebrikler.
inançsız ve inançsız olduğu gibi inananları rahatsız eden galoşlara dua edecek hali yoktur kişinin.
dinen caiz hukuken illegal eylemleri gerçekleştiren kişileri de kapsar.

örneklemek gerekirse,

(bkz: 11 yaşındaki kızın nikahını kıyan imam)
duanın öncesini ya da sonrasını eklemeyen insanların itiraz ettiği dua. bir de türkçe'den falan filan bahsederler.
bak mesela iyi türkçe'n varsa şu duadan hırsızları tecavüzcüleri falan korumak için dua ettiği anlamını çıkarabilirsin.

Allah'ım, senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim. Senin rızkınla orucumu açtım. Ey, bağışlaması bol Rabbim; beni, ailemi, milletimi, devletimi ve bütün inananları koru. Rahmetini ve yardımını esirgeme. Bizlere yaşama sevinci ver. Her türlü güçlüğü karşı dayanma gücü ver. Senin her şeye gücün yeter. Amin.
tatlı-tuzlu-acı-ekşi karıştırmış ve midesi bulanmış bu mide bulantısına da bahane ararken gördüğü ilk cümleyi malbulmuş mağribi misali bahane olarak görmüş yazarın başlığı. mide fesadının akabinde barsakları da bozulduğu için bu başlık buraya itina etmeksizin sıçırtılmıştır.
"Sizden biri, kendi nefsi için istediğini, müslüman kardeşi için de istemezse, îmân etmiş olmaz."(hadisi şerif)

yazarın dediğinden yola çıkarsak inanmış! ama hala tecavüzcü,hırsızlık yapan vs. vs. er kişisine Allah'ın hidayet vermesi içinde geçerli olan duadır.
neden sadece bütün inananlar inanmayanlar allah ın kulu değil mi ?onları inanmadığı için dışlayacak mı ?? bence bu dua bütün insanlığı koruması yönünde değiştirilmeli inanç ırkçılığı yapılmamalı .
Etmeyin dua filan. Enerji tasarrufu.
bu kadarına da pes. ille de çamur atacağım diyorsanız, daha mantıklı şeylerle uğraşın. "inananları koru" burada bu duayı eden kişi "katilleri koru" demiyordur ve kastetmiyordur illâki. hangi bir bünye böyle düşünüp de kendine zararı dokunacak kişilere hayır duasında bulunabilir? kaldı ki karalamaların bu denli ahmakça, akılsızca ve 0-7 yaş grubuna mensupmuş gibi hâl alması gerçekten üzücü.
(bkz: amen)

tamam tamam.

(bkz: amin)