bugün

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'un gazetecilerin sorduğu soruya cevap olarak verdiği kelimedir.Bizi kimler yönetiyor diye 113214141.kez düşünmemizi sağlamıştır.

(bkz: şuursuz)
sadık yakut tarafından bir gazeteciye söylendiği anlaşılan cıvıklığın dik alası cümle. gerçi bu herifler temsil ettikleri kitle ile çok benziyorlar o yüzden biz niye şaşırıyoruz ki?
Ayrıca bu şahıs Kızlı,Erkekli eğitimin yanlış olduğunu söyleyerek ileride düzeltileceğini umut ettiğini söylemiştir.

(bkz: Bunlar nasıl kafalar)
argo içeren cümle. 'sikerim' demenin kibarlaştırılmış hali.
akp espri yeteneği örneğidir.
temsil ettiği kitlenin aynası.
daha önce de kızlı erkekli eğitimin yanlış olduğunu bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini beyan eden milletvekilinin yeni söylemidir. bu ve bunun gibi her türlü söylemler oldukça önemlidir çünkü bir partinin zihniyetini yansıtır. ebeni öperdim derken aslında IQ'su 50'nin üzerinde olan herkes bu milletvekilinin "ebeni siterdim" söylemini ima ettiğini anlayabilir. Sonrasında bir söylemi daha var burada bahsedilmeyen "kara denizlilerin öğleden sonra çalışmıyor sanıyordum" yani kara denizlilerin kafasının çalışmadığını ima ediyor. hem kültürel seviye olarak hem de insanlık olarak seviyesini gösteriyor bu zat. Aslında kültürel seviyesi ve ahlak düzeyi hiç umursanmaz lakin devleti yönetenlerden birisi olmadığı sürece. Madem o kadar dindarsın, madem kız-erkekli eğitim bile sana batıyor o zaman sana karadenizliler adına hucurat suresinin 11. ayetiyle yanıt veriyorum;

Ey iman edenler! Bir topluluk diğer bir toplulukla alay etmesin. Belki de onlar, kendilerinden daha iyidirler. Kadınlar da kadınları alaya almasınlar. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler. Kendi kendinizi ayıplamayın, birbirinizi kötü lakaplarla çağırmayın. imandan sora fâsıklık ne kötü bir isimdir! Kim de tevbe etmezse işte bu kimseler zalimlerdir.
kıçını si.erim ile aynı mantıkta kelimedir.Bu akpliler çok kibar insanlar.Ama bir yanlışları var küfür edeceksen yeri göğü inleteceksin ki arkandan; seviyesiz bir adam ama yürekliymiş,korkusuzmuş denilsin.
senin amına koyardım anlamına gelen islami hoşgörü ile kavrulmuş, eşsiz ahlakla yoğrulmuş akpli söylemi.
akp döneminde olmuştur ve zamanlaması manidardır.*
ülkenin kıraathaneye döndüğünün bir başka ispatı.

ebesini sevdiğimin tbmm başkanı. bir takla atsa da görsek.
kızlı erkekli eğitimin yanlış olduğunu savunan bireyin bilinçaltının dile gelmesidir.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25165626.asp

http://www.radikal.com.tr...nin_ebeni_operdim-1170113
http://www.youtube.com/watch?v=8dIOVK2EDik
argo seven akplilerce yadırganmayacak sözde espri.
bir de ardından 32 dişini göstererek gülmesi yok mu yazık ya hu bu insanları siyasetçi sanıp oy verenlere.

her şey bir yana bu esprinin yapıldığı habercinin kikir kikir gülerek röportaj yapmaya çalışmasına kızsam mı adamın içler acısı haline üzülsem mi bilemedim. sineye çekse yalaka, dönüp bir laf etse işinden olacak adam.
milletvekili 'senin kıçını sikerim' başbakan 'ananı da al git' yada 'kadınmıdır kızmıdır bilemem' diyorsa bu adam da rahatlıkla bu lafı edebilir, hak ettiği gibi yönetilen güzel ülkemde.
yetmez ama evet. daha anaya küfürler başlasın diye bekliyor götgılları. birde savunurlar şimdi sözlükte.
(bkz: ebelemece)
trolleme sanati konusunda egitim almalari sarttir.
bulunduğu ortamın ve mevkiinin bilincinde olması ve terbiye sınırları içinde cevap vermesinin gerekliliğini bu zamana kadar çoktan kavramış olması lazımdı bunu söyleyen şahsiyetin. Fakat olan ve olması gereken birbiriyle uyuşmuyor.
montajdır! montaj değilse bile kompülodur! dış mihrak gilin oyunudur! bahsi geçen adam sadık yakut değil, ona çok benzeyen, cia'in yetiştirdiği kgb mensubu bir mossad ajanıdır. zaten dikkat ederseniz tam benzetememişler. deri renginde sıkıntılar var. tamamen akp'nin başarısını ve türkiye'nin istikrarını önlemek için yapılmış kompülolardan biridir! hadi hiçbiri değilse bile, aslında gayet insani bir laftır. ne var yani ebemizi öpmüşse? kaldı ki yıllardır ebemizi sikiyor bu muhteremler. oh ediyorlar. sonuçta adamlar namaz kılıyor abi. götümüzü bile sikebilirler. haklarıdır. allah diyor adamlar.
bana söylenmiş birşey olsa kafa göz dalardım, çünkü benim ebem bir çok insanın olduğu gibi ninemdir. o şuursuz da sike sike özür dilemek zorunda kalırdı.
öncelikle bu adamın ilginç bir kafası olduğunu kızlı erkekli eğitim konusundaki görüşlerine bakarak anlayabiliyoruz. bu cümleyi de kurmuş olabilir kendisi, beklenir yani.
özetle: akp'nin kamer genç'inin kurduğu cümle.
ülkede kimlerin yönetici olduğunu göstermiş acı hadisedir.

işin kötüsü, bunu izleyen insan kitlelerinin "hahahahah, esprili adam yaaav" diye gülmesi. asıl acı olan tablo bu, bugün çivisi çıkmış bir devlet olmamızın sebebi bu.
"kavas demiş olabilir" diye yalakalardan tez elden açıklama beklenen hadisedir. bu arada gıloğulları vardı bi ya da hüloğlanlar sahi nerede onlar!
meclis başkan vekilinin iki lafı bir araya getiremeyecek seviyede olmasından sebep kullandığı cümledir.