bugün

ben olsam ebeni öperdim

daha önce de kızlı erkekli eğitimin yanlış olduğunu bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini beyan eden milletvekilinin yeni söylemidir. bu ve bunun gibi her türlü söylemler oldukça önemlidir çünkü bir partinin zihniyetini yansıtır. ebeni öperdim derken aslında IQ'su 50'nin üzerinde olan herkes bu milletvekilinin "ebeni siterdim" söylemini ima ettiğini anlayabilir. Sonrasında bir söylemi daha var burada bahsedilmeyen "kara denizlilerin öğleden sonra çalışmıyor sanıyordum" yani kara denizlilerin kafasının çalışmadığını ima ediyor. hem kültürel seviye olarak hem de insanlık olarak seviyesini gösteriyor bu zat. Aslında kültürel seviyesi ve ahlak düzeyi hiç umursanmaz lakin devleti yönetenlerden birisi olmadığı sürece. Madem o kadar dindarsın, madem kız-erkekli eğitim bile sana batıyor o zaman sana karadenizliler adına hucurat suresinin 11. ayetiyle yanıt veriyorum;

Ey iman edenler! Bir topluluk diğer bir toplulukla alay etmesin. Belki de onlar, kendilerinden daha iyidirler. Kadınlar da kadınları alaya almasınlar. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler. Kendi kendinizi ayıplamayın, birbirinizi kötü lakaplarla çağırmayın. imandan sora fâsıklık ne kötü bir isimdir! Kim de tevbe etmezse işte bu kimseler zalimlerdir.