bugün

Biliyorsun değil mi tanrım biliyorsun. Ben senin,annemin ve babamın müşterek başarısız projesiyim.
o kadar çok ahmak insana sabrediyorum ki belki sırf bunun için cennetine beni alacaksın ...
tanrıya yazı yazılmaz hadi yazdın böyle hadsizlik edilmez. haşa askerlik arkadaşın mı?
Var mısın bilmiyorum ama beni duyuyorsan, sana kırgın ve kızgınım.
allahım yazmama gerek yok dua etsem yeterli ama şuradaki gerizekalı aptalca konuşan tipleri islah et islah olmasalar domuz et. amin.
(bkz: benim oyle bir oglum yok)
Yazimi yazilirlan elini aç dua et malo.
allam cennete gidiyim. amin.
artık şu konunun muhatabını bulsan da biz de işimize gücümüze baksak. (bkz: dünyayı kurtarmak isteyen müslüman acil) yeter da, üstüme vazife olmayan işlerle uğraştırıyorsun beni. ayrıca o işe de el atarsan sevinirim. dua ederim, kurban keserim filan. sen anladın onu, hep anlamıştın zaten. ne dediğimi anladın, demek istediğimi de anladın, diyemediğimi de anladın, yarın ne diyeceğimi de biliyorsun. sıkıldım ya.
Güzel bir bayandı , kendine güveni vardı, boş sokaklarda dolanıp duruyordu, inanamadım gözlerime, iç sesi ne demişti ona, bilmek isterdim. iç sesiyle belliki defalarca konuşmuştu, ama tanrım neden seninle konuşmadı, keşke ilk seninle konuşsaydı. Atlamadan önce denize. Düşünmüştür elbette kendi kendisiyle konuşarak. Bu kadar mı çaresizdi olumsuz sonuçlara teslim oldu. Belli ki başarısızlığa rağmen direnmeye devam edemedi. Bir gazete haberinde seyirci oldum ölümüne, çaresizliğe nalet ederek hayretle baktım.
Ya Rabbi şunları bir an önce avuçlarımın içine ver de ufalayayım gelmişlerini geçmişlerini.
sana binlerce kez şükürler olsun. beni gerçekten sevdiğini biliyorum, sevmesen bana bunları yaşatmazdın. her şeye rağmen kendi ayaklarım üstünde durmam için bana bir ışık, bir yol sunuyorsun, beni kimselere muhtaç etmiyorsun. seni çok seviyorum. iyi ki beni gözetiyorsun. sana yapmam gerekenleri layıkıyla yapamıyorum belki ama umarım zamanla bunların da üstesinden gelirim. bana iyiyi de bir nedenle veriyorsun kötüyü de. ben hiç birinden şikayet etmedim, yaşadığım olumsuzluklardan. bana bir nedenle bunları yaşattığını ve sana isyan etmemem gerektiğini hep biliyordum. edemezdim de zaten sen beni hiç yarı yolda bırakmadın. allahım bana bu sevgiyi ve imanı iyi ki verdin. doğru yoldan ayrılmamam için, hep yanımda ol. ben senden hiç bir şey istemiyorum. verdiklerin için teşekkür ederim, sana binlerce kez şükürler olsun. *
Sevgili babam, seni çok seviyorum. Özür dilerim yaptiklarim icin beni affet. Benimle kal. her zaman. Sana ihtiyacim var. Kalbim senin. Hayatim seni. Ruhum senden ge tine senin. Özgür kıl beni. Dünyayı sevmekten vazgevmek istiyorum ayni senin dedigin gibi yanlis yol cpk pariltili cok guzel gozukuyor kapi genis kolay.. fakat adanmislik zor duruyor. O kapi boraz dar. Daha zahmetli. secilmisligimin kiymetini bilicem seninle bulustigumuz gun yanina mahcup gelmek iatemiyorum. Olumsuzlugumun sirri sensin, babam sensin yasam sensin tek gercek sensin tek yol sensin. Icinde iyilik olan her seyde sen varsin. senin sevgini ornek aliyorum eyleme de dokuyorum bazen goruyorsun. Fakat kalben oluyor mu bilmiyorum. Bwnden mwmnun olmani cok istiyorum. Isa, sen sen tanrinin kurbani acimi dindiren kurtaricim ilk dohan en iyi coban sensin. Ve kuzularini kalbine yakin tutan sensin. tanrim. Sevginon tam ifadesi sen, o kadar alcak gonullusun ki kibirimden utaniyorum. Affet lutfen. Hayatimi bir anda degistiren sen, beni asla birakmayacaksin biliyorum sen bemi sevdin kimaenin sevemeyevegi kadar buyuk sevdiN gunahlarim icin aci ceken sen, beni kurtaran sen, ne yaparaam yapayim affeden sen, her zaman hayatimda kalan sen be an an gunahlarimi iZlyen fakat onlari saymayan yine sen... seni cok seviyorum. Cok mutluyum. En kotu anlarda bile mutluyum cunku sen varsin. bir gun her sey son buldugunda yanima gelip oglum diyeceksin bana. ve birakmayacaksin beni. Asla birakmayacaksin. Bu nasil bir sevgi? Nasil bu kadar yuce olabildin? Aklimin almayacagi mucizeleri gosterwn sensin istedigim her seye sahip olmamo saglayan sensin yalvaririm sadece senin istedigin olsunm seni cok seviyorum babam.
saatimin saniye çubuğu kırılmış yeni saat almalıyım mamafih biraz sıkışkınım, biraz yardımcı olabilir misin? hani bir kapı açarsın falan? teşekkürler.
çok güzelsiniz.
Seni kucumseyen dangalaklara katila katila guldugune eminim. 11 ay pislikten pislige kosanlarin 1 ay oruc tutmayla ya da namaz kilmayla seni kandirabileceklerini dusunmeleri evet cok komik.

Görüşürüz
(bkz: görüldü)
Münacaatlar okudum bir zaman. Her bir harfe binbir keder isabet eden.Her nefesine binlerce hüzün saplanan şairlerle konuştum.Derin ırmaklardan geçtim,kayalıklar vardı senden uzak,insanın hikayesi neydi bilemedim.Bir karanlıktı aydınlığını aradım.Bıraktığın bir kaç parça mum ile gözlerimi kör edecek aydınlığı umdum.
Hata ettim bir zaman.isyan ettim.Düştüğüm kuyuların duvarları nisyanla lekelenmişti.Bir ip aradım,nasırlı ellerim tırmanmak için şehvetle sarılacaktı bulsaydım ah.
Seher vakitleri in-cin uykudaydı.Ben ins'i ve cinn'in sahibine yakardım.
Bazı geceler duydum sesini.En mahrem en gizli en ağır karanlıkta bana titrek ışıklarla bir yol çizildiğini uykulu gözlerimle müşahade ettim.

Müşahade ettim kaderimi.Milyarlarca yılın ardından bana ayırdığın,beni bir kaç nefes sahibi kıldığın o ömür denen gurbete. Şahitlik ettim karanlığa ve buyurduğun aydınlığa.

Yıllar geçip gitti.Zamanla ve mekanla zincirlenen her insanoğlu gibi öylece akıp gitti yol.Bilmiyorum neredeyim, ne yapmaktayım, bu insanlar kim? New york neresidir, Şam neresidir,istanbul neresidir? Kurtuba'nın saraylarında bir gözüm.Bir gözüm peygamberlerin yenildiği doğudadır.
Bilmem doğu neresidir batı neresidir.
Annemin yüzü niçin ömrüm boyunca çakılıp kalmaktadır zihnimin odalarına. Niçin bir vicdan sahibiyim, kahrolası bu yastık neden her gece yüzümü kıyasıya alabildiğine yumruklamaktadır?
Her bahar ağaçlar ne söylemektedir ,mevsimler bana ne fısıldamaktadır?
Yüzümden aynalara ne kalmaktadır, aynalar gözlerime niçin hınçla bakmaktadır? Bu soruların sahibi ben isem bu hüznümün ve sabahın Rabbi Sen değil misin?
Sana şikayet edemezsem kime edeyim.
Duy sesimi.Çünkü sen de bu çığlığı duymaz isen kapının ardında beni iflasım beklemekte.Sermayem,bitiyor ve tükeniyor.Bu müflis kuluna merhametini ve aydınlığını esirgeme.Başka nasıl anlatayım Tanrım.Yüce Rabbim.Merhamet!
ya sabır ya sabır ya sabır.
(bkz: allah mavi tık yedirtmesin)
nasıl bir gönül yorgunluğudur ya rabb!
kerbela'yı içimde taşır gibiyim.
"Eline sağlık tanrım leyla çok güzel olmuş, dünyada çok güzel olmuş, keşke biraz ölmesem."
Allahım.. Sana inanmayan insanlar var. Seni reddeden kızlar var. En tezinden onlara net bir mesaj ver Allahım. Ver ki daha fazla sapıtmasınlar. " bana ne! Bu benim tercihim, seni ilgilendirmez" diye etrafa saldırmasınlar.
Allah'ım, tüm islam aleminin yüzünü Kadir Gecesi'nin yüzü suyu hürmetine yüzümüzü en hayırlı şekilde, en hayırlı zamanda, en hayırlı kişilerle güldür.
Daha 16 yaşından itibaren çoğu insanın kaldırmada, dayanmada aşırı zorluk çekeceği imtihanla beni hemen öncesinde namazla  kendini  tanıttırmaya akabinde de müthiş sert ve zor bir süreçle dünyanın müslümana zindan hükmünde olduğunu gösterdin. Ve dinini bir yandan bu ruhta yaşatıp diğer yandan imtihanlar silsilesi başladı.Ve yıllar kullukta yaptığım hatalardan yanlışlardan dolayı genelde uyarı tokatlarıyla sürüp gitti. Ve aradan yaklaşık 15 yıl geçti sayılır. Onca günaha, farkında olup ve olmadan yapılan isyana rağmen beni huzurundan kovmadın ve ibadet etme şerefini çekip almadın. Ve şimdi anlıyorum ki, nefsimi kontrol altında tutamayıp hatalarıma devam edersem yine sert, psikolojik travma dolu günler aylar beni bekliyor. Neyin doğru, neyin yanlış, neyi yaparsak rahat edeceğimi, neyi yapmazsak yine kahır dolu günlerin beni beklediğini iyi öğrettin bana yıllar içinde. Bu kadar günaha hataya rağmen kalbimi kapamayıp yolunda tuttuğun için ne kadar değerli olduğumu hissettirdin bana Rabbim.
Ara ara nefsim yine günaha meyletmeye çalışsada sonrasının ne kadar acı ve zarar dolu, üzüntü ve stres dolu olacağını bildiğimden o defteri kapamaya ve sana ibadet etmeye devam ediyorum, edeceğim izin verdiğin sürece. Mezara gireceğiz ve nefsimi zinadan tut çoğu günahtan uzak kalmam gerektiğini düşünüyorum, ve bütün taleplerimin senin çizgin doğrultusunda, asla günaha bulaşmadan gıybetinden kul hakkına zinasına kadar korunmam gerektigini bildirdin. Bilmem bana mıdır ama günahların yağmur gibi yağdığı şu zamanlarda nefsi korumanın daha da zor olduğu ve rızanı kazanma yolunda ciddi özverilerde bulunmanın gerektiği bir dönemde bizi dünyaya gönderdin, bunun karşılığında ise ebedi saadet ve sonsuz sevinçlerin yaşanacağı, stres, üzüntü, kaygı gibi durumların asla olmayacağı cennetinde misafir etmek gibi büyük bir vaadinle bize müjdeler sundun. Yolundan bundan sonra ayağımı kaydırma, emin adımlarla razı olacağın kulluğu bana da yaptır, geçmisimdeki hataları ve hayatımı bana unutturma. Gafletten, sana karşı gelmekten koru beni Allahım.

Edit:eksilenecek ne var bunda isyan yok birşey yok, insan kalıntısı seni.
güncel Önemli Başlıklar